Skocz do zawartości

Mercury 1949 custom


mzmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na końcową obróbkę wnętrza bo zapowiada się fajnie. Z mojej strony radziłbym Ci spróbować flockowania na taśmę dwustronną. Można gęsto na niej ułożyć flock (nie przebija), potem zabezpieczyć bezbarwnym (choćby sido) i docinać pod wymiar jak kawałek materiału. Te taśmy z reguły są elastyczne, fajnie się naciągają i świetnie trzymają powierzchni.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Co do tego zielonego czegoś to jak kolega już napisał to może byc filtr oleju. Na pierwszych zdjęciach silników co dałes filtr oleju widac po lewej stronie a patrząc na przód silnika po prawej. Kibicuje dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Czekam na końcową obróbkę wnętrza bo zapowiada się fajnie. Z mojej strony radziłbym Ci spróbować flockowania na taśmę dwustronną. Można gęsto na niej ułożyć flock (nie przebija), potem zabezpieczyć bezbarwnym (choćby sido) i docinać pod wymiar jak kawałek materiału. Te taśmy z reguły są elastyczne, fajnie się naciągają i świetnie trzymają powierzchni.

 

 

pzdr.

 

Dzięki za radę, następnym razem pobawię się z taśmą.

 

Witaj. Co do tego zielonego czegoś to jak kolega już napisał to może byc filtr oleju. Na pierwszych zdjęciach silników co dałes filtr oleju widac po lewej stronie a patrząc na przód silnika po prawej. Kibicuje dalej

 

Sprawdziłem, to jest pompa paliwowa. Jestem na etapie dorabiania nowego układu wydechowego i waloryzacji silnika. Fotki wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się przewodów paliwowych pomiędzy gaźnikami i pompą.

ss850973.jpg

 

Pomalowałem silnik surfacerem 1000, na wierczh wyszły kolejne babole które przetarłem papierem. I zrobiłem małą przymiarkę. Wykorzystam otwory w ramie, po jednym na stronę z starego układu wydechowego.

ss850974.jpg

 

jutro rano pomaluję silnik lekkim odcieniem pomarańczowego, wieczorem pójdzie druga ciemniejsza warstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że kopułka ma tylko 7 połączeń na kable plus na cewkę. O jeden mały punkcik za mało.

ss850992.jpg

 

Dorobiłem bagnet oraz przewody między pompą a gaźnikami.

ss850997.jpg

 

Irytuje mnie zawsze klejenie za pomocą CA Szybciej kleją palce ze sobą niż cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej Ca klei bardzo dobrze. Masz brudne części albo nierówno zeszlifowane. Nie ma co zwalać na klej...

Jak raz przyłożyłeś i się odkleiło to musisz miejsce łączenie przeszlifować - tak by nie było śladu po poprzedniej warstwie CA. CA do Ca się słabo klei.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.