Skocz do zawartości

New Scania R620


Maacul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zacząłem składać nową Scanię R. Jako, że to mój pierwszy model (kiedyś były jakieś mało skomplikowane pierdoły), to jestem laikiem w temacie.

 

W planach jest wyłożenie wnętrza skórką, a kabinę będę próbował pomalować w ten deseń:

P8300540.jpg

 

Jako, że nie zacząłem relacji na tym forum od początku, to pokażę zdjęcia ukazujące po kolei postęp prac. Relację od zera rozpocząłem na innym forum, więc ze zdjęciami nie ma problemu ;)

 

Etap 1:

DSC00647.jpg

 

Etap 2:

PA240001.jpg PA240002.jpg PA280016.jpg PA280017.jpg

 

Etap 3:

PA290018.jpg PA300020.jpg

 

Etap 4:

PB030010.jpg PB030013.jpg PB100050.jpg PB100051.jpg

 

Skóry, którymi będę próbował okleić wnętrze:

PB100057.jpg

 

Etap 5:

PC120052.jpg PC120057.jpg PC120058.jpg PC120055.jpg PC120056.jpg

 

To na tyle, dzięki za uwagę, a zarazem proszę o ewentualne wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze ;)

 

Przez święta trochę działałem, efekty można zobaczyć na zdjęciach:

 

PC250055.jpgPC250056.jpgPC250057.jpg

 

W tym tygodniu ruszam z oklejaniem wnętrza skórą, zobaczymy jak to wyjdzie ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomaluj sobie piasty z tyłu i z przodu albo załóż z przodu jakies kołpaczki w kolorze. Jakoś tak monotonnie na fotach te koła, i silnik mogłeś na inny model pomalować. Ale po za tym naprawde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maacul - koniecznie pomaluj piasty, a zobaczysz jaka bedzie roznica. Poza tym dobrze Ci idzie.

Czekam na kolejne foty z prac mojej ulubionej Scanii.Kolego tomeka6

może skusiłbyś się na nową R-kę w twoim wykonaniu byłby cudowny model

Mam ja w planach w konfiguracji 6x2 "pusher" w barwach "Ronny Ceusters", ale to na razie daleki projekt.

P.S. Dzieki za mile slowa Kuba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze ;) Piasty się pomaluje, ale później

 

Zaczęła się żmudna walka z kabiną Poszedł pierwszy podkład, wyszły buble, dziś kolejne ilości szpachli, żeby doprowadzić to do ładu. Chciałbym na ferie (za 2 tyg) lecieć już z bazą na kabinie, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

 

P1010056.jpg P1010055.jpg

 

Chciałbym dodatkowo zakomunikować, ze została zakupiona naczepa do Scanii, ale o niej później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przykleiłeś tylną ścianę w globie powinno być odwrotnie

Na serio? No to trudno się mówi

 

schowki powinny być większe

Wiem o tym, chciałem te zaszpachlować, ale obawiam się, że przy wycinaniu nowego bym coś spierdzielił, więc dam sobie na lu z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowki powinny być większe

Nie w kazdej Scanii czy to serii R, czy tej po lifcie schowki sa wieksze. Zobacz Scanie R z firmy "Malmbergs Akeri AB" (nr. rej. EBJ 618 zeby byc dokladnym) ma male schowki po obu stronach. Podobnie jest ze spojlerami zakabinowymi - teoretycznie wersja R powinna miec je lekko wyokraglone w gornej czesci - niestety nie kazda.

To wcale nie jest regula, ze w nowych modelach po lifcie nie stosuje sie rozwiazan ze starszych wersji. Jak by na to nie patrzec to kabina Scanii ma juz ponad 15 lat i mimo liftow to jest ciagle ta sama kabina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za opinie ;)

 

Ps: z jakiego jesteś woj.?

W-M

 

Zabawy przy kabinie ciąg dalszy. Myślałem, że już uda mi się położyć na nią kolor, ale lipa, kolejne krzaki powychodziły. Jutro kupuję podkład, bo już mi się skończył i dalej działam ze szpachlą.

Już mi ręce opadają, kiedy po kolejnych warstwach podkładu wychodzą kolejne buble, no ale cóż...

 

P1080058.jpg P1080053.jpg

 

Coraz większą chęć mam zacząć już naczepę, mimo, że rozsądek każe ją zostawić aż do skończenia Scanii

 

W tym tygodniu poza szlifami kabiny będzie przygotowywanie elementów, które będą w kolorze kabiny, do malowania. Mowa o międzyosiówkach, owiewkach itp. Ponadto chciałbym w końcu ruszyć ze skórą we wnętrzu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ci wychodza "buble" zaraz po podkladzie?. Z mojego punktu widzenia to plastik jest zle przygotowany do malowania. Nie uzywasz przypadkiem w domu jakichs srodkow polerujacych w sprayu np. do mebli (zawieraja silikon)? Czy zmatowiles kabine papierem sciernym przed malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ci wychodza "buble" zaraz po podkladzie?.
Ponieważ jak element jest w jednym kolorze to dokładnie widać braki w szpachli, jakieś złe profile, niedociągnięte szlify itp. a ciężej to dostrzec, kiedy element ma w sumie 3 kolory - niebieski plastiku, biały podkładu i szary szpachli

 

Nie uzywasz przypadkiem w domu jakichs srodkow polerujacych w sprayu np. do mebli (zawieraja silikon)?

Nie rozumiem o co ci chodzi w tym momencie, wiadomo że jakichś tam środków do czyszczenia domu się używa - logiczne

 

Czy zmatowiles kabine papierem sciernym przed malowaniem?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 napisał:

Nie uzywasz przypadkiem w domu jakichs srodkow polerujacych w sprayu np. do mebli (zawieraja silikon)?

 

Nie rozumiem o co ci chodzi w tym momencie, wiadomo że jakichś tam środków do czyszczenia domu się używa - logiczne

 

Chodzi mi o to, ze srodki polerujace do mebli zawieraja silikon. Takich rzeczy nie powinno sie nigdy uzywac w sasiedztwie zadnych czesci przeznaczonych do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz sprobowac pozadnie wymyc karoserie przed podkladowaniem, malowaniem. Ciepla woda z mydlem w plynie albo plynem do mycia naczyn i ladnie stara szczoteczka do zebow wyczyscic. No i oczywiscie poczekac az wyschnie i wtedy psiknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm plyn to mycia szyb to nie jest najlepszy pomysl moim zdaniem bo zawiera alkochol to moze byc tez przyczyna tego. Umyj poprostu woda z plynem i zostaw do wyschniecia i wtedy psiknij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zawiera alkochol to moze byc tez przyczyna tego.

Czego przyczyną? Że wychodzą jakieś niedociągnięcia? To nie jest wina odtłuszczania czy cos, tylko ludzkiego oka, które lepiej dostrzega jakieś nierówności itp., kiedy element jest w jednej barwie, najlepiej jasnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą okleiłem górną leżankę skórą i powiem szczerze, że podoba mi się

Niestety zdjęcia przy nędznym świetle nie oddają w pełni efektu, zwłaszcza kolorystyki, zapewne przez to, że skóra jest zamszowa. Wierzcie mi na słowo, że jest czarna, a nie jakaś szaro zielona ;)

 

Potem, jak dokładnie podeschnie klej to ładnie scyzorykiem ją dotnę równiutko na dolnej krawędzi. Było równo wycięte, ale przy naciąganiu skóry ręcznie wiadomo jak to jest...

 

P1090067.jpg P1090053.jpg

 

Zobaczymy jak to będzie wyglądało po oklejeniu ścian wnętrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nad Scanią cały czas po trochę grzebię ;)

 

Zderzak, międzyosiówki i boczki już po pierwszej warstwie bazy. Przyklejone paprochy poszlifowane i gotowe do kolejnych warstw bazy.

Kabina ma już w sumie ostatnią warstwę podkładu, na dniach będzie szła baza - w końcu!

 

P2110013.jpg P2110008.jpg P2110001.jpg

 

Z lampami chciałem kombinować z farbami wodnymi itp., ale jednak zdecydowałem się na zakup clearów, niech to jakoś wygląda Z malowaniem bazą kabiny też pewnie będą jajca, ale będziemy próbować.

Na chwilę obecną całe podwozie stoi przykryte chusteczkami, żeby się kurzyło. Jak kabina dostanie bazę, zrobimy przymiarkę. Mam chęć ruszyć z naczepą, ale rozsądek każe poczekać na skończenie Scanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Double, FUCK

 

 

No to czas na kolejną aktualizację ;)

 

Zacznijmy od tego, że dziś, 13 dni od złożenia zamówienia w sklepie internetowych, doszło do mnie zamówienie. Kupiłem taśmę maskującą 6mm, klej do szyb i farby Cleary Humbrola - czerwony i pomarańczowy. Ponadto dziś w sklepie zaopatrzyłem się w kolejną puszkę podkładu, kolejne 2 dyszki poszły się kochać

 

Przejdźmy do Scanii... Wczoraj na kabinę poszła już pierwsza warstwa bazy. Patrząc na odcień już wiem, że będe musiał sporo tych warstw dać, żeby dorównać kolorowi błotników..

P2180001.jpg

 

W końcu! Po syzyfowej pracy z podkładem, szpachlą oraz papierem ściernym Scania jest w bazie! Co ciekawe, nie wyszły jakieś kolejne niuanse Póki co jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie z kolejnymi warstwami. Dziś siadam do malowania lamp, zobaczymy jak wyjdzie pierwsze w życiu malowanie clearami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.