Skocz do zawartości

Jaguar XK-E (1:24 Gunze)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Jaguar XK-E to E-Type produkowany na rynek amerykański w latach 1961-75. W marcu 2008 roku Jaguar E-Type zajął pierwsze miejsce na liście "Daily Telegraph" w rankingu "100 najpiękniejszych samochodów wszech czasów".

Samochód ma to "coś" e-type.jpg

więc postanowiłem zrobić jego model.

Firma Gunze jest znana jako producent dobrej chemii modelarskiej - lecz modeli nie można zaliczyć do grupy dobrych...

Mała ilość części

e1.jpg

e2.jpg

e3.jpg

e4.jpg

e5.jpg

e6.jpg

e7.jpg

może sugerować, że model nie jest zbyt wymagający - nic bardziej mylnego - części nie pasują zbytnio do siebie i trzeba się sporo namęczyć aby model złożyć poprawnie.

Na początek przygotowałem elementy podwozia i karoserii do malowania - igłą od starego aerografu pogłębiłem linie podziałów, oszlifowałem kilka szwów form i pokryłem szarym podkładem Gunze Mr. Surfacer 1000 + nitro + aerograf - dzięki temu wszelkie "babole" stały się lepiej widoczne - więc zostały zeszlifowane gąbką 3M Ultrafine.

jag-2.jpg

jag-4.jpg

jag-5.jpg

Ponownie dałem szary podkład a gdy wszystko było OK - biały podkład Gunze Mr. Base White 1000 (elementy, które będą malowane ciemnymi kolorami i metalikami pozostawiłem szare).

Następnie pomalowałem farbą Rosso Siviglia firmy Rice Box.

jag-6.jpg

jag-7.jpg

 

Teraz będą schły a od rana zaczynam malowanie elementów zawieszenia i wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"100 najpiękniejszych samochodów wszech czasów".

Według anglików dla mnie królowa jest tylko jedna

 

lecz modeli nie można zaliczyć do grupy dobrych...

Nie narzekaj nie jest tak źle, garbus wygląda jeszcze gorzej, tu nie masz przynajmniej przesunięć formy w karoserii, szwów w poprzek maski, no i podwozie wygląda na całkiem "skomplikowane".

Jak pracowało Ci się z tymi gumowymi elementami? Mnie trochę przerażają, ale widzę że u Cibie jakoś się to trzyma, ale mimo wszystko przegięli chyba z ich ilością, gumowe powinny być tylko opony.

Swoja droga szkoda że modele gunze są tak słabo dostępne, na pewno nie grzeszą jakością, ale nadrabiają oryginalna tematyką ( chociażby Austin Haley Mk.1 tzw. Frog Eye, Fiat 600 no i Alfa Romeo 2000 GTA )

Swojego gdzie udało Ci się zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Alfa Romeo 2000 GTA !!! miałem ten model ale z powodu kryzysu poszedł na allegro

Szkoda że na nią nie trafiłem dał bym za nią naprawdę sporo, no a teraz rzeczywiście ciężko gdzieś ja dostać

Sorry za OT

Mam dobrą wiadomość dla obu - jest na ebay'u:

http://cgi.ebay.pl/GUNZE-1-24-HIGH-TECH-MODEL-ALFA-ROMEO-2000GTAm-/310248437973?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item483c3f78d5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor pokryty 4 pół mokrymi warstwami GAIA Clear 007:

jag-9.jpg

 

Jutro ostatnia, mokra warstwa - potem 1 dzień suszenia i ewentualna polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki JAG to mi sie kojarzy tylko z jednym słusznym kolorem - Britisch Racing Green.

Okazuje się, że najpopularniejszy był czerwony a potem srebrny - nawet w necie najwięcej fotek jest właśnie E-type w takim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż już zacząłem i pojawił się pierwszy problem -po sklejeniu "dołu" z "górą i tyłem" przy drzwiach widoczne są miejsca klejenia i przypominają linie podziału blach - w oryginale ich tam nie ma

JagE_Wiese.jpg

 

W związku z tym miejsca klejenia lekko zeszlifowałem, zaszpachlowałem klejem CA a następnie oszlifowałem

jag-11.jpg

 

Jutro maskowanie i malowanie kolorem a potem bezbarwnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom firmowy - z założenia miał to być szybki, weekendowy model (mało części, mało roboty...) i nie chciałem bawić się z kołami - zapuściłem tylko wash pomiędzy szprychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.