Skocz do zawartości

1/144: Airbus A320 Lufthansa, 737 Air Berlin, Antonov An-2


qantas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Ponizej prezentuje moje 3 pierwsze modele.

W planach mam jeszcze jeden moze dwa i na tym prawdopodobnie koniec.

 

Interesuje sie nieco lotnictwem cywilnym, a sklejenie modeli wyszlo w sumie przypadkiem.

Modele 737 i a320 kupilem po to zeby porownac szczegoly "anatomiczne" Boeinga i Airbusa.

Nie jest to szczegolnie dokladna robota, zwlaszcza schrzanilem okna w kabinach pilotow.

Ale moge juz porownywac wielkosci i szczegoly i o to mi chodzilo.

 

modele_001.jpg

modele_002.jpg

modele_003.jpg

modele_004.jpg

modele_005.jpg

modele_006.jpg

modele_007.jpg

modele_008.jpg

modele_009.jpg

modele_010.jpg

modele_011.jpg

modele_025.jpg

 

Jezeli chodzi o Antonowa to znalazlem niedrogi model w sieci, i postanowilem skleic go zeby miec porownanie do tych pasazerskich, ale nie w barwach producenta tylko w jakichs rzeczywiscie spotykanych. W sieci czeso pojawia sie AN-2 General Aviation, ma ladne barwy wiec dorobilem kalke i jest.

Szyby w tym modelu kleilo sie fatalnie, zwlaszcza takiemu amatorowi jak ja. Klej tak sie wzera w ten przezroczysty plastik, ze az go znieksztalca. Ale przekonalem sie o tym za pozno.

Podobnie z bocznymi szybami - zakleilem je po prostu czarnymi kropkami tak sie znieksztalcily.

Gdybym wiedzial nakleilbym przezroczysta kalke na "dziury" w scianach.

Teraz pracuje nad Boeingiem 747 Qantasa. Pewnie dopiero na wiosne skoncze.

 

an2_001.jpg

an2_002.jpg

an2_003.jpg

an2_004.jpg

an2_005.jpg

an2_006.jpg

 

I na koniec pytanie.

Czy sa jakies przeciwwskazania, zeby pomalowac kadlub duzego modelu pasazerskiego zwykla biala farba w sprayu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies przeciwwskazania, zeby pomalowac kadlub duzego modelu pasazerskiego zwykla biala farba w sprayu?

Zanim ja zacząłem posługiwać się aerografem tak właśnie malowałem kadłuby moich pasażerów. Także jak najbardziej można. Tylko trzeba uważać żeby za grubo nie pomalować.

 

Na 12 fotce model jest na żyłce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Także jak najbardziej można. Tylko trzeba uważać żeby za grubo nie pomalować.

OK, dzieki tak zrobie.

Te zwykle farby co to sie w Castoramie kupuje sa chyba na bazie jakichs rozpuszczalnikow, nie zniszcza plastiku Revellowskiego?

Na 12 fotce model jest na żyłce ?

Nie. Fotomontarz. Zrobilem dwa zdjecia: jedno trzymajac za ogon a drugie za dziob. Potem wrzucilem jedno i drugie do fotoszopa, nalozylem ten z reka na ogonie na wierzch i wymazalem ogon z reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.