Jump to content

Lim-5 Hobby Boss 1/48


Damiano82
 Share

Recommended Posts

Witam,

Po dłuższej niebytności na forum spowodowanej nawałem obowiązków w pracy, udało mi się dokończyć Lima. Ogólnie jak widać na fotkach, model raczej przeciętny, słabo zdetalizowany (w moim wykonaniu oczywiście). Największą jego bolączką zarazem moim brakiem warsztatowym są odryski lakieru. Wyglądają nienaturalnie i dość karykaturalnie. Nie poprawiłem również osłony kabiny oraz nie dorobiłem łuskozbieracza (to mozna zwalić na karb mojego lenistwa). Co do kamuflażu...cóż pomalowałem mojego Lima tak jak sugerowała to instrukcja HDL, niemniej na egzemplarzu muzealnym barwy i ich rozkład wyglądają nieco inaczej.

obraz001vk.th.jpg

obraz002zl.th.jpg

obraz003dv.th.jpg

obraz004y.th.jpg

obraz005zr.th.jpg

obraz006xd.th.jpg

obraz007z.th.jpg

obraz009za.th.jpg

Następnym w tej skali miał być już w pełni zwaloryzowany Lim-6MR. Zanim to jednak nastapi aby nie psuć kolejnego ciekawego modelu, wziąłem na warsztat Mirage III C z HB oraz MiG-19S z HiPM.

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S. Tradycyjnie zapraszam do komentowania, obiecuję zniosę najsroższą krytykę . Szczególnie cene będą rady w kwestii odprysków.

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Wszystko wygląda świetnie oprócz dwóch rzeczy:

 

1. Wspomniane przez Ciebie odpryski przypominają srebrną mgiełkę, co nie wygląda zbyt ciekawie. Następnym razem spróbuj nałożyć metalizer za pomocą namoczonej w nim gąbeczki lub pomaluj model model metalizerem przed kolorami bazowymi, a miejsca gdzie chcesz mieć odbity lakier pokryj maskolem i solą. Po malowaniu kolorami bazowymi zerwij maskol oraz sól i odpryski gotowe;

 

2. Podstawka - może i będzie do subiektywne czepialstwo, ale moim zdaniem nie pasuje ona do tego modelu. Jest ciemna (bura wręcz). Fajnie byłoby postawić Twojego Lima na podstawce imitującej płytę lotniskową. To oczywiście tylko moja opinia.

 

Poza tym pod względem estetyki (merytorycznie na Limach nie znam się nic a nic) wygląda to naprawdę świetnie i sam chętnie ugościłbym takiego odkurzacza na swojej modelarskiej półce.

 

Piękna Robota!

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Pomysł na przedstawienie modelu w takiej formie jest ciekawy. Ale moim zdaniem powinien to być początek do wykonania dioramy, inna podstawka, to, o czym pisał kolega Kornik, dodanie figurek obsługi,to by ożywiło tą scenkę. Ale jest to tylko i wyłącznie moje odczucie i nie chcę tutaj rujnować pomysłu autora.

Jeśli chodzi o sam model, to szkoda, że kolega nie zrobił otworów w lufach karabinów, i mogę się mylić, ale czy wnętrze kabiny nie powinno być szare?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Dziękuję za uwagi i komentarze. Kornik następnym razem na pewno wypróbuję którąś z metod robienia odprysków. Co do podstawki faktycznie przesadziłem z bejcą niemniej jeśli chodzi o kompozycję celowo nigdy nie umieszczam figurek. Nie buduję dioram i winiet tylko modele i to na nich się skupiam. Otwierając je w ten sposób pragnę tylko pokazać wnętrze i moje skromne jeszcze umiejętności warsztatowe. Nie jest więc dla mnie tak istotny brak stołu z narzędziami, czy gaśnicy. Skupiam się bardziej na wykonaniu samego modelu aby nie rozpraszać potencjalnego widza czy sędziego nazwijmy to dodatkami. Owszem staram się zamieszczać w swoich pracach jakiś dodatkowy intrygujący widza element typu rzucona bezładnie szmata czy kozły na których stoi płatowiec. Są to jednak tylko wabiki mające przykuć uwagę obserwatora.

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S. Faktycznie kabina powinna być szaroniebieska, ja użyłem russian blue co nie było zbyt trafnym wyborem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.