Skocz do zawartości

Modele motocykli - dostępność


mak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Przymierzam się do zbudowania kolekcji motocykli. Niestety przeglądając ofertę polskich sklepów internetowych odnoszę wrażenie, że wybór jest nieco okrojony. Głównie klasa super-sport, pozostałe modele raczej wybiórczo i we większości w statusie "niedostępne".

 

Zaczynam zastanawiać się nad sprowadzeniem np. z HobbyEasy.com (poza szerokim wyborem np. Tamiya - jest sporo taniej)... Gdzie kupujecie modele motocykli?

 

Drugie pytanie dot. farb/lakierów. Jakich używacie?

 

Pozdrowienia,

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie pytasz gdzie trzeba, powinieneś to pytanie zadać np. w pytania pomocne w budowie modeli, ale myślę ze koledzy rozgrzeszą z racji tego, że jesteś nowym użytkownikiem

 

Dot. lakierów to zależy czy masz aerograf, czy nie. Jak nie masz to polecam polecane lakiery samochodowe Motip. Najlepszy stosunek cena/jakość/dostępność.

 

A co do dostępności, sprawdzałeś MojeHobby.pl ? Może ilość motocykli im się z półek nie wylewa, ale parę jakiś się znajdzie (tamiye ni epowalające cenami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz na myśli ogólnie pojęty motocykl sportowy? Tak sądzę bo nigdy nie spotkałem się z modelem Super Sporta. Nie znam wprawdzie wcale oferty rynkowej, ale nie chce mi się wierzyć, że SS mogą dominować.

Tak, czy srak - powodzenia przy budowie kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś interesującej Cię skali - w przypadku modeli motocykli jest ich kilka - 1:6, 1:9, 1:12, 1:24...

Domyślam się, że masz na myśli najpopularniejszą czyli 1:12.

Wybór spory, ceny niższe niż w Polsce (nawet licząc spore koszty wysyłki):

Tamiya http://www.1999.co.jp/eng/list/853/0/1

Aoshima http://www.1999.co.jp/eng/list/1371/0/1

inni http://www.1999.co.jp/eng/list/124/0/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rabbit666: Dzięki za wyrozumiałość . Aerograf mam - co prawda Iwata copy, ale mam. Czy lakiery samochodowe się jakoś dodatkowo utwardza?

 

MojeHobby.pl sprawdzałem. W skali 1/12 mają 25 pozycji. Większość to współczesne motocykle sportowe, które akurat mnie interesują najmniej. Jeśli już sportowe, to starsze i jest ich parę w ofercie sklepów. Co dziwne, prawie w ogóle nie widzę współczesnych motocykli użytkowych, np. chętnie złożyłbym R1200GS .

 

@greatgonzo: Masz rację - miałem na myśli współczesne motocykle sportowe. Niestety dominują. Zobacz chociażby ofertę wspomnianego wcześniej sklepu http://mojehobby.pl/1-12-k-1-100112.html

 

@wuen: Skala faktycznie 1/12. Z tego co widzę (i co potwierdziłeś) jest to najpopularniejsza skala, w której potencjalnie będę miał największy wybór. Dzięki za link!

 

Generalnie cały czas zastanawiam się czy "wejść" w motocykle. Z tego co widzę jest to chyba niszowa kategoria modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

motocykle to bardzo wdzięczny temat modelarski.

Trochę ich jest ale zdecydowanie w sklepach zagranicznych lub na ebay'u.

Ciekawe pozycje w swojej ofercie miewa Aoshima. Nie są tak dokładne jak Tamiya ale mają więcej "cywilnych" jednośladów. Niestety najczęściej dostępne tylko na wschodzie.

Zdecydowanie polecam sklep który podał Wuen oraz hobbyeasy.com

Ceny konkurencyjne, przesyłka czasem nawet szybsza niż u nas w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na linki, które podesłaliście - faktycznie jest tego nie aż tak mało .

 

Z drugiej strony pooglądałem trochę zdjęć z warsztatów szanownych kolegów. Dopiero widzę ile pracy i zbierania doświadczeń przede mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.