Skocz do zawartości

Alpine Renault A110 "Monte Carlo '71" Tamiya 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę Kornika wrzucam in-boxa Alpiny A110, myślę że inni także skorzystają

dscf0502.jpg

Oczywiście jak na Tamiye przystało model najwyższej jakości, mamy kompletny silnik, podwozie, uzupełnień będą wymagały na pewno przewody w silniku i pasy- mogli dodać chociaż kalkomanie, nie każdy chce kupować fototrawione, ja tak najprawdopodobniej zrobię

Przejdźmy może do zdjęć na początek karoseria- z nią wiązałem nadzieję że uda się uniknąć malowania, wykonana jest z metalizowanego plastiku, wygląda to bardzo przekonująco, po dwóch warstwach bezbarwnego mogło by być naprawdę dobrze, niestety przy oknach i na przednim zderzaku, straszą paskudne szwy które trzeba usunąć dla poprawnego wyglądu miniatury, na dodatek w moim egzemplarzu nieznacznie wykrzywił się pierwszy słupek co spowodowało jego zmatowienie- trzeba będzie malować

dscf0508m.jpg

dscf0506l.jpg

dscf0510j.jpg

W przyszłym malowaniu przeraża mnie jedna rzecz- skomplikowana struktura przodu wraz ze wbudowanymi reflektorami, spodziewam się masakry przy polerce, ale ten przód nadaje alpince sporo drapieżności

Sprawę komplikują również delikatne, chromowane listwy, nie wiem czy nie trzeba będzie zakupić BMFu?

dscf0526.jpg

dscf0525e.jpg

Jednak mimo wszystko na jakość kasty nie można narzekać, powierzchnia jest naprawdę dobrze odtworzona, wymagać będzie jedynie cierpliwości przy malowaniu.

dscf0511c.jpg

dscf0512q.jpg

Dwie ramki z elementami wnętrza i zawieszenia- wymagają jedynie usunięcia szwów. Wymienię chyba tylko doloty do gaźników na metalowe.

Dalej części przeźroczyste, w tym elementy podwozia

dscf0517.jpg

Z tego co zauważyłem w "szarej" ramce jest część, która odwzorowuje

osłonę dodatkowych reflektorów, można więc pobawić się w przeróbkę na wóz w specyfikacji z innego rajdu.

Następnie ramka chromów, oczywiście wszystkie idą do przemalowania, ale ogólne wrażenie psują wycieraczki- są dosyć uproszczone, a ze zdjęć wynika że te stosowane w alpinach miały dość słuszne rozmiary, bardzo podobne do tych dzisiejszych, warto by wymienić je na pióra produkcji Abera.

dscf0515r.jpg

Felgi i opony- nie mam nic do zarzucenia, trzeba będzie zaszpachlować tylko jamki skurczowe na środku felgi, ale w tym miejscu przykleja się kalki więc nie będzie to aż tak widoczne.

dscf0523e.jpg

A teraz element który najbardziej cieszy w modelu- arkusik metal-stickerów

dscf0519b.jpg

Teraz jeden z najważniejszych elementów jeśli chodzi o rajdówkę- kalki.

Jakości oczywiście nie trzeba komentować, wspomnę tylko że mamy do wyboru dwie wersję malowania, ale większość i tak pewnie wybierze oznaczenia załogi Ove Andersson/David Stone zwycięzców Monte Carlo w 71' roku

dscf0520b.jpg

Na tym kończę in-boxa, nie chciałem ograniczyć się jedynie do zdjęć, nie można oczywiście nazwać tego tekstu recenzją, ale próbowałem mu nadać taki kształt

No i przepraszam za jakość fotek, wiem że słabo wyszły

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są jakie są - coś widać

Co do produkcji - są do dostania w kilku sklepach, ja osobiście mam tego francuza w sklepie stacjonarnym ( jakby co mogę załatwić ).

Co do malowania - cieniutkie warstwy farby, ostrożnia na przedzie z bezbarwnym by niczego nie zalać i dasz radę

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do produkcji - są do dostania w kilku sklepach, ja osobiście mam tego francuza w sklepie stacjonarnym

 

U mnie w sklepie też jest 1, jeszcze go nie kupiłem .

Za waszymi opiniami zmieniłem początek

MesserMnie bardziej martwi polerka czy nie będzie mi ciągle podkład wyłaził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.