Skocz do zawartości

EinheitsDiesel IBG 1/35


MWALLO

Rekomendowane odpowiedzi

Zmalowałem przez ostatnie dwa dni takie coś, jakiś czas temu złożyłem zestaw "do kupy" i przyszedł na niego czas. Baza pod dalsze zabiegi gotowa. Model został skromnie zwaloryzowany. Kilka fotek z warsztatu:

 

 

P1010217.jpg

P1010241.jpg

P1010210.jpg

P1010240-1.jpg

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nienaturalnie ta szyba wygląda. Faktycznie jak by była wybita to by tylko po brzegach szkło zostało. Gdzieś czytałem że szyby to się świetnie z folii robi. Poza tym świetny model, fajna kolorystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to jak "krew z nosa", jakoś nie mam koncepcji i męczę tego "kanciaka"-szyba na razie usunięta... parę zabiegów przeprowadziłem, jak jest oceńcie sami:

 

 

P1010194.jpg

P1010193-1.jpg

P1010205.jpg

P1010198-1.jpg

 

Póki co odstawiam ten model, nie mam kompletnie ochoty na dalsze malowanie tego Einheitsa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, musiałem coś zrobić z tym jak to kolega Dumo określił "brzydactwem". Podmalowałem kilka rzeczy i powoli robię podstawkę, jak na razie tylko cieniowana aerografem...

 

"Szybkie" foto:

 

P1010193-1.jpg

P1010205-1.jpg

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie i brudzenie dają wprost fenomenalny efekt. Podstawka też jest super. Ciekawie wykonana i bardzo subtelna. Osobiście mógłbym pół dnia wymieniać co mi się jeszcze podoba (paka, plandeka, szyba,kalki lampy etc.), ale szkoda mi klawiatury, dlatego napiszę tylko kilka uwag.

1. Gdzie są zdjęcia?

2. W mojej opinii IBG dał ciała ze szczegółami, i to na całej linii. Producenci blach naprawdę mają co robić (zawiasy drzwi, uchwyty do zdejmowania maski, korek chłodnicy, klamki drzwi i lusterka boczne subtelne jak naloty dywanowe i kilka jeszcze rzeczy by się znalazło). Nie warto było poświęcić tą godz. na poprawienie przynajmniej części z tego?

3. Gdzie są: znacznik skrajni (czy jak go tam zwał) wszak dziura w zderzaku jest, wycieraczka, podnóżek kierowcy, kanister z podstawką?

4. Między błotnikami i chłodnicą a zderzakiem zionie szczelina

5. Wykonałeś wprost fantastyczną plandekę na pakę, lekko poszarpaną i cudnie wymalowaną, a na kabinę kierowcy dałeś takie "coś" co wygląda jakby było wykonane z blachy. Tym bardziej razi to w oczy, że kontrastuje z plandeką na pace.

6. Mocowanie drewna na zderzaku zupełnie nielogiczne. Wiem, że "wszyscy tak mocują" bo taka moda, ale einheits nie miał na zderzaku nic co by pozwalało zamontować drewno w takli sposób. Zresztą po co się męczyć i wiązać jakimiś łańcuchami jak można rzucić na pakę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, musiałem coś zrobić z tym jak to kolega Dumo określił "brzydactwem". Podmalowałem kilka rzeczy i powoli robię podstawkę, jak na razie tylko cieniowana aerografem...

 

 

Chodzilo mi o konstrukcje, daleko mu do urody Opla Plandeka git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.