Skocz do zawartości

Spitfire Mk XIV , P 47 D RAAF Academy 1/72


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Jako odskocznia od prezentacji gotowych modeli w galerii wystawiam kilka fotek z warsztatu. Prace zatrzymały się już kilka miesięcy temu i mam zamiar ruszyć z robotą w połowie lutego. Chroniczny brak czasu!

Spitfirek XIV w końcu doczekał się warsztatu, jest bardzo przyjemny i prosty w budowie. Prace malarskie i postarzeniowe dobiegły końca. Pozostało dodanie podwozia i kilku drobnych elementów. Malowałem farbami MR Hobby z zestawu RAF IIWW. Najwięcej problemów sprawiało mi śmigło ( kąty osadzenia łopat w kołpaku). Kalkomanie z Academy wymieniłem na Techmodu i Propagteam. Model godny polecenia.

<a href=http://img835.imageshack.us/img835/8120/123nuu.jpg' alt='123nuu.jpg'>

 

Uploaded with ImageShack.us

 

125ft.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

126vq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

127sz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

128wbw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

130yp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

131sq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

132xqm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

133p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

134ay.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Następny dzbanek do kolekcji w barwach RAAF z dwóch planowanych, które działały na tym froncie IIWW. Model jest przyjemny w budowie, ale bardziej przypadł mi do gustu tańszy zestaw revela. W tym przypadku czeka mnie jeszcze dużo pracy wykończeniowej. W takiej formie po pokryciu sido jest gotowy do łoszowania.

 

[/img]135bq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

136ut.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

137rv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

138b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

139lc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

140rnn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

141vy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W warsztacie są jeszcze dwa rodzyneczki. Spitfirki w barwach pustynnych

MkVb i MkIX "ZX-1". Przy tych modelach jest ogrom pracy. Jeszcze nigdy nie stosowałem takich technik budowy modeli jak w tych dwóch przypadkach. Trasowanie linii podziału od podstaw, zmiana owiewek kroplowych na skrzydłach, owiewek chłodnic oraz toczenie luf działek z mosiądzu. Z efektów jak do tej pory jestem bardzo zadowolony. Postaram się jutro wrzucić kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spit bardzo faj ny, tylko te kalki an skrzydłach wyglądają jak położone i nie wycięte :( Bardzo podobają mi się przejścia kolorów.

P-47 też fajny, ale czekam aż przestanie być błyszczący bo w oczy kole:p

Ja pustynna V mam już za sobą, teraz tworze ZXo6.

Zdradzisz coś na temat techniki toczenia??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będąc w temacie dzbanków, kiedyś się spotkałem z rysunkiem pokazującym długości goleni różnych producentów dzbanków, zestawienie to pokazywało różnice długości, a ponadto (i co najważniejsze:P) opisane było które jak należało przerobić. Może któryś z kolegów posiada takowy rysunek i podzieli się nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz coś na temat techniki toczenia??

Ktoś dokładnie opisywał i pokazywał w wątku budowy spitfira na PWM.

Główne narzędzie to precyzyjna szlifierka wysokoobrotowa dremel.

Pręt mosiężny obrabiam precyzyjnie skalpelami, papierami ściernymi wszystko obserwując przez zestaw powiększający. Dużo roboty ale efekty zadziwiające. Jest to alternatywa dla gotowych wyrobów z metalu które pojawiły się na rynku modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem bardzo ciekawy, jak Ci z tym idzie.

Muszę się Tobie przyznać, że podglądałem też spitka z Twojego warsztatu. Mam na myśli mkIX "ZX 1" lub "ZX 6" nie pamiętam. Bardzo podobał mi się warzsztat tego modelu na konkursie PWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV napisał:

No to jestem bardzo ciekawy, jak Ci z tym idzie.

 

Muszę się Tobie przyznać, że podglądałem też spitka z Twojego warsztatu. Mam na myśli mkIX "ZX 1" lub "ZX 6" nie pamiętam. Bardzo podobał mi się warzsztat tego modelu na konkursie PWM.

 

No właśnie teraz się zorientowałem. To ten co na fotce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.