Skocz do zawartości

Ja- modelarski laik...


Quaryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym poruszyc temat na pewno wiele razy już poruszany. Mam na myśli początki. Tak wiadomo. Dla każdego są one najtrudniejsze. Ja nie jestem niestety wyjątkiem. Jak już wcześniej wspomniałem, takie tematy już wcześniej występowały (przejrzałem forum), lecz oczekiwałbym pewnego osobistego podejścia. Chciałbym wstąpić do Waszej "rodziny".

 

Jako, że już próbowałem sklejać, malować mam parę pytań związanych z tymi czynnościami: używam podkładu-warto? jeśli tak to spreyować każdą część przed sklejaniem, czy dopiero całość ( to 2. rozwiązanie wydaje mi się mniej odpowiednie), jak uzyskiwać różne efekty( nie mówię, że od razu będę się nimi posługiwać, ale warto wiedzieć).

 

Na razie tylko te pytania mi przychodzą do głowy, ale mam nadzieje, że jeśli będę potrzebować kiedykolwiek pomocy mogę walić jak w masło...

 

Może uda mi się strzelić parę fotek mojemu aktualnemu modelowi żeby uzyskiwać rady "na gorąco".

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Kiedyś na forum padła już propozycja działu (postów?) dla początkujących, w którym opisane byłoby wszystko "łopatologicznie". Niestety odzewu jak na razie brak. Szkoda, bo wielu ( w tym piszącemu te słowa) przydałyby się takie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dość dużo rad i porad jest wlasnie w dziale Jak to zrobić i pokazać ?

Wydaje mi się że jak niema tu czegoś to zakladajac nowy temat kazdy z forumowiczów pomoze jak bedzie potrafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może racja, ale zawsze zdarzy się jakiś narwaniec, który nie zajrzy do szukajki i będzie się pytał o to samo czterdzieści razy.... Także ponawiam swoją prośbę do adminów i moderatorów forum o założenie tematu z pełnym poradnikiem modelarskim od czego zacząć, jak zrobić do momentu pokazania w galerii, bo inaczej się nie da... Po prostu bez takiego tematu będziemy przez kolejne kilka lat się kłócić o to ile razy dany temat był poruszany....

 

Ps. Proponuję aby temat z pierwszą częścią (np. narzędzia, albo gdzie kupić modele, jaka skala itp.) został przyklejony w dziale Modele - Jak to zrobić i pokazać ?

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią podjąłbym się napisania chociaż części takiego poradnika, lecz nadal oczuwam brak profesjonalizmu w tym, co robię. Odnoszę wrażenie, że w porównaniu z wieloma użytkownikami tego forum, nadal jestem 100 lat za murzynami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję żeby każdy napisał coś od siebie swoje porady, metody robienia niektórych rzeczy a później ktoś nadzorujący wyhaczy to wszystko i zrobi z tego łatwy i czytelny poradnik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc może ja zaczne Najlepiej malować model już sklejony, zalezy co bedziesz malowac, okret bedzie trudniej, zniwelujesz efekt przejscia kolorow, malujac jednocześnie caly model, bo jesli bedziesz malować częsci to troche nieladnie to bedzie wyglądać, a co do podkładu, ja osobiscie czasem go uzywam, ale przewaznie go niedaje bo niewidze większego sensu. farba modelarska jako taka sie trzyma dobrze bez podkładu. Aha i istotna informacją by było co chcesz sklejac, samoloty, pacerke, okrety czy pojazdy cywilne, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale proszę o dokładniejszy opis bo z części :"okret bedzie trudniej, zniwelujesz efekt przejscia kolorow, malujac jednocześnie caly model, bo jesli bedziesz malować częsci to troche nieladnie to bedzie wyglądać,"- naprawdę trudno dojść o co chodzi .. To w końcu co: malować cały czy części? Z opisu rozumiem, że tak źle i tak niedobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale proszę o dokładniejszy opis bo z części :"okret bedzie trudniej, zniwelujesz efekt przejscia kolorow, malujac jednocześnie caly model, bo jesli bedziesz malować częsci to troche nieladnie to bedzie wyglądać,"- naprawdę trudno dojść o co chodzi .. To w końcu co: malować cały czy części? Z opisu rozumiem, że tak źle i tak niedobrze...
No więc np malując model czołgu, posklejasz co się da calą bryłę, poszpachlujesz wszystko, i zostawisz wszystko to co bedzie do doklejenia po pomalowaniu modelu, np jakis karabin, gąsienice, koła jezdne itd.itp. Bo jak sobie wyobrazasz malowac cześci z osobna? szpachle bedzie ciezko polozyc, zostana nieładne szczeliny, i przejscia kolorow, tu kolor ciemniejszy tu jasniejszy, coprawda niektóre detale można zamaskować i pomalować pozniej pedzlem, ale ogolnie to lepiej jest pomalować model już prawie cały sklejony-ja tak bynajmniej robie, też kiedys malowałem czesci z osoabna ale pewnego pieknego dnia odkryłem ze jest cos takiego jak internet i gdzies tam wlasnie przeczytałęm o tym żeby malowac prawie caly sklejony model,a co do okrętów też lepiej posklejać do kupy co sie da, i pomalować już tylko całe moduły, bo chyba np cięzko bedzie przyklejic np, relingi do burt które juz zostały wczesniej pomalowane Mam nadzieje że dobrze piszę i wszyscy wiedzą o co chodzi Przejrzyj nasze wspaniale forum i zobacz jak ludzie sklejają modele-z pomalowanych częsci czy juz raczej mocno sklejony model Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.