Skocz do zawartości

WV T3 Westfalia Revell 1:25


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi aluminiowe są szerokie na 10mm a to daje rozmiar rzeczywisty -250mm. Wyobrażacie sobie T3 z, niespełna, 70konnym motorkiem na takich walcach?.

 

Spalanie do góry, mulenie przy przyspieszeniu

 

Jeśli rozmiar tych felg aluminiowych jest identyczny jak stalówek to w alusach zmniejsz szerokość dopasowując ją do opon z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc to ostatnia porcja zdjęć przed wystawieniem modelu w galerii. Póki co jestem zadowolony, choć lista błędów jest na pewno bardzo długa. Najbardziej wkurzają mnie uszczelki (muszę opanować technikę porządnego ich oklejania, bo mimo taśmy tamiya średnio to wygląda.) Później są szyby - tylko jedna została z zestawu, reszta to wycinki z pudełka po kosmetykach dziewczyny. Jakoś te z zestawu nie bardzo pasowały i marnie wyglądały (grube, jakieś wytłoczenia, itp.) Połamałem przednie zawieszenie, tzn. mocowanie koła, więc model już nie jeździ tylko się eksponuje. Co do kół, to przeszedłem musztrę bo malowałem je kilka razy, żeby chrom jako-tako wyglądał. Amorki od tylnej klapy postanowiłem zamienić bo uznałem, że pudełkowe są bardzo grube. Przednia warga...taka sobie, ale zostaje. Jeszcze tylko lusterka, polerka i na wystawę.

 

100_1984.jpg

 

100_1989.jpg

 

100_1988.jpg

 

100_1993.jpg

 

100_1992.jpg

 

100_1981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia z malowania alcladami? bo efekty naprawdę niezłe sam myślę nad przejściem na nie, tylko nie wiem czy nie są zbyt problematyczne jak dla mnie :/

 

W moim przypadku problem był taki, że chrom nie chciał się trzymać, ale to była wina podłoża. Próbowałem kłaść go na lakierowany sidoluxem, czarny mat vallejo - wyszło to co widać na zderzakach. Trzyma się ok. Potem robiłem ten sam mat ale lakierowany bezbarwnym z R-M'a (jakiś samochodowy). Efekt świetny, ale przyczepność marna. Teraz zakupiłem dedykowany pod ten chrom alclad nr 305 i, na razie, jest w porządku. Mam również white aluminium z alcladów i to kładzie się zdecydowanie łatwiej, ja dałem na szary, tamiyowski podkład i wygląda dobrze. Dużo zachodu z tym chromem, ale lepsze to niż srebrna farba;]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego zrobiłeś tą "wykładzinę" ?

 

To wydruk na papierze..yyy...nie wiem jak on się zwie, taki grubszy i z połyskiem, coś jak kredowy, chyba. Nie wiem jak będzie wchłaniał klej, więc jeszcze nic pewnego.

 

Pomysł ciekawy, tylko czy nie za duże te kwadraty ??

 

Hmm, nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś na sieci widziałem westfalię z taką właśnie podłogą. Liczba pól kwadratowych wzdłuż i wszerz zgadzała się, jeśli kwadrat miał bok ok.1cm. Więc takie zrobiłem.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim jestem daleko w lesie...

Pracuję nad wnętrzem aby było w klimacie stylu cult, kasty w zasadzie nie ruszyłem bo jest powyginana i drzwi i tylna klapa nie pasują więc troszkę zabawy z tym będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie miał być w galerii, ale nie, praca ważniejsza...bla, bla, bla....

 

W każdym razie, przez tydzień nie zrobiłem prawie nic oprócz antenki do CB - tzn. zmieniała się jej koncepcja. Starałem się, żeby była w miarę realistyczna i nie chciałem robić jej na magnesie bo uznałem, że dach westfali to raczej jakieś tworzywo, nie metal. Poza tym, mam mały problem z dodatkami na lewy bok samochodu (te kratki wentylacyjne itp.).

 

100_2006.jpg

 

100_2008-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.