Skocz do zawartości

BA-64B


KKrauz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy model na tym forum, wiec proszę o wyrozumiałość.

 

Sorry, za jakość zdjęć robione komórką ;)

Wstępna faza prac nad silnikiem.

obraz005ws.th.jpg

obraz004md.th.jpg

15447172.th.jpg

 

Silnik prawie skończony może jeszcze dorobię pompę oleju, bagnet, brakuje jeszcze filtra powietrza z „rurami”. Rury do chłodnicy jeszcze nieskrócone.

12841271.th.jpg

34349497.th.jpg

 

44813505.th.jpg

 

44539007.th.jpg

 

Chłodnica.

17601129.th.jpg

 

Wycięta klapa silnika po wstępnej obróbce.

 

28997612.th.jpg

 

Aby skończyć ramę z zawieszeniem Itp. Zostało mi dorobić amortyzatory i maglownice. Zastanowię się nad układem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala jak sądzę 1:35 ??

Producent - miniart ??

Silnik z innego zestawu, czy dorabiany od podstaw, czy gruntownie przerabiany (całość biała, a śruby głowicy szare)??

Poopowiadaj troszkę więcej, bo się czaję na takiego.

Zdjęcia mogą być. (ostatecznie )

Maglownicy w tych pojazdach nie widziałem, tylko przekładnię ślimakową globoidalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw to Miniart. Skala 1/35. Silnik w całości od podstaw to co nie szare to dorabiane. A na nazwach się nie znam wiec za maglownice przepraszam. Zestaw jaka cena taka jakość. Brakuje w nim moim zdaniem kilku elementów tj silnika lub choćby miski olejowej, wyposażenia przedziału bojowego tj zbiornika paliwa, zasobników z magazynkami akumulatorów i kilku detali, brak odwzorowania wewnętrznego drzwi. a reszta jest OK. jest to model om klase lub dwie lepszy od AER'a a S-modelu nie widziałem. Ogólnie nawet z pudełka powinien nieźle wyglądać. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść elementów. Na górze zasobniki z magazynkami, Pompka do kół, gaśnica, częściowo zrobiony zbiornik paliwa i amortyzatory. Nad tymi ostatnimi się zastanawiam czy nie zrobić nowych, czy może ujdą?

1111vcp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci to idzie. Ja odpuściłem silnik z braku czasu i umiejętności w skreczowaniu. Wkurza mnie jego brak, ale nauczę się z tym jakoś żyć.

Będę chciał jednak wydłubać ile się da we wnętrzu i widzę, że zabrałeś się do tego dokładnie tak jak sam planowałem. Czyli da się

 

Amortyzatory bym jednak poprawił - może zrobić jeden porządnie i resztę odlać w żywicy? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jedynie inwestycji w materiały. Raczej ciężko Ci będzie wydłubać cztery identyczne drobiazgi. Przynajmniej ja bym miał z tym spory problem.

 

Powodzenia, będę się po cichu przyglądał dalszym postępom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.