Skocz do zawartości

PZL Ts-11 iskra 1/72 Mastercraft n/b 1716


Paweł S

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamieszczam moje najnowsze "dzieło" którym jest znany wszystkim chyba samolot polskiej produkcji. Jeżeli chodzi o model to zdaję sobie sprawę z błędów i baboli jednakże był on niezmiernie miły w klejeniu.

 

Oto ona:

dscf0800c.th.jpg

 

dscf0797w.th.jpg

 

dscf0796e.th.jpg

 

dscf0795.th.jpg

 

dscf0801.th.jpg

 

dscf0792p.th.jpg

 

dscf0791a.th.jpg

 

dscf0790o.jpg

 

Proszę o komentarze i oceny, bo jak nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie narzekam na wady zestawów bo do najbogatszych nie należę, a modelarstwo to tylko skromne środki własnego kieszonkowego więc zawsze wybieram tańsze zamienniki modeli które brakują mi do kolekcji (o ile taki wybór jest), tak więc już przywykłem. Szpachla, szlifowanie i jakoś to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę za grubo farby nałożyłeś, bo taka dziwna faktura wyszła.

Poza tym szczerze powiem nie widziałem Iskry z dodatkowymi zbiornikami paliwa w realu.

No i gdzie są szachownice ze spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figosadowski widze, że przybywa modeli w Twojej kolekcji w szybkim tempie. A może wartoby było troszkę wolniej, a włożyć w to więcej serca i pracy? Zapewniam Cię, że efekty byłyby znacznie lepsze i satysfakcja większa. Pośpiech w modelarstwie nie jest wskazany.

 

Za tematykę i propagowanie polskich skrzydeł

 

Pozdrawiam i życze więcej cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na klejenie mam tylko weekendy i wtedy jestem tak spragniony modelarstwa, że staram się zrobić jak najwięcej. Co do jakości zaczynam zabawę z aerografem więc malowanie modeli powinno lepiej wyglądać, przy dwuch modelach które sklejam staram się dokładniej używać szpachli i dokładniej szlifować. Zapuściłem też linie podziału blach pisakiem do płyt i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Co do kolorów iskry to:

-czarny- humbrol 33

-srebrny/stalowy- humbrol 11

-piaskowy- humbrol 93

-grafitowy-humbrol 53

-zielony-humbrol 105

-jasnoniebieski- mieszanka humbroli nr 65 i 48 (proporcji nie pamiętam)

-ciemnoniebieski- mieszanka humbroli nr 65 i 48(proporcji nie pamiętam

ogólnie oba mieszałem na oko porównując ze zdjęciami tej morskiej iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze nie? jak ja kupuje humbrole ten sam numer dwa razy, w kazdej puszce mam inny kolor. wada hymbroli ogromna, ale jest tez zaleta: mozna w ten sposob poccieniowac model nie majac aerografu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to jest to, że na zdjęciu palety w necie jest inny kolor, na deklu puszki inny, a w puszce jeszcze inny. Takim sposobem kupiłem 3 zielone, każdy inny wg numeru/koloru z palety/koloru z dekla. A w środku jakby 3 raz ta sama farba ;/

 

Zrobiłem sobie z tego wszystkiego swoją paletę. Długo będę uzupełniał, ale przynajmniej będzie pewność do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, co zwróciło moją uwagę: dlaczego umieściłeś na wlotach powietrza kalki z napisami ostrzegawczymi, które powinny być przed tymi wlotami?

 

Sorki, ale przy takich błędach, niepoprawny odcień farbki to mały pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.