Skocz do zawartości

Me 262 A1a revell sk.1:72


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis chciałbym wam przedstawić takiego oto stwora. Za bardzo nie ma sie czym chwalić, jest duzo niedociągnięć których można było uniknąć. Ja jestem z niego zadowolony tak na 70%. Teraz czekam a wasze opinię

P1060306.jpg

P1060304.jpg

P1060302.jpg

P1060301.jpg

P1060300.jpg

P1060299.jpg

P1060298.jpg

P1060297.jpg

P1060296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim te ciapki szare wyglądają na maźnięcia a nie jak ciapki Poza tym masz niepomalowanie tyły wyrzutni rakiet. Chyba próbowałeś washować ale mam wrażenie że wash nie był dobrze starty z dolnej powierzchni skrzydeł i chyba porobiły się plamy. Poza tym Me-262 Revella ma błąd polegający na tym że Revell zrobił "sufit" w komorach podwozia. W oryginale go nie było więc przez komory było widać wnętrze kadłuba i zbiornik paliwa (który z tego co wiem ma zrobioną fakturę,tak samo jak kadłub). Podobają mi się otarcia oraz powierzchnia malarska spodu i góry. Jak na malowanie pędzlem nie jest źle Gdyby nie te nieszczęsne "ciapki" byłoby całkiem ok.Może spróbuj kiedyś swych sił z tym modelem jeszcze raz I popraw zdjęcia bo tylko ostatnie prezentuje model w pełni. Przydałyby się boczki , od przodu ,tyłu itp No i ostatnia sprawa...Podziały blach (niektóre!!! ) na Me-262 były szpachlowane. Polecam ten schemat, podziały szpachlowane są pomarańczowe:

http://www.largescaleplanes.com/reviews/Kits/WW2/Hasegawa/Me262/Me262-0050.jpg

 

A tu już zdjęcie archiwalne:

http://www.largescaleplanes.com/reviews/Kits/WW2/Hasegawa/Me262/Me262-0041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad zdjęciami popracuje. Czeka jeszcze jeden Me 262 tylko że dwuoosobowy. Te "sufit" we wnękach mam wycinać w tym co bede robił??

I jak robić mam ciapki (czy robić bez nich) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad zdjęciami popracuje. Czeka jeszcze jeden Me 262 tylko że dwuoosobowy. Te "sufit" we wnękach mam wycinać w tym co bede robił??

I jak robić mam ciapki (czy robić bez nich) ?

 

Tu jest kilka zdjęć wnęki Me-262:

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/001-100/walk053_me262b/images_Gary_Campbell/Me262B1a-03.jpg

 

http://scalemodels.ru/modules/photo/galerie/w_me262_muenchen_31.jpg

 

http://www.cybermodeler.net/aircraft/me262/images/mep_fa3_22.jpg

 

http://www.cybermodeler.net/aircraft/me262/images/mep_fa3_23.jpg

 

 

Przydałoby się wyeksmitować miejsce gdzie wchodzi samo koło. A co do ciapek to przydałoby się zaopatrzyć w sprej o kolorze ciapek Następnie wyciąć małe(bardzo !!) kółko w kartce papieru i psikać sprejem na model przez ten otwór z dystansu. Da ci to rozmycie plamki i będzie wyglądało lepiej. Jak nie masz nerwów do spreja to poszukaj w domu gęstej gąbki (moja szanowna rodzicielka do dziś szuka jednej ). Utnij kawałek ,ale dosłownie minimalny, umocz w farbie,osusz trochę np na kartce papieru, chwyć w pęsetę i delikatnie dotykaj tym do modelu, da to podobny efekt rozmycia. Tylko nie staraj się tego zrobić od razu. Trzeba kilka (-naście,-dziesiąt ) "dotknięć" w obszarze danej plamki żeby to dobrze wyglądało. I CIERPLIWOŚCI! POŚPIECH JEST WSKAZANY TYLKO PRZY ŁAPANIU PCHEŁ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się wyeksmitować miejsce gdzie wchodzi samo koło

ja bym wyeksponował, ale każdy ma swoje sposoby

 

tak jak napisał artoor_k, mam wrażenie że te modele (jaszcze efki-18stki) robiłeś na wyścigi żeby w tym roku zdążyć no i widać efekty... belki wyrzutni rakiet nie dość że machnięte jakimś innym szarym to jeszcze farba rozlana po okolicach, felgi kół i wnętrza klap powinny być szare jak i reszta wnęk (RLM66), nie starannie sklejony (na dziobie bykiem widać łączenie połówek), sufit we wnękach w modelu Revella to klasyka, na przyszłość serio przewertuj forum czy ktoś już nie robił tego do czego właśnie siadasz

 

Teraz koniec 2 słowa o malowaniu, mnie osobiście dziwi że przy tylu obfotografowanych egzemplarzach Revell dał schemat na chyba najtrudniejsze z możliwych,

ja to widzę tak - to nie są typowe plamki (były by owalne, a mają ostre zakończenia), box-art upraszcza ale jednak częściowo oddaje istotę rzeczy, to są na j.szary naniesione jak by fale raz od góry ostre od dołu rozmyte raz odwrotnie, efekt nakładających się wielu fal powoduje powstanie oczek / smmug prześwitującego szarego, długo nad tym kminiłem, powiem szczerze w tej skali dobre namalowanie czegoś takiego z odpowiednim nasyceniem barw jest arcy trudne... dla tego ponieważ pędzelkujesz powiem tyle że jest jak jest i ok, tyle tylko że nie wiem czemu na skrzydłach jest jak by jeden kolor? te otarcia też przesadzone, zostaw sobie takie bajerowanie na później, naprawdę - każdy samolot kiedyś był nowy i niepoobijany takie obijanie na siłe dodaje tylko groteskowego wyglądu.

 

Reasumując - NIE SPIESZ SIĘ ! czytaj, pytaj, dowiaduj się jak powinno być, pomoc na pewno uzyskasz

 

Na koniec tego mojego przynudzania - odnalazłem fotkę oryginału, warto się przyjrzeć kamuflażowi bo stanowi on nie lada wyzwanie (btw jest to jeden z niewielu schwalbów który ma pomalowane gondole silników POD skrzydłami tak na marginesie)

 

me-262.jpg

Monogram - Close Up nr 17 - Me-262

 

pozdrawiam!

 

p.s. właśnie zauważyłem - gdzie posiałeś drugą kalkę niebieskie "3" pod godło jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się wyeksmitować miejsce gdzie wchodzi samo koło

ja bym wyeksponował, ale każdy ma swoje sposoby

 

Wyeksmitować bo sufitu wnęki tam gdzie chowa się koło być nie powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.