Skocz do zawartości

Jak wykonac "fading"?


Modelarzyk114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacym modelarzem w ostatnim czasie poznałem kilka nowych dla mnie technik modelarskich chciałbym sie nauczyc je wykonywać , a kąkretnie interesuje mnie "biedronka"

1 Kiedy przystąpic do tego zabiegu? po polorzeniu podkladu ,czy można od razu po sklejeniu, czy dajemy biedronke dopiero jak juz sie pomaluje caly kamuflaż?

2 Jakie farby stosowac do tej techniki (zwykłe olejne dla plastyków)? i czym je rozcinczac? Slyszałem o white spirit podobno terpentyna tez sie nadaje..

3 Jak wykonywac ta technike? jakimi pedzelkami? I jaki kolor nałozyc aby osiagnac dany efekt?

4 Moze to troche nie na temat juz ale chcialbym tez wiedziec co to jest wash (na czym polega)?

 

Jak juz mówiłem jestem poczatkujacym ,a bardzo chcialbym sie nauczyc poprawnie wykonywac ta technike wiec najlepiej jak ktos by mi to wytłumaczył krok po kroku. Z góry dziękuje! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem juz co to jest wash czyli nadanie modelowi jakby 3d i realizmu biedronke tez juz lapie o o co chodzi bd mosial poprubowac jednak czy kiedy wykropkujemy juz model i odpowiednio rozprowadzimi ta farbe to czekamy az wyschnie a jak juz wyschnie to da ten upragniony efekt zroznicowania powieszchni? a i najpierw robi sie biedronke czy wash?? jestem poczatkujacym a jednak bardzo powaznie podchodze do tego aby model fajnie wygladal dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Kiedy przystąpic do tego zabiegu? po polorzeniu podkladu ,czy można od razu po sklejeniu, czy dajemy biedronke dopiero jak juz sie pomaluje caly kamuflaż?

A po co chciałbyś robić biedronkę na gołym plastiku? Zastanów się chwilkę.

 

2 Jakie farby stosowac do tej techniki (zwykłe olejne dla plastyków)? i czym je rozcinczac? Slyszałem o white spirit podobno terpentyna tez sie nadaje..

Olejne, dla plastyków, takie w tubkach. Renesansy, Van Goghi, różne różne są. Van Goghi ponoć b. dobre. Zaopatrz się w plastycznym w whiste spirit(inaczej benzyna lakowa bezzapachowa) i już masz czym rozcieńczać.

3 Jak wykonywac ta technike? jakimi pedzelkami? I jaki kolor nałozyc aby osiagnac dany efekt?

Jak sama nazwa wskazuje robisz kropeczki olejną, a potem, wedle uznania, rozcierasz nasączonym w WS pędzelkiem. Bardziej, mniej nasączonym... zależy co chcesz osiągnąć. Sam musisz się nauczyć i to wyczuć. Pędzelki płaskie są najlepsze.

jednak czy kiedy wykropkujemy juz model i odpowiednio rozprowadzimi ta farbe to czekamy az wyschnie a jak juz wyschnie to da ten upragniony efekt zroznicowania powieszchni?

A co chciałbyś z tą farbą jeszcze zrobić, skoro jest rozprowadzona? Możesz zmówić nad nią pacierz, może pomoże. To od ciebie, a nie od farby zależy czy się uda czy nie.

 

 

Wszystko to było już na forum wałkowane. Przejrzyj tematy z FAQ, "Zadajemy pytania, otrzymujemy odpowiedzi i pomoc" i im podobne. Tam znajdziesz wszystko co Ci trzeba. I sprawdzaj swoje posty, straszne byki robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.