Skocz do zawartości

Sd Kfz 251/1 Ausf.D wschód zima 1943


mati97

Rekomendowane odpowiedzi

ale radze nie spodziewać że będzie to piękny model.

Dlatego osobiście radzę prowadzenie galerii, abyśmy w miarę możliwości mogli pomóc.

Co do koloru podłogi, wg mnie powinieneś ją maznąć na kolor bazowy, czyli ten a'la żółtawy. Nawet na instrukcji jest to podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie zauważyłem( mój błąd) jestem w 1/3 ,,tworzenia modelu" jutro dodam foty. Niestety figurki są w ubraniach letnich. Kierowce zamalowałem mundur na biało , ponieważ zostanie(nie ma kierowców w zimowych ubraniach). Więcej napisze jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by ci tu poradzić, na pewno zacznij od poprowadzenia warsztatu na forum. Zawsze znajdzie się ktoś kto ci podpowie.

 

Resztę będę w stanie napisać jak pokażesz fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie zimowe, kolor widoczny gdzie niegdzie to dunkelgelb.

Biały kamuflaż, zimowy, był malowany najczęściej wapnem. Pod wpływem warunków atmosferycznych po prostu albo się łuszczył i odpadał płatami, bądź zmywała go woda odkrywając kamuflaż właściwy.

 

Przyłóż się do tego malowania.

 

Stg 44 nie był z aluminium. Pomaluj na czarno, a później ewentualnie przetrzyj suchym pędzlem. Dorób mu także pasek nośny.

 

Do zdjęć użyj jako tła kartonu białego,jasno szarego bądź ciemnego.

Nie przybliżaj tak aparatu do fotografowanego obiektu - nie na tym to polega, że im bliżej, tym lepiej. Zobacz, że na kilku zdjęciach widać fakture srajtaśmy, a obiekt foto jest rozmyty.

Wejdź na google i znajdź program picassa - pozwoli na podstawowym poziomie obrobić zdjęcia)kadr, kolor, światło.

Nie rób zdjeć pod światło.Te powinno być zza aparatu, bądź boków/góry.

 

Techniki modelarskie znasz na 1%, możesz znac na conajmniej 100 - jeśli poczytasz dział Jak to zrobić, jak pokazać, o ten:

viewforum.php?f=40

 

Masz tam PRAWIE wszystko, co jest nie zbędne do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami niektóre relacje są tak prowadzone, że niektórym nie chce się wchodzić, litować i odpisywać na błache, zbędne pytania.

 

Jeżeli na wszystkie swoje pytania znajdujesz sam odpowiedzi to po co je tu zadajesz? Zanim je tu zadasz to w pierwszej kolejności sam poszukaj, jak nic nie znajdziesz, wtedy pytaj...

 

Co do samej relacji to na zdjęciach ja nic nie widzę, więc nie komentuję.

 

Techniki modelarskie znasz na 1%, możesz znac na conajmniej 100 - jeśli poczytasz dział Jak to zrobić, jak pokazać, o ten:

viewforum.php?f=40

 

Zgadzam się Rafałem i radze Ci to samo, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podłoga:

1000183resized.jpg

jakaś taka zachlapana, jakby komuś poleciała na model krew z nosa. To miała być rdza? Poza tym model wygląda, jakby nie był pomalowany. Może to wina zdjęć?

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, o co chcesz pytać i w jednym poście wszystko wypisz.

 

Moja rada, kup do modelu następujące kolory:

gun metal, dunkelgelb (ten już masz), flat white, srebrny (na łopaty itp),

 

To chyba podstawowe, z którymi można coś zdziałać na najniższym poziomie zaawansowania. Kup porządne pędzelki, bo jednym pędzlem wszystkiego nie pomalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gun metal, dunkelgelb (ten już masz), flat white, srebrny (na łopaty itp),

 

Te kolory już mam.Pędzel też mam jednak do kamo zakupie nowy.Czy do G43 robić pasek Na jaki kolor tyły foteli pomalować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły każda ręczna broń posiada pasek, no chyba, że już prywatnie wojak sobie go zdjął, bo mu było niewygodnie. I jak najszybciej popraw ten układ jezdny, nie jest on aż taki trudny do malowania więc powinno być ładnie i prosto, wiem bo sam miałem do czynienia z podobnym i to w skali 1/72, tak więc trochę masz do poprawki.

No i co do koloru foteli, ten Sd.Kfz. jest tak obfotografowanym pojazdem, i w czarno-białych i kolorowych fotkach, że spokojnie można to sobie znaleźć samemu, albo przynajmniej posługiwać się pracami innych do wybierania kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak najszybciej popraw ten układ jezdny, nie jest on aż taki trudny do malowania więc powinno być ładnie i prosto, wiem bo sam miałem do czynienia z podobnym i to w skali 1/72, tak więc trochę masz do poprawki.

Słusznie. Jak się trochę postarasz, możesz i tak pomalować - nawet w skali 1:72:

 

1008065.jpg

 

I nie jest to wcale żadne mistrzostwo świata, tylko budowany ponad rok temu mój model ...

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

P.S. Teraz walczę z Revell'em - z plastikowymi gąsienicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak!!! Ale wszelkie przeżycia związane z modelem postaram się przedstawić, kiedy go skończę. A z tym walczeniem chodziło mi o to, że sklejanie plastikowych gąsienic niesłusznie uchodzi czasami za coś niemal niewykonalnego, szczególnie w skali 1:72...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.