Skocz do zawartości

Porsche 911 Carrera Cabrio


Komor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

img4155c.jpg

 

img4153e.jpg

 

picture015nb.jpg

 

niedoszlifowane elementy to też niezła jazda

 

img4150l.jpg

 

a siedzenia to dla mnie w ogóle jest jakiś ewenement.

Jak się patrzy na Twoją dbałośc o czystość wykonania to aż oczy bolą.

Postaraj się, bo masz duuuuużo do poprawy jeśli masz ambicje na przyzwoity model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tym czarnym co zaznaczyłeś to jest odbicie światła. Buda jest już wyszlifowana. To takie z prawej strony przy silniku to jest mocowanie silnika do karoserii i jest na nim troche kleju. Tylna kanapa i deska też są wyszlifowane. To takie przed deską i koło tylnej kanapy ( te czarne części) to jest klej tego po nałożeniu karoserii i tak nie widac. A co do siedzeń to poczytaj wpisy tam jest napisane dlaczego są tam te czarne paproszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Tam gdzie kolega Kazik zaznaczył to nie jest odbicie światła tylko syfki poprzyklejane albo zaschnięta spieniona farba.

 

2) Najlepiej jak wszystko wykąpiesz w krecie albo dot 4.

 

3) Weź co tam chcesz najpierw doprowadzić do ładu, skończ i zacznij następny element

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wstawię dokładne zdjęcie przy dziennym świetle bo dziś próbowałem ale z lampką wychodzi ten sam efekt.

 

A czy DOT-4 nie stopi plastiku? Bo czytałem jeden temat i tam uzytkownik forum moczył części w DOCIE 4 i mu stopiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jutro będę miał zakupionego kreta. Do słoika 1L napełnionego do połowy wsypac 1 czy 2 nakrętki? A i czy mógłby mi ktoś powiedziec czy szpachla samochodowa nadaje się do modeli czy lepiej kupic szpachlę do modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie obchodzi DLACZEGO coś brzydko wygląda. Wygląda brzydko i tyle. Co za różnica skąd paprochy na siedzeniu się wzięły? Są tam i psują efekt, to jest niezaprzeczalne. To czy fotel tak wyglądał od początku, muchy się przykleiły, zakurzył się czy jeszcze coś innego nie ma znaczenia.

 

Kup szpachlę modelarską, samochodowa jest za twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowa też się nadaje i nie jest taka bardzo twarda tyle że musi być wykańczająca czyli drobna np. Novol Finish. Używam z powodzeniem. Daje gładka powierzchnię, ale do małych ubytków faktycznie lepiej kupić modelarską.

 

Na koniec powiem tak.

Zrób coś z tym swoim warsztatem bo za chwilę nikt nie będzie miał nerwów żeby tu zaglądać. Popatrz na inne relacje, nikt nie wali takich baboli z premedytacją. Z krytyki wyciągaj wnioski a nie ripostuj.

Na innym znanym forum już by nikt nie zajrzał do Twojej relacji. Ciesz się że tutaj są tacy przyzwoici i cierpliwi koledzy.

Jak pokażesz że się starasz i robisz postępy to wiele osób dalej będzie Ci chętnie pomagać cennymi uwagami.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Może dlatego że nie oszlifowana powierzchnia była przed malowaniem. Popełniłem błąd właśnie nie szlifując jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak paczek to też

 

Kurcze szukałem zdjęc silnika z okablowaniem i znalazłem jedno ciekawe, ale na żadnym nie widac gdzie idą kable od świec. Mógłby mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szukałem zdjęc silnika z okablowaniem i znalazłem jedno ciekawe, ale na żadnym nie widac gdzie idą kable od świec. Mógłby mi ktoś pomóc?

Najprawdopodobniej do rozdzielacza, wiesz jak wygląda nie? wydaje mi się że powinien gdzieś być w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Kazik szukałem w googlach. Przemekgksw3 niestety silnik w tym modelu jest słabo odwzorowany i nie ma w nim rozdzielacza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad karoserią stanęły narazie bo nie mogę znalezc u mnie w mieście białego podkładu w sprayu:/ Wyciąłem drzwi i pogłębiłem linie podziału, a potem oszlifowałem. I karoseria stoi przykryta i czeka

 

Fotele po kąpieli w krecie. Wyciągnąłem je dziś o 3 rano i wsadziłem je do miseczki z ciepłą wodą i mydłem. I teraz się suszą. Wyciąłem tylne części foteli z polistyrenu. Na co je wkleic?

A tu fota po kąpieli:

img4164.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Co myślicie o malowaniu żółty środek czarny mat boki?

 

Znalazłem wkońcu zdjęcie gdzie znajduje aparat zapłonowy. Lecz w moim modelu silnik jest bardzo słabo odwzorowany :(. Powiedzcie mi jak można dorobic aparat. A może ktoś ma na sprzedaż aparat do 6 cylindrów? W czerwonym kółku zaznaczyłem miejsce gdzie powinien byc aparat.

img4165f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A tu silnik po rozbiórce i szlifowaniu. Jak widac Revell nie bardzo się przyłożył do jego wykonania (ilośc części)

img4166f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A teraz koła. Doradzcie mi czy zostawiac takie malowanie czy może je zmienic bo i tak koła będą malowane od nowa.

img4167g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, całkiem fajnie zaczyna się dziać. Co do kół - malowanie to kwestia gustu, ale to, które masz mi się podoba (tzn. wzór) Poza tym, jest zgodne z malowaniem porsche (chyba tylko środek też powinien być czarny)

 

http://www.eurosportimports.com/vechicles.php?carID=91

 

Ja bym z tymi oponami coś zrobił bo wyglądają jak do jazdy w ciężkim terenie. Zetrzyj bieżnik. Ciekawy jestem jak wyszło wycinanie drzwi.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Martini OCP. Tak mi też te opony się nie podobają. Zdjęcia kaoroseri wstawię jak pomaluję podkładem i zobaczysz jak mi wyszło wycinanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba tak zrobię. A ranty na srebrno zostawiac?

Tak tylko pomaluj je równo.

A co do rozdzielacza, to jest on chyba z tyłu, nie? Jeśli tak to może złącz wszystkie kable w rurkę i zamocuj ją na silniku, no ale jeżeli jest gdzieś na widoku to raczej nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.