Skocz do zawartości

Ciekawostka dla sympatykow B-17


RH

Rekomendowane odpowiedzi

rzeczywiscie pierwsza klasa, ale w tej wielkosci i cenie to mozna miec zdalnie sterowany z balsy firmy guillows (bez elektro). ale prawdziwy fan b-17 powinien miec takie "male" cos w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ostatnio coś marudzi, że chce go w tej skali zrobić od podstaw. Sam mam kilka B-17 w szafie więc ten model strasznie będzie kusić, jednak jak tu kolega stwierdził koszt jest ogromny. No nic... czas pokaże jak będzie wyglądać finalny model.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena adekwatna do wielkości modelu, a dla fanów B-17 revell przygotował prezent w postaci nowego modelu tego samolotu w skali 1:72( i za rozsądną cenę).Pod względem detali Academy odpada w przedbiegach.

 

jakies nowe formy? ja rok temu dostalem na swieta b-17 1:72 revella -to byl koszmar, ale model i tak mi sie p[odobal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy odpada w przedbiegach.

 

No tutaj bym polemizował bo model Academy w barwach morskich RAF'u akurat mam i jest całkiem fajnie wykonany. Do tego blachy edka i można wykonać świetny model. Z 72 można nazwać tragedią Matchbox'a którego wnętrze składa się z 4 elementów (brak nawet podłogi w przedziale bombardiera). Do tej pory nie spotkałem się z lepszym modelem jak Revell (dokładnie ten sam model co Monogram tylko to też "G") w 48. Jest jeszcze ślicznotka ale jakoś to wykonanie do mnie nie przemawia. Jak masz jakieś źródło do wyprasek tej nowej 72 to chętnie zobaczę bo może faktycznie to coś nowego.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Mam nadzieję że producent tego modelu przewidział możliwość wykonania wersji B-17F.Mieć "Ślicznotkę" w takiej skali,to by było coś.

 

No była by to fajna sprawa ale nie sądzę by były zróżnicowane wersje bo już widać, że część dziobowa jest w jednym kawałku, a wieżyczka to charakterystyczny znak wersji "G". Reszta różnic jest też znaczna. Może posiadając już solidny projekt pokuszą się o wypuszczenie innych wersji tego modelu. Zawsze można się pokusić też o konwersję do wersji "F" tylko kaleczki będzie trzeba sobie zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, jako miłośnika tego samolotu nowy model Revella zawiódł i to bardzo. Nie dość, że powierzchnia modelu ni jak nie przypomina oryginału, ale na to nawet bym nie liczył, bo odtworzyć to co jest na prawdziwym B-17 w jakiejkolwiek skali byłoby ciężko, to linie podziału szerokie prawie jak w starych matchbox. Oczywiście model i tak jest atrakcyjny, bo jest z nowych forma, dobrze się skleja, a w podziało rowach każdy będzie w stanie położyć wash'a. Do tego otwarta komora bombowa, full bajer. Trochę szkoda, że takie minimalistyczne podejście charakteryzowało producenta przy pracy nad modelem. Po ich Migu-21 F-13 spodziewałem się czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.