Skocz do zawartości

'70 Mustang Boss 429 (Revell 1/24)


jcs

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś pokazać jak wygląda ta okleina? Bo może mam coś takiego, a nie wiem jakie efekty można tym uzyskać Bo wygląda to naprawdę nieźle.

Witam. Okleina oryginalnie:

100_0401.JPG

Grubość wynosi ok. 0,25 mm.

100_0402.JPG

100_0403.JPG

Po przeszlifowaniu spodu schodzę do 0,1- 0,15 mm, co w moim zastosowaniu w zupełności mi wystarcza. To wam jednak udokumentuję następnym razem bo ... padły mi baterie zanim złapałem ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zastosuję jakąś chemię do pielęgnacji mebli jaką znajdę w domu. Ale tak czy tak miałem zamiar sprawdzić jak to będzie wyglądało z clearem, oczywiście na kawałku którego nie obrabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Także tak ... Nie wiem od czego zacząć, więc wstęp sobie odpuszczę

W sumie ... Nie miałem ostatnio w ogóle czasu na prace w modelarstwie ale mam nadzieję że to się szybko zmieni. Kilka rzeczy w sumie ostatnio popełniłem ale efekty (hmmm) sami ocenicie.

Kasta ogólnie rzecz biorą pochłonęła ostatnią już wg mnie warstwę podkładu (jeszcze tylko mała jamka do zaszpachlowania z tyłu - będzie widać na foto).

Tu akurat musiałem prawie że na nowo ryć linie podziału po połączeniu przodu z resztą

 

100_3014.JPG

100_3015.JPG

 

Problem z klamkami też rozwiązany (magiczny TRUMPETER i kawałek papieru ściernego)

 

100_3016.JPG

100_3017.JPG

 

Chromy wykąpane w DOT-3 (jeszcze do oskrobania z resztek i oczywiście czyszczenie jak również odrobinka szpachli)

Wnętrze choć już było całe w kolorze, stwierdziłem że to akurat jestem w stanie zrobić lepiej i ... odciąłem boczki drzwiowe (1.Szkoda że po fakcie, 2.Lepiej późno niż wcale), więc te elementy czeka ekskluzywna kąpiel i powtórka z rozrywki. Zresztą czarny to zwykły z pactry i świeci się jak psu ... więc trzeba tą operację powtórzyć z półmatem.

 

100_3020.JPG

100_3021.JPG

100_3022.JPG

100_3024.JPG

 

I temat imitacji drewna. Dałem sobie spokój z normalną okleiną jaką prezentowałem kilka postów wyżej(choć fajnie się go obrabiało), po prostu wybrałem się do tapeciarskiego i za magiczną kwotę 1,38 kupiłem zestaw jaki posłuży mi do ostatnich dni ... (oczywiście żart)

 

100_3012.JPG

Niestety bardzo ciężko równo wyciąć w nim otwory na zegary, ale lepiej nie zrobię.

 

100_3029.JPG

100_3028.JPG

 

Niektóre fotki nie oddają wszystkiego tak jak należy ale przy takiej smętnej pogodzie jaka ostatnio panuje i przy aparacie siostry (temat niektórym może już znany), lepiej się nie dało.

PZDR i do następnego (najprędzej w temacie smera bo coś tam podłubałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich po baaaaardzo długiej przerwie, której lepiej nie tłumaczyć. Sprawa ma się tak że coś tam w wolnych chwilach dłubałem i dłubię dalej (o ile czas pozwoli). Fotek żadnych nie wrzucałem bo ciężko ostatnio z ich jakością u mnie.

Wrzucam kilka (zrobione jakiś czas temu) na których można cokolwiek dojrzeć.

20130113052.jpg

20130113053.jpg

20130113054.jpg

20130113055.jpg

20130113057.jpg

20130113060.jpg

 

Prace posunęły się już sporo do przodu więc będę się starał coś wrzucić w najbliższym czasie.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo! Przypatruję się relacji, ale popracuje nad zdjęciami, na tych powyżej g**** widać ostrość łapie na komputerze, zrób z dalszej odległości i wykadruj w Picasie albo chodźby w Paincie ;-) POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.