Skocz do zawartości

King George V - malowanie


Ruderigo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie jakie malowanie nosił King George V w 1945 roku? Bo co model, to innaczej... Jakiego koloru był pas na kadłubie? Niebieski, czy ciemnoszary? Gdyby ktoś miał jakiś schemacik malowania, to byłbym dozgonnie widzięczny! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w 1945 roku był już szary z pasem burtowym w kolorze czarnym. Dno oczywiście czerwone. Chyba nie mam nigdzie pełnego schematu malowania tej jednostki więc tutaj nie piszę, że to dokładnie takie malowanie ale przeglądałem kiedyś coś takiego. Na pewno tak był malowany w roku 1947. Może ktoś posiada pełen schemat.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Bukała w 6 części MSiO poświęconej BB klasy KG V podaje że był to kolor czarny, ale na większości zdjęć modeli w necie jest ciemno szary, a na niewielu zdjęciach oryginału w tym malowaniu także wydaje się ciemnoszary... Ja męczę go w 700 Tamiyi i instrukcja niestety nie podaje ten informacji... Pisze tu oczywiście o tym pasie burtowym, bo reszta była jasnoszara (H64), pokład oczywiście w drewnie (H83), powierzchnie płaskie poziome były ciemnoszare (H27) w tym także górne powierzchnie wierz artylerii głównej i średniej. Tu jest niezłe zdjęcie: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:King_George_V_class_battleship_1945.jpg

W nawiasach podałem numery farb Humbrola których ja używam do swojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak na identyczne pytanie odpowiedział kiedyś John Snyder ( z mojego archiwum )

 

KGV's late war camouflage was Admiralty Standard Camouflage Scheme A, as follows:

 

Rectangular panel on hull B20, remainder of weather work G45.

Camouflage to finish at top edge. of boot topping.

Topmasts - paint white.

Decks. Bare steel areas are G10. Wood, semtex, corticene, and asphalt are left in their natural colors.

 

Countershading: Paint the following white:

A. Underside of blast shields, flag decks, boats, Pom-Pom decks and other platforms.

B. Lockers, vents, davits, etc.

C. All darken ship screens, canvas covers for reels, etc.

D. Lower 1/3 of gun barrels, searchlights, etc.

E. Masts and crow’s nest.

F. Insides of gun shields.

G. Stanchions and other small fittings on upper deck.

 

We have all these colors accurately matched and in stock (except for G10 which is in production and will be available shortly). Order the following:

 

RN14 G45

RN16 B20

RN23 G10

RN10 RN White

C02 Matt Black (boot topping)

C01 Teak

 

If you're building a full-hull model, you'all also want RN19 WW2 RN Antifouling Red.

 

Hope it helps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiąckrotne dzięki. Będę musiał przemalować ten panel na kadłubie, bo nie miałem komputera kilka dni, i już go zrobiłem ciemnoszarego. Ale nic to, jakoś dam radę!

Dzięki, za wyczerpujące odpowiedzi. Mój 1/700 King George od Tamiya rusza dalej , tak więc "grane" - trzymam kciuki, bo mamy ten sam model

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję raz jeszcze!

 

P.S. A te "obdrapania" na kadłubie KGV na zdjęciach z tego okresu, to rdza, czy podkład??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.