Skocz do zawartości

Jak robić podstawki.


Gość Ryjek

Rekomendowane odpowiedzi

Naoglądałem sie w necie ładnych dioram i.... Jak tu zacząć takie coś robić ?. Ziemia z kwiatkow mamy już mi nie wystarcza. Jak połączyć tą sztuczną trawę z ziemią na dioramce?. A jak aby w trawie były zapadnięcia?. Dalej jakich materiałów uzyć do imitacji ziemi. Prosiłbym o ogólnie dostępne propozycję materiałów bo na profesional mnie nie stać . Może jakieś kleje do tapet ,albo do styropianu i na to posypać drobnym piaseczkiem.Ale co z trawą ?,a maży mi sie jakieś małe jeziorko czy rzeczka.Czy można to(wodę) zrobić czymś innym niż ten drogi żel w sklepie modelarskim. . Jeśli macie jakieś rady to będe bardzo wdzięczny ryjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ze swojego doświadczenia mogę Ci poradzić jak zrobić ziemię z trawą. Bierzesz jakiś kawałek deseczki, smarujesz ją gipsem (możesz żeźbić wgłębienia i wyboje jak chcesz) i zaraz po tym szybko posypujesz trawą w proszku. Ale musisz posypać szybko zanim gips wyschnie bo potem to już kicha. Żeby gips był czarny a nie taki szary możesz do zaczynu gipsu wlać troszę rozrzedzonej farbki. A co do wody to polecam pomalować koryto (wgłębienie na jeziorko) niebieską farbką i zalać to silikonem. Nie próbowałem ale podobno efekt jest nie zły. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby utrwalić posypkę na podstawce, czy to trawę, czy śnieg, czy inne rzeczy, to używam czegoś podobnego:

http://www.ha-ro.com/index.php?AK=produkty&kategoria=48&produkt=8.

Dostałem to kiedyś od mojego skarbu i szybko odkryłem, że ma rozliczne zastosowania i nadaje się nie tylko do układania włosów aha, tylko trzeba dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Po użyciu tego specyfiku soda, trawka i inne rzeczy ładnie trzymają się podłoża Do nabycia w każdym sklepie z art. fryzjerskimi, lub w drogerii pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalać to silikonem

Wg mnie można też zalać "szkłem wodnym" - butelka półlitrowa kosztuje ok 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przy okazji zapytam czym przykleić trawkę. Mam sklejony bunkier/schron 1:72 z italerki i kupiłem trawkę w sklepie z pierdołami do kolejek. Ale zapomniałem się zapytać jakiego kleju najlepiej użyć to tego.

 

I apropo trawek to koleś dał mi radę, aby trawkę nasypać do małego sitka (od herbaty) i potrząsać tak żeby źdźbła wypadając przez otworki wbijały się pionowo w klej. Zapomniałem tylko o tym kleju. :P

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam klej wikol - niezastąpiony we wszelkich pracach z dioramami, możesz nim przyklejać elementy do podłoża jak i tworzyć podłoże... wystarczy rozrobić go z wodą, posmarować podstawkę i posypać np. drobniutkim piaskiem, z jego pomocą możesz kleić też trawkę a takową możesz tanio zrobić np. z szarego sznurka konopnego, wystarczy go pociąć na drobniutkie kawałki do drobnej trawy, na większe by tworzyć kępki trawy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większa różnorodność tym lepsza będzie dioramka, trawę najlepiej zarówno posyp jak i zrób kępki (można je kleić wikolem), niedawno przypominałem swoją dioramkę to mam dwie fotki po ręką fotka 1 fotka 2, jako roślinność zastosowałem posypkę, kawałki sznurka i włosia z pędzla malarskiego a także troszkę zasuszonych roślinek i fototrawione paprocie... a i tak nie uniknąłem błędu, cała ta zieleń powinna być bardziej zróżnicowana kolorystycznie - trawa nie wszędzie i nie zawsze jest zielona, im bliżej jesieni tym więcej np. żółtych (raczej piaskowych) źdźbeł

 

Samik do dioram są przydatne też kleje w sprayu, korzystałem z kleju Velpon i chwalę go sobie (do kupienia np. w sklepach dla artystów)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ryjek napisał:Co to jest szkło wodne za 5 zł ???????.

 

Szkło wodne, inaczej krzemian sodu to specyfik używany m.in. do impregnowania betonu. Można to dostać w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Po zastygnięciu tworzy szklistą powierzchnię i rzeczywiście na dioramie nieźle imituje np. kałuże, sadzawki itp. Można je dodatkowo zabarwić przy pomocy pigmentów do farby ,, ściennej" , uzyskując efekt ,,zgniłej" lub rozjeżdżonej kałuży. Tyle tylko, że to świństwo żrące jest, im wyższa temperatura, tym bardziej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Świetna trawka wychodzi z tego zielonego, szorstkiego czegoś, co jest na gąbeczkach do mycia naczyń. Za parę złotych (nawet w kiosku można dostać ) masz 10 gąbeczek w sam raz na ładną polankę. Te szorstkie coś można rwać, siekać, mielić - zależy jaką trawkę chcesz. Kleić na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.