Skocz do zawartości

[kalkomanie] HDL: Pustynne F-5E/F Tiger II / Azarakhsh


Diego

Rekomendowane odpowiedzi

Milo mi przedstawic najnowsze kalki HDL dedykowane F-5E/F Tiger II oraz jego iranskiej modyfikacji Azarakhsh ( "blyskawica" )

 

HDL 72052 (1/72) oraz HDL 48016 (1/48) zawieraja oznakowania 4 maszyn Iranskich Sil Powoetrznych (IRIAF), weteranów wojny iracko-iranskiej: 3 jednomiejscowych F-5E oraz dwumiejscowego F-5F. jeden z F-5E ma na swoim koncie zestrzelenia co najmniej 3 maszyn irackich.

 

Scannen0016.jpg

 

Scannen0017.jpg

 

Kalkomanie, przeznaczone do modeli AFV Club, Monogram, Italeri w 1/48 oraz Italeri, Hobbyboss, Trumpeter, Airfix w 1/72, juz sa dostepne

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Diego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają bardzo fajnie...

 

Szkoda, że może nie być na co ich nakleić

 

Od dość dawna nie widziałem żadniego F-5 w 1:72 - będę wdzięczny za jakąś informację kto (i czy wogóle) takiego obecnie produkuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-5E produkuje w 72 Trumpeter

trumpf5ebt.jpg

 

Kiedyś wiem że robiła italerka i chyba revell ale za tego ostatniego nie dam sobie ręki obciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Italeri 1275 i Revell 4314

 

Ale F-5B nie nadaje się do tego mi chodziło o F-5E no1233 swego czasu Italeri też wydał F-5F (no 138)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie tylko dzioby. Troszkę wymiarami się różnią, zastosowanie mocniejszych silników, zmieniła się rozpiętość skrzydeł i kilka innych pierdół

To tak jakby twierdzić że z F/A-18 A/C można by było zrobić Super Horneta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie tylko dzioby. Troszkę wymiarami się różnią, zastosowanie mocniejszych silników, zmieniła się rozpiętość skrzydeł i kilka innych pierdół

To tak jakby twierdzić że z F/A-18 A/C można by było zrobić Super Horneta ;)

 

Święta racja. Różnice są znaczne.

Modele wczesnych F-5 (A i B) wydawane przez Ilaleri i Revella są tak naprawdę starymi modelami ESCI. Pomimo, że były wydane ponad 30 lat temu do dziś pozostają najlepszymi modelami Freedom Fightera jaki kiedykolwiek powstał.

 

F-5E Trumpetera z kolei jest bardzo udaną kopią modelu Italeri (Revell 20 lat temu wydawał te same wypraski). Trumpetera polecam z tego powodu, że w przeciwieństwie do modeli Italeri/Revell ma wgłąbne linie podziałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają bardzo fajnie...

 

Szkoda, że może nie być na co ich nakleić

 

Od dość dawna nie widziałem żadniego F-5 w 1:72 - będę wdzięczny za jakąś informację kto (i czy wogóle) takiego obecnie produkuje.

 

Pozdrawiam

 

HOBBYBOSS zapowiada F-5E w skali 1/72 na ten rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki za informację.

 

O Italeri wiedziałem, ale na stronach sklepów internetowych go nie widziałem (a raczej widziałem z adnotacją, że od dawna nie jest dostępny).

 

Na Hobbybossa chętnie się skuszę (mam bardzo pozytywne doświadczenie z tą firmą ) o ile cena będzie się mieścić w tzw. granicach przyzwoitości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za informację, ale chyba jednak się nie skuszę - na razie mam zbyt długą kolejkę (kilka sztuk, ale mało czasu, więc tak realnie patrząc starczy na kilka miesięcy).

 

Poczekam na tego Hobbybossa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.