Skocz do zawartości

Elco PT Boat PT-596, Italeri 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oficjalnie ogłaszam że rozgrzebuję kolejny model.

 

Zakupy032.jpg

 

Model dostałem jako 'odpad' z Martoli, a właściwie to dwa modele, jeden trochę sklejony i pomalowany jakimś podkładem, a drugi pomalowany i prawie gotowy, który po dokończeniu wróci do Martoli i będzie zdobił witrynę, a że w większości nie wyszedł spod mojej ręki to głównym tematem tego wątku będzie ten drugi.

 

Tak to wyglądało po wyjęciu z pudła:

 

Zakupy031.jpg

 

W tle nasz bohater.

 

Wśród części naliczyłem się ich aż z 3 zestawów, (trzeci zestaw właściwie tylko bez kadłuba, pokładu i torped), w swojej łodzi wykorzystam te niesklejone części, więcej będzie zabawy, poza tym mam zastrzeżenia co do szpachlowania niektórych sklejonych części.

 

th_Elco006.jpgth_Elco007.jpgth_Elco002.jpg

 

Aby było żywiej dokupiłem figurki dedykowane do tego:

 

Elco005.jpg

th_Elco008.jpgth_Elco010.jpgth_Elco009.jpg

 

Na razie kadłub mojej łodzi wyszlifowałem porządnie, gdyż spód był pomalowany pędzlem i były zacieki... Potem na całość nałożyłem Surfacer w spreju, co nie obyło się bez przygód bo pogryzł się ze starą farbą i porobiły się purchle, trza było szlifować raz jeszcze uzupełniać z aerografu, ale problemy są już za mną, można zaczynać klejenie.

 

Specjalnie na potrzeby tej budowy musiałem powiększyć warsztat malarski i studio do zdjęć, na razie mam jeszcze problemy z równomiernym oświetleniem, ale potem to postaram się rozwiązać.

 

th_Elco004.jpg

 

Do tego jeszcze zamówiłem na obie łodzie szklane gabloty, wczoraj odebrałem, jeszcze będą miały drewniane dna do której przymocuję podstawy:

 

th_zdjcia019.jpg

 

Budowa się zapowiada ciekawie, szczególnie malowanie, całe bydle ma 70cm długości.

 

No i chciałbym podziękować Danielowi za modele i Balrogowi za porady i spostrzeżenia po budowie.

 

Ciąg dalszy wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostałem jako 'odpad' z Martoli, a właściwie to dwa modele,

He he. Dobry układ

I już czekam na postępy a jeszcze bardziej na zakończenie i wiesz dla czego

Hmmmmm.... Czy może to Ty jesteś darczyńcą i czekasz na powrót modelu na witrynę sklepową???

 

stroju powodzenia życzę z pracami i na pewno będę zaglądał z ciekawością

 

Ps. Pozdrawiam bardzo przyjemny (choć nieduży) sklep "MARTOLA"

Ps.2 Dodam jedynie że mój Bismarck został zakupiony właśnie w tym sklepie

Ps.3 Błyskawica w sumie też z Martoli.... Kurczę, powinienem zgłosić się po jakiś rabat Z resztą niebawem zawitam, bo chemia mi się kończy

 

Pozdrawiam

Maciek/Macisso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już czekam na postępy a jeszcze bardziej na zakończenie i wiesz dla czego

Hmmmmm.... Czy może to Ty jesteś darczyńcą i czekasz na powrót modelu na witrynę sklepową???

 

Nie! Ja czekam na części jakie zostaną by ożywić mojego PTciaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju, trzymam kciuki i będę baczne obserwował Twoje prace. Sam skleiłem revellowskiego pt117 w 1/72, i tez przymierzam się powoli do czegoś podobnego w 1/35. Figurki w tym przypadku są fajnym sfinalizowaniem dzieła, więc tym bardziej będę obserwował!

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polepiłem trochę detali, doszły między innymi maszty, uzbrojenie i inne sprzęty, część jest nieprzyklejona by łatwiej było malować.

 

th_Elco013.jpgth_Elco012.jpgth_Elco014.jpg

 

Skleiłem też Boforsa razem z załogą, dopasowanie figurek do niego jest mierne, usadzić ich jeszcze można, ale już ręce nie chcą trzymać korb (co zresztą chamsko widać na pudełku z tymi figurkami...), albo będę łamał ręce albo zrobię korby które będę sięgać dłoni (choć znając siebie nie zrobię nic ) :

 

th_Elco011.jpg

 

Co do jakości figur to jest znośnie, szczególnie w porównaniu to tych ghuli co Italka dawała kiedyś do pojazdów, kiepskim pomysłem było robienie tych dziwnych brył zamiast normalnych czerepów, nie da się im zdjąć hełmów, i w dodatku każdy bryło-łeb jest inny i ma przypisany swój hełm, muszę uważać by nie pomieszać ich przy malowaniu, bo potem nie wlezą na miejsca.

 

Myślałem też na dodaniu jednego browninga na dziobie, wczytałem że łodzie były często modyfikowane przez załogi, więc pomyślałem że to dobry sposób na odróżnienie jej od innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju całkiem ładnie zaczyna to wyglądać. Bardzo schludnie i czysto działasz jak już ktoś zauważył Oby tak dalej!

Ps. Możesz wrzucić jakieś foto z przedmiotem odniesienia (zapalniczka/zapałki/papierosy). Jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić we własnych zaplątanych myślach jak duża jest ta łódeczka

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dam porównanie w drugą stronę, z Shermanem, większość z was prawdopodobnie miała z jakimś styczność:

 

th_Elco015.jpg

 

Dziś dokończyłem torpedy z wyrzutnikami, wyrzutnie rakiet i zrobiłem trochę załogi, zostały jeszcze 3 figurki do zrobienia, poza tymi strzelcami Boforsa są w miarę dobrze zgrane z modelem, choć mogę wysnuć przypuszczenia że strzelec przedniej wieżyczki wychowywał się w świątyni lewitujących mnichów, ale nie rzuca się to tak w oczy.

 

th_Elco016.jpgth_Elco017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.