Skocz do zawartości

[G] PFPP S-11 "Młot" (Revell pocket)


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

W roku 2267 polska zbrojeniówka musiała zmierzyć się z palącym problemem braku pojazdu desantowo-szturmowego. Modyfikacje Mi-24 zabrnęły do końca. Śmigłowiec ten , modernizowany do granic możliwości nie był w stanie znieść większej ilości ulepszeń. Ostatnia wersja z podwójnymi silnikami jonowymi nie była w stanie przenosić desantu. Pojawienie się napędu antygrawitacyjnego zmieniło sytuację na polach walki i potrzebny był nowy statek powietrzny. W 2268 problem został rozwiązany. W Polskiej Fabryce Pojazdów Powietrznych powstał pierwszy "Młot". Był to pojazd szturmowo-desantowy napędzany niskociągowymi silnikami jonowymi a przy prędkościach minimalnych silnikami antigrav. Miał możliwość wzięcia na pokład 10 w pełni uzbrojonych komandosów oraz podwieszenia kilku wariantów uzbrojenia. Zabudowano 5 działek pokładowych ale w praktyce używano tylko trzech. Z czasem przestano montować dwa nieużywane działka. Powodem było to samo co w wieżyczkach podkadłubowych typu Sperry w B-17. Sztrzelcy siedzący w nich nie mieli w razie trafienia żadnych szans. "Młoty" nie zostały użyte bojowo jednak ze względu na ich wszechstronność i niezłe osiągi (vmax~1000 km/h) z pewnością czeka je długa służba.

 

Model przedstawia jednego z 5 "Młotów" używanych poza granicami VI RP. Ten egzemplarz po downgradzie sprzedano Rosjanom. Latał głównie na pokazach skrzydło w skrzydło obok zachowanych Mi-24 oraz brał udział w ćwiczeniach prezentując zaskakujące możliwości manewrowe. Serwisowała go (tak samo jak pozostałe cztery) wyłącznie polska ekipa naprawcza. Starannie zabezpieczonych modułów napędowych oraz awionicznych nie wolno było otwierać pod groźbą poważnych sankcji.

 

W w moje ręce wpadło kilka zdjęć prezentujących ćwiczebne loty rosyjskiego "Młota" w górach Ural tuż przez oficjalną prezentacją. Został "przyłapany" przez dwóch fotografów-amatorów. Co ciekawe załoga pojazdu nie kryła się wielce i ładnie zaprezentowała swoją maszynę

 

PB020057.jpg

PB020049.jpg

PB020050.jpg

PB020051.jpg

PB020052.jpg

PB020053.jpg

PB020056-1.jpg

 

 

Model "Młota" został wykonany z zestawu Revella prezentującego kanonierkę LAAT z "SW:Wojny Klonów". Popełniłem kilka przeróbek, nałożyłem kamo i kalki. Teraz zapraszam do komentowania-wyżywajcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 2267 (...)Modyfikacje Mi-24 zabrnęły do końca.

 

To takie prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.