Skocz do zawartości

Dragon


wolvi

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego sanitarka

 

BTW czy niektóre figurki obdarzyć kar 98??? czy tylko działać w arsenale gew 43, stg 44, mp40 i vg 1-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW czy niektóre figurki obdarzyć kar 98??? czy tylko działać w arsenale gew 43, stg 44, mp40 i vg 1-5

 

Osobiście myśle że kar 98 był na podstawowym uzbrojeniu aż do końca wojny. Z tego co zauważyłem to robisz dioame o Ardenach, a tam na pewno używano tej broni. Powiedz mi, dlaczego właśnie sanitarka? Nie lepiej Tygrys albo Pantera (chociaż pewnie uważasz że te pojazdy są tak oklepane że aż płaskie). Musze przyznać że kibicuje temu projektowi bo jest: ciekawy, orginalny oraz będzie wprost zatłoczony piechotą.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to nie Ardeny, tylko Paryż Grudzień 1946 , bo główną ozdobą będzie i tak KT Porsche który się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz o tym coś więcej, Jakieś tło historyczne? Bo w 46 było już po wojnie. Super że będzie KT Porsche! Wystawisz jakieś fotki z prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy 45 rok i o dziwo Niemcy dogadali się z Rosjanami, zanim ci przekroczyli Odrę. Rosjanie w zamian za ciało Hitlera, który został rozstrzelany, kupę SS manów (które zostaje zdelegalizowane i członkowie lub zmieniają doktryny lub jadą na wschód na wakacje) i ciężkie miliardy w złocie, obiecują odnowienie kontaktów gospodarczych, zwrot jeńców i amnestię na Niemczech, w których zostaje obalony rząd faszystów i nowy rząd przemianowują kraj i zrywają więź z nazizmem i go oficjalnie zaczynają tępić. Anglicy, Amerykanie i Francuzi im nie wierzą i chcą zdobyć Niemcy. Po drugiej stronie półkuli Amerykanie pocą, się nad projektem Manhatan, lecz w toku pomyślnych dla Niemców zdarzeń cała okolica zakładów i poligonów wyparowuje i kowboje mają fajerwerki w kształcie grzybka i prace zostają opóźnione o o. 5 lat. Niemcy jednak dalej działają i zaczynają prowadzić tylko walki nocne i wieczorne, co powoduje zatrzymanie frontu zachodniego na około pół roku. Z powodu napływu dóbr ze wschodu Niemcy przenoszą zakłady zbrojeniowe do Polski Ludowej za horrendalne pieniądze i rozbudowują swoje siły lotnicze ( Me 262 i itp.) i rozpoczynają Wojnę o Niderlandy, gdzie niemieckie lotnictwo zwycięża i w październiku 1945 po uzyskaniu kontroli nieba rozpoczyna się ofensywa Galijska, która w lutym 1946 owocuje zdobyciem Paryża.

 

Takie jest tło, a prace nad KT porsche stoją tak dwa noktowizory ( w pracach jeszcze dwa)

0342974438bd38c3med.jpg

125ac60c5e6e310amed.jpg

stare ale pokazujące kociaka już z aluminiową lufą i foto trawionkami

e5cc6d7fa95603demed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale . Tło nieco zakręcone ale nawet dopracowane (niemcy najprawdopodobniej musieli zmienić ustrój na kumune). KT jest zmodyfikowany o noktowizor. Masz zamiar zmodyfikować jakoś transporter? Temat ciekawi mnie coraz bardziej. Właśnie robie S-100 może zrobie jakieś własne SF (z innym tłem). To byłby ciekawy temat na prace grupową w dziale pancernym . Wracając do tematu, jaką akcje będzie przedstawiać diorama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze UHU by mi pasował poza miastem, bo szkoda 2500 W lampy na jedną ulice lub plac.

 

Po drugie transporter jako dowódczy będzie miał dwa noktowizory i jedną lampę, działko 2,8 cm i może dodam mu wyrzutnie Panzersheck (podobnie jak amerykańskie M-20 ) albo w tym zestawie figurka nr 2 (od lewej)

http://www.dragonmodelsltd.com/html/6194-2.html dostanie wyrzutnie w zamian mg42, nr 1 będzie nosił amunicję, nr3 i 4 bez zmian.

Do tego dorzucę zestaw 6002 (też dywizja Wiking) i będzie to część załogi 251 i ochrony czołgu (2 figurki). Do tego zestaw już gotowy i czekający na malowanie 6274 i przerobiony na wermacht.

 

Dwie 251 idą w zapomnienie i scenka będzie przedstawiał załogę czołgu (MiniArt) czekającą na prowiant i amunicję na ulicy brukowej z gruzem i lejami, do tego 251/7 Dragona (który się zaplątał i kupa piechoty (10 piechoty + 5 załoga Tygrysa + 3 załoga 251)

 

P.S> do tego jakaś lampa, jakiś płotek i może akordeon :P

 

BTW. Jaki najlepszy zestaw fototrawionek będzie pasował do Dragona 6223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW. Jaki najlepszy zestaw fototrawionek będzie pasował do Dragona 6223

 

ABER (podstawowy) + to co ew. chciałbyś wymienić. (błotniki są błędne, no i mostki - za 25 zł można kupić z AFV). Ew. Part - ale jest prostszy i "ogólniejszy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABER (podstawowy) + to co ew. chciałbyś wymienić. (błotniki są błędne, no i mostki - za 25 zł można kupić z AFV). Ew. Part - ale jest prostszy i "ogólniejszy"...

No z tym się zgodzę. Do Abera się nawet nie bierz bez zaginarki i odpowiednich narzędzi, np lutownicy - ja zacząłem bez tego i się dość szybko zniechęciłem. Mikroskopijne elementy bardzo ciężko kleić cyjanoakrylem, a malutkie zagięcia to koszmar w kombinerkach Ale można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślał kolega o najprostszej zaginarce świata czyli dobrze spasowanym i zeszlifowanym zawiasie?? ja teraz montuje shermana z blaszkami. NIektóre elementy i zagięcia są na prawde maluteńkie ale jakos daje rade je w nim zaginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślał kolega o najprostszej zaginarce świata czyli dobrze spasowanym i zeszlifowanym zawiasie??

Poznałem ten patent i mam zamiar go stosować, ale dopiero jak przestaną mi się ręce trząść na widok złotej blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.