Skocz do zawartości

Ferrari 512BB, 1:24 Fujimi


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Messer za pozytywny komentarz. Model traktuje mocno treningowo i ze świadomością, że mogło być dużo lepiej z tym bezbarwnym. Plus, że coś tam się dało uratować bo jakby mi przyszło zdzierać farbę to najpewniej nic by z tego nie wyszło.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model powoli składa się do kupy. Na koniec zostały chyba najżmudniejsze sprawy czyli wykańczanie, domalowywanie zamków, pasków, dupereli. Troszkę kiszka z wlewem paliwa bo linie podziału są dosyć mocno zanurzone w lakierze, ciężko będzie ładnie zaznaczyć granicę.

 

 

100_2214.jpg

 

100_2216.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechu chyba nie będę wiercił bo na to co widać na zdjęciu idą chromowane nakładki o długości ok. 5mm, więc otwory są dosyć głębokie.

 

Co do czarnych części to zostaną błyszczące. Widziałem na sieci zdjęcia egzemplarzy z matowymi plastikami i takie, w których te pokrywy się bardziej błyszczą. Wybieram bramkę nr 2.

 

Światełka jak najbardziej ruchome, na zdjęciu włożone na sucho.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie, że w weekend skończę Ferrarkę, żeby wziąć się wreszcie za 911. Guzik z planu wyszło bo szyby w tym modelu to jakaś pomyłka. Po założeniu ich na kaście okazało się, że odlew jest mocno za gruby, i że całość nie chcę ładnie pasować. Postanowiłem, że wyrżnę przednią szybę po słupkach a boczne dorobię. Póki co jest ok, choć przy wycinaniu nie obyło się bez drobnego zarysowania (prawy dolny róg). Sklejona jest już tylna część nadwozia, czyli zderzak i klapa. Dla osób, które mają w planach sklejać ten model - uważajcie na mechanizm otwierania tylnej klapy. Na sucho wszystko ładnie do siebie pasuje, ale jak dorzucicie owy zamek, będzie wypychał tylny zderzak. Trzeba go trochę wyszlifować zanim zespoicie go z klapą bo potem nie ma dojścia, żeby dokonać poprawek. Model mocno wypalcowany, przed końcowym czyszczeniem. Szczelina między kastą z przednim zderzakiem będzie oczywiście znacznie mniejsza, trza skleić;]

 

 

100_2228.jpg

 

100_2226.jpg

 

100_2224.jpg

 

100_2223.jpg

 

100_2219.jpg

 

100_2218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie prezentuje się Ferrarka a zabiegi z lakierem wyszły jej tylko na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Ferrarkami nie przepadam ale model robi wrażenie

Nie ma się do czego przyczepić oprócz faktu że maska odstaje nieco od zderzaka, ale to chyba jeszcze poprawisz

Ogólnie model bardzo elegancko zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka zdjęć w warsztacie przed galerią. Dorobiłem szyby bo, jak mówiłem wcześniej, oryginalna wytłoczka nie pasuje i podnosi karoserie do góry. Ogólnie sporo problemów z dopasowaniem progów - musiałem mocno je strugać zanim w miarę się ułożyły, choć ciągle nie jest idealnie. Brakuje jeszcze rejestracji i...chyba tyle. Jakieś drobne poprawki.

 

3-2.jpg

 

1-7.jpg

 

2-3.jpg

 

4-2.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.