Skocz do zawartości

Lim-5 Hobby Boss 1/48


Damiano82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższej niebytności na forum spowodowanej nawałem obowiązków w pracy, udało mi się dokończyć Lima. Ogólnie jak widać na fotkach, model raczej przeciętny, słabo zdetalizowany (w moim wykonaniu oczywiście). Największą jego bolączką zarazem moim brakiem warsztatowym są odryski lakieru. Wyglądają nienaturalnie i dość karykaturalnie. Nie poprawiłem również osłony kabiny oraz nie dorobiłem łuskozbieracza (to mozna zwalić na karb mojego lenistwa). Co do kamuflażu...cóż pomalowałem mojego Lima tak jak sugerowała to instrukcja HDL, niemniej na egzemplarzu muzealnym barwy i ich rozkład wyglądają nieco inaczej.

obraz001vk.th.jpg

obraz002zl.th.jpg

obraz003dv.th.jpg

obraz004y.th.jpg

obraz005zr.th.jpg

obraz006xd.th.jpg

obraz007z.th.jpg

obraz009za.th.jpg

Następnym w tej skali miał być już w pełni zwaloryzowany Lim-6MR. Zanim to jednak nastapi aby nie psuć kolejnego ciekawego modelu, wziąłem na warsztat Mirage III C z HB oraz MiG-19S z HiPM.

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S. Tradycyjnie zapraszam do komentowania, obiecuję zniosę najsroższą krytykę . Szczególnie cene będą rady w kwestii odprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystko wygląda świetnie oprócz dwóch rzeczy:

 

1. Wspomniane przez Ciebie odpryski przypominają srebrną mgiełkę, co nie wygląda zbyt ciekawie. Następnym razem spróbuj nałożyć metalizer za pomocą namoczonej w nim gąbeczki lub pomaluj model model metalizerem przed kolorami bazowymi, a miejsca gdzie chcesz mieć odbity lakier pokryj maskolem i solą. Po malowaniu kolorami bazowymi zerwij maskol oraz sól i odpryski gotowe;

 

2. Podstawka - może i będzie do subiektywne czepialstwo, ale moim zdaniem nie pasuje ona do tego modelu. Jest ciemna (bura wręcz). Fajnie byłoby postawić Twojego Lima na podstawce imitującej płytę lotniskową. To oczywiście tylko moja opinia.

 

Poza tym pod względem estetyki (merytorycznie na Limach nie znam się nic a nic) wygląda to naprawdę świetnie i sam chętnie ugościłbym takiego odkurzacza na swojej modelarskiej półce.

 

Piękna Robota!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomysł na przedstawienie modelu w takiej formie jest ciekawy. Ale moim zdaniem powinien to być początek do wykonania dioramy, inna podstawka, to, o czym pisał kolega Kornik, dodanie figurek obsługi,to by ożywiło tą scenkę. Ale jest to tylko i wyłącznie moje odczucie i nie chcę tutaj rujnować pomysłu autora.

Jeśli chodzi o sam model, to szkoda, że kolega nie zrobił otworów w lufach karabinów, i mogę się mylić, ale czy wnętrze kabiny nie powinno być szare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za uwagi i komentarze. Kornik następnym razem na pewno wypróbuję którąś z metod robienia odprysków. Co do podstawki faktycznie przesadziłem z bejcą niemniej jeśli chodzi o kompozycję celowo nigdy nie umieszczam figurek. Nie buduję dioram i winiet tylko modele i to na nich się skupiam. Otwierając je w ten sposób pragnę tylko pokazać wnętrze i moje skromne jeszcze umiejętności warsztatowe. Nie jest więc dla mnie tak istotny brak stołu z narzędziami, czy gaśnicy. Skupiam się bardziej na wykonaniu samego modelu aby nie rozpraszać potencjalnego widza czy sędziego nazwijmy to dodatkami. Owszem staram się zamieszczać w swoich pracach jakiś dodatkowy intrygujący widza element typu rzucona bezładnie szmata czy kozły na których stoi płatowiec. Są to jednak tylko wabiki mające przykuć uwagę obserwatora.

Pozdrawiam

Damian Biwo

P.S. Faktycznie kabina powinna być szaroniebieska, ja użyłem russian blue co nie było zbyt trafnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.