Skocz do zawartości

Dumper Trailer by Szakal


Szakal85

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam kolejny projekt. Z mercem za dobrze mi nie poszło, mam nadzieję że wanna wyjdzie lepiej. Z góry mówię że tempo będzie raczej ślimacze. Jak na razie nie mam koncepcji malowania - szukam natchnienia. Prawdopodobnie rama standardowo będzie czarna, wanna... to zależy od tego do czego ją podepnę. Jak mówiłem mercedes do którego pierwotnie miała iść nie wyszedł najlepiej i jakoś nie mam weny by usiąść nad nim i go poprawić, być może kupię inny ciągnik specjalnie pod wannę. Co do naczepy, chodzi mi po głowie ażeby zaopatrzyć ją w instalację i raczej będę się tego trzymał. Liczę na pomoc w postaci materiałów technicznych i porad co i jak wykonać. Na dzień dobry in-box:

4c52e39853ec11c4med.jpg

8ec94cdb6805f9c6med.jpg

6aa8abc20a249378med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że będzie to długa relacja i niestety będzie, gdyż nawet wykonanie formatek nie pozwala by prace szły szybko. Masa nadlewek powoduje że nad każdym elementem trzeba spędzić kupę czasu. Jak dotąd udałe mi się częściowo doprowadzić do porządku podłużnice ramy. Fotki dorzucę jak rama nabierze kształtu. W międzyczasie szukałem fotek jak pomalować całość i chyba znalazłem coś sensownego, co nawet mi się podoba

e23cce14bf630543.jpg

c8ef77c01cf0e2bb.jpg

f10155ab9027398f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic nie robię: rama po częściowym szpachlowaniu i szlifowaniu, zbiorniki powietrza sklejone, przed szpachlą, to samo wanna i jej elementy. Do ramy będę w najbliższym czasie dorabiał okablowanie, wcześniej jednak trzeba ją porządnie przetrzeć.

Foty jak to wszystko wygląda na tę chwilę:

694de055ef6e308cmed.jpg

59e449397b45b97amed.jpg

333a32a800f449e2med.jpg

33f96b7cfab113d2med.jpg

0734be6479e95a91med.jpg

509dc7ec1f92e17amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna naczepa! Szpachlowanie to wrzód, pewnie jak zwykle niektóre części są też trochę za grube... Ale na razie wszystko wygląda dobrze, życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rama to totalna załamka, strasznie gruba i kupa dziur do zaszpachlowania, gdzie potem są problemy z przetarciem tego papierem. Poprzeczki z kolei po sklejeniu wymagają grubej warstwy szpachli by wyglądały normalnie. Będzie przy tym kupa roboty, ale z pewnością się opłaci Dzięki za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam dla Ciebie patent na szlifowanie wewnętrznej strony podłużnic ramy - ja wyciąłem z gumki do mazania kostkę która luźno wchodziła w podłużnicę, ale można było ją wygodnie chwycić palcami, a potem owinąłem ją papierem ściernym - ot i narzędzie gotowe. Najlepiej działa wtedy szlifowanie na mokro, to opiłki są dobrze odprowadzane. Mam nadzieję, że to pomoże i że wyraziłem się jasno. Pozdrawiam i miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie niektore modele Italeri to "kupa", ale z drugiej strony to wlasnie takie rzeczy w modelarstwie stawiaja przed modelarzem wyzwania i szanse uzycia swojej wyobrazni, czy polepszenia swoich umiejetnosci manualnych. Niektorzy nazywaja modelarstwem kolekcjonowanie "modeli" z Corgi czy innych tego typu badziewi z "cepelii"- ja uwazam, ze modelarstwo to tworzenie w wiekszosci czegos od podstaw, nie tylko prosto z pudelka. Takze czasem trzeba troche poszpachlowac, przeszlifowac czy przerobic zeby to mialo "jaja". Dlatego miedzy innymi lubie to forum, poniewaz uwazam, ze pod wzgledem, przerobek, odwzorowania z oryginalnym autem i wlasnej inwencji tworczej modelarzy jest na wysokim poziomie. A co powiesz na nowa wersje Scanii R z Italeri, jak dla mnie to 90% modelu idzie do przerobki,

 

P.S. co do szlifowania tej ramy to mozesz tez wyciac pod pozadany wymiar fragment polistyrenu, nalozyc na jedna strone tasme dwustronnie przylepna, na nia przykleic papier scierny, a potem delikatnie odciac zyletka naokolo nadmiar papieru i tasmy - powinno pomoc.

Trzymam kciuki, jestem pewien, ze naczepka bedzie fajna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję zdjęć w jaki sposób poprowadzone są przewody hamulcowe w tego typu naczepie. Chodzi o to że siłowniki umieszczone są bardzo blisko środków osi i żeby nie robić sf chciałbym posiłkować się jakimiś fotografiami w jaki sposób są one podłączone. Gdyby ktoś posiadał fotografie okablowania tej naczepy byłbym wdzięczny i z góry dziękuję. Ewentualnie może ktoś robił tę naczepę wraz z okablowaniem i mógłby zamieścić fotki swojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal85 te elementy zaznaczone na zdjęciu są siłownikami do hamulców bębnowych. Bynajmniej takie są w krótkiej podkontenerówce VOCOL, która stoi sobie u mnie na podwórku.

Chyba, że źle mówię to poprawcie mnie.

Jutro po próbnej maturze zrobię fotki jak to wygląda w rzeczywistości i wrzucę do Twojego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dużo pomogły ale i postawiły kilka kolejnych znaków zapytania Gdybyś mógł zrób proszę fotogalerię naczepy skoro masz możliwość. Zawieszenie, sposób rozciągnięcia instalacji pneumatycznej i elektrycznej, złącza itp. Oczywiście jeśli nie sprawi to problemu, myślę że taka galeria przyda się każdemu bo dzięki niej każdy będzie mógł w jakimś stopniu przenieść instalację do swoich modeli. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dawka zdjęć i opisu co zostało zrobione. W pierwszej kolejności, znalazłem defekt w swoich częściach. Prawdopodobnie podczas przekładania wyprasek jeden z elementów uległ uszkodzeniu. Odciąłem resztę "bolca" która została po odłamaniu:

e75ce2fea671134cmed.jpg

Następnie wywierciłem odpowiedni otwór, w który wsadzę wcześniej dorobiony nowy czpień.

41649be324fdae07med.jpg

Wanna została wyposażona w klapę i inne podzespoły:

35014a344320037cmed.jpg

b1dd96a45a684382med.jpg

Na koniec rama z częściową instalacją:

e96c77bd04c424bamed.jpg

a051a0ee79563793med.jpg

Zapraszam do komentowania jak również podsuwania pomysłów jak co wykonać. Siłowniki okleję srebrną folią jak to zostało podpowiedziane w galerii podajże kuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ci to fajnie wychodzi jak na razie, podoba mi sie, ze zrobiles okablowanie. Co do folii to nie jestem pewien czy po pewnym czasie nie zacznie ci sie ona odklejac na rogach. Moze lepiej prysnac Alcladem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za malowaniem może być ten problem że z farba zacznie się ścierać. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. A nie dopisałem wyżej, wanna została poddana procesowi szpachlowania, tak że w najbliższym czasie czeka ją masa szlifowania i nadawania odpowiedniego kształtu. Okablowanie jest tylko częściowe (jak na razie przewody podłączone są pod poduchy). Dalszym etapem będzie podłączenie siłowników i wyprowadzenie przewodów do gniazd. W założeniu mam także zamiar zrobić lampy ze "szkła". Jak wyjdzie przekonacie się na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja, tym razem bez fotek. Zaszpachlowałem i wyszlifowałem wannę i klapę. Skleiłem do kupy felgi. Jak znajdę dłuższą chwilę czasu i miejsce położę podkład na wannę i zobaczę czy czegoś nie należy poprawić. Oczywiście po podkładowaniu pochwalę się jak całość wygląda.

Zmieniła się również koncepcja malowania. Aktualne malowanie wygląda tak:

573fb11c677a902bmed.jpg

Jeśli ktoś dobrze przyjrzał się zdjęciu zauważył że ostatnie nadkole jest inne niż w zestawie italerki. Oczywiście będę starał się wykonać takie same bądź bardzo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając neta w poszukiwaniu fotek i opisów tej naczepy, stwierdziłem że model ma spore różnice od oryginału.

 

Wg mnie rama jest też trochę przesadzona z grubością.

 

Byłem dziś na budowie autostrady A2 żeby zrobić dokumentację zdjęciową takiej naczepy, to typowy cieć co pilnował tego stwierdził żebym sobie modelował w tygodniu a nie w niedzielę mu gitarę zawracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilkę czasu to może też zorganizuję trochę fotek takiej naczepy bo przez Nidzicę buja się jedna i gdzieś w okolicy się ładuje więc mogła by być możliwość obfotografowania takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę jeszcze szukał jakiejś by popstrykać fotki

 

Znalazłem też taką wersję z takim siłownikiem, który jest inny niż w modelu ale z tego co mi się wydaje były takie i takie jak w modelu.

Zależy to może od roku budowy.

 

schmitzski24sl067550916c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, dobre jest to, że dziś, w dobie inwestycji takich naczep widać naprawdę dużo. Można zrobić naprawdę dokładnie. Czego życzę, i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli było sporo wersji i opcji tej naczepy w tym pliku

 

http://www.4shared.com/document/D8J0AfDq/SKI.html

 

jest sporo opisane co do opcjonalnego wyposażenia np:

 

1 automatyczny podnośnik pierwszej osi

2 Felgi aluminiowe

3 błotniki pojedynczego koła

4 błotnik 1/4 średnicy

4 błotniki półokrągłe z osłonami ze stali szlachetnej

 

i wiele innych

 

także możemy kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.