Skocz do zawartości

Niszczyciel czterokominowy - 1/400 Mirage Hobby


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu musiałem się wziąć za ten zestaw. Miałem zrobić do dopiero za jakiś czas ale stało się inaczej.

 

Zestaw z którego powstanie okręt to przedstawiony w in-boxie HMS"Campbeltown" z naszej rodzimej firmy Mirage Hobby w podziałce 1:400.

 

Tutaj mam problem, chcę sobie złożyć jakiś czterokominowiec, tylko nie wiem jaką wersję , pudełkowy Battering ram ship odpada bo jest brzydki, zastanawiam się nad jednym z czterech wariantów:

 

-USS"Pllsbury" DD-227

-"Town" class

-DKM"TA-48 Campbeltown" to znaczy totalny s-f jakby go niemcy zdobyli po nieudanym rajdzie na St.Nazaire.

-"PB-102" japoński eskortowiec.

 

Właściwie do wszystkich wersji jestem przygotowany a do pierwszego mam robione kalkomanie. Posiadam niemieckie działka przeciwlotnicze do tej skali. Za to instrukcja od "Montgomery" albo "St.Albans" przydała by się, albo choć jej skan

 

Do okrętu muszę jeszcze dokupić fototrawione relingi i będę miał chyba większość potrzebnych rzeczy. Jeszcze tylko w pewnym popularnym warszawskim sklepie na literę M skompletują mi zamówienie i będę mógł ruszyć z malowaniem (zresztą malowaniem nie tylko tego projektu )

 

Okręcik składa się bardzo dobrze jednak wymaga sporo dokładności i przemyślanej budowy. Oczywiście jest dopiero po wstępnym szpachlowaniu.

 

Pora na zdjęcia:

 

55e4c7176f6a3fccm.jpg

45f91802596b24a6m.jpg

59a01228ba6edcbcm.jpg

3541ac57d9c04b7am.jpg

c90f109b1f0d2154m.jpg

70faff79f38eef56m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub troszkę obrobiłem, jak przyjdzie surfacer to psiknę go nim.

Bulaje muszę oczyścić ale dopiero jak uporam się z szpachlowaniem i szlifowaniem. Będzie ciężko ale warto, gdy wyobrażę sobie jak być może będzie wyglądał efekt końcowy.

 

6a08c349de4c4d08m.jpg

d146eb5c30922ecem.jpg

31d14c83914a1004m.jpg

8aa4bbf94806c88dm.jpg

cd616efaab41ee11m.jpg

238eae70da461994m.jpg

9463af30c264e8bfm.jpg

 

Troszkę mi się kadłub zbrudził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.