Jump to content

EinheitsDiesel IBG 1/35


MWALLO
 Share

Recommended Posts

Zmalowałem przez ostatnie dwa dni takie coś, jakiś czas temu złożyłem zestaw "do kupy" i przyszedł na niego czas. Baza pod dalsze zabiegi gotowa. Model został skromnie zwaloryzowany. Kilka fotek z warsztatu:

 

 

P1010217.jpg

P1010241.jpg

P1010210.jpg

P1010240-1.jpg

 

Pozdrawiam

Michał

Link to comment
Share on other sites

Troszkę nienaturalnie ta szyba wygląda. Faktycznie jak by była wybita to by tylko po brzegach szkło zostało. Gdzieś czytałem że szyby to się świetnie z folii robi. Poza tym świetny model, fajna kolorystyka

Link to comment
Share on other sites

Idzie to jak "krew z nosa", jakoś nie mam koncepcji i męczę tego "kanciaka"-szyba na razie usunięta... parę zabiegów przeprowadziłem, jak jest oceńcie sami:

 

 

P1010194.jpg

P1010193-1.jpg

P1010205.jpg

P1010198-1.jpg

 

Póki co odstawiam ten model, nie mam kompletnie ochoty na dalsze malowanie tego Einheitsa.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Malowanie i brudzenie dają wprost fenomenalny efekt. Podstawka też jest super. Ciekawie wykonana i bardzo subtelna. Osobiście mógłbym pół dnia wymieniać co mi się jeszcze podoba (paka, plandeka, szyba,kalki lampy etc.), ale szkoda mi klawiatury, dlatego napiszę tylko kilka uwag.

1. Gdzie są zdjęcia?

2. W mojej opinii IBG dał ciała ze szczegółami, i to na całej linii. Producenci blach naprawdę mają co robić (zawiasy drzwi, uchwyty do zdejmowania maski, korek chłodnicy, klamki drzwi i lusterka boczne subtelne jak naloty dywanowe i kilka jeszcze rzeczy by się znalazło). Nie warto było poświęcić tą godz. na poprawienie przynajmniej części z tego?

3. Gdzie są: znacznik skrajni (czy jak go tam zwał) wszak dziura w zderzaku jest, wycieraczka, podnóżek kierowcy, kanister z podstawką?

4. Między błotnikami i chłodnicą a zderzakiem zionie szczelina

5. Wykonałeś wprost fantastyczną plandekę na pakę, lekko poszarpaną i cudnie wymalowaną, a na kabinę kierowcy dałeś takie "coś" co wygląda jakby było wykonane z blachy. Tym bardziej razi to w oczy, że kontrastuje z plandeką na pace.

6. Mocowanie drewna na zderzaku zupełnie nielogiczne. Wiem, że "wszyscy tak mocują" bo taka moda, ale einheits nie miał na zderzaku nic co by pozwalało zamontować drewno w takli sposób. Zresztą po co się męczyć i wiązać jakimiś łańcuchami jak można rzucić na pakę?

Link to comment
Share on other sites

No cóż, musiałem coś zrobić z tym jak to kolega Dumo określił "brzydactwem". Podmalowałem kilka rzeczy i powoli robię podstawkę, jak na razie tylko cieniowana aerografem...

 

 

Chodzilo mi o konstrukcje, daleko mu do urody Opla Plandeka git.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.