Skocz do zawartości

Relacja prawie już skończonej Scani R500 V8


nynek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To moja pierwsza relacja na tym forum. Zacząłem sklejać Scanie R500 V8, ale dopiero teraz miałem aparat wiec mogę pokazać co zrobiłem. Oceńcie szczerze moją prace nad tym modelem. Kabina jeszcze nie gotowa dopiero przykleiłem sufit więc nie zwracajcie uwagi ze są szpary bo jeszcze pójdzie na to szpachla

18097078aa64f8f8m.jpg

70806db635af3509m.jpg

b8f380cd53effdd6m.jpg

f690980763287be3m.jpg

678d15ceb59355ecm.jpg

2d3cebdffd78433bm.jpg

dd2489f832cbe509m.jpg

e2dfcfb1b830eeb5m.jpg

bbc50d1a20cbf245m.jpg

a7592292e2bbf44em.jpg

933e6893d1746023m.jpg

 

Pozdro Nynek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nynek,

 

Po 1. Trochę niewyraźne fotki, ale coś tam da radę zobaczyć.

Po 2. Czy kabina była już malowana?

Po 3. Siłowniki (te takie puszeczki od wewn. strony kół) raczej nie powinny być niebieskie...

Po 4. Koniecznie daj jakieś WYRAŹNE zbliżenie na wnętrze, bo z daleka wygląda całkiem sympatycznie...

Po 5. Nie mówi się sufit, tylko dach

Po 6. Bardzo fajnie, że malujesz większość części.

Po 7. Muszę zobaczyć więcej wyraźne fotki, ale zdaje się, że coś z ciebie będzie.

 

Po zdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robie telefonem SE K750i Kabina była już malowana ale będę ja jeszcze raz malował.A te siłowniczki pomalowałem na niebieski bo kiedyś byłem w firmie transportowej i byly one tak pomalowane:D

A ja maluje wszystkie częśći nic nie zostawiam:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzie super tylko nie potrzebnie kładziesz farbę na maskę jak wiesz że będziesz szlfował, ja robię tak: szpachla, szlifuje podkład szlifuje i dopiero później na samym końcu daję lakier, bo czasami może się powłoka zrobić jak skórka pomarańczowa, a po podkładzie lepiej jeździć papierkiem, bo nawet lepiej widać miejsca które trzeba oszlifować, niż po lakierze odrazu, tak więc narazie jest spoko

P.S

Nie wiem dlaczego, ale jakoś ten bak mi do gustu nie przypadł , i zrób coś z tylnimi reflektorami bo tam gdzie zostawiłeś na przeźroczysto widać niebieski plastik, a tak raczej nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko ja malowałem osobna każdą część i dlatego tak jest a nie innaczej. I daltego szpachlowałem na lakier:D Ale dzięki że mówisz co Ci się nie podoba:)A dlaczego bak Ci się nie podoba??Ale jak narazie mówisz że spoko wygląda??JA już te leflektory wkleeiłem a nie wiem zy je odkleje. A mam pytanko ile kosztuje DOT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski na baku w kolorze ramy zrobisz i będzie o wiele lepiej... W ogóle to zapowiada się ciekawie wykonany model. Szkoda, że fotki są robione z lampą. Kabina troszkę do poprawy (koniecznie załataj dziury), no i nie jestem pewien czy dobrze zrobiłeś na tym etapie mocując siłowniki podnoszące kabinę, bo potem jak ci wyjdzie coś nieróno to nie ustawisz poziomu. Ja w każdym bądź razie przyklejałem to na końcu, ale może jest jakiś inny patent. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że ta Scania jest brzydko zrobiona:DDzięki za słowa otuchy:P Wiem obejmy na zbiorniku będą na czarny Matt

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.