Jump to content

Jak zrobić osłonę kabiny?


klondike
 Share

Recommended Posts

Najprostsza metoda i skuteczna na tłoczenie kabin:

1.Usuń i wyszlifuj pozostałości kleju.

2. Zalej ją od środka klejem dwuskładnikowymi przymocuj od środka prosty kawałek ramki wlewowej - w ten sposób uzyskujesz kopyto.

3. Umocuj ten zestaw w imadle.

4. Nad kuchenką gazową rozgrzej kawałek grubej i prostej (ok 1-1,5mm grubości ) folii przezroczystej (z opakowań po sprzęcie elektronicznym, grubsze opakowania na papiery itd)- musisz ją trzymać w w dwóch płaskoszczypach, aby się nie poparzyć.

5. Naciągnij rozgrzaną folię na umocowaną w imadle kabinę.

6. Wytnij naddatki i oszlifuj.

7.Gotowe.

Po kilku próbach osiągniesz zadowalające Cię wyniki. Istotna jest tu temperatura folii, musisz utrafić tylko właściwy moment. Radzę też pomiędzy próbami poczekać kilka chwil, aby nie zniekształcić kopyta- to w końcu nadal przede wszystkim polistyren.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie zgadzam się z qalimar za wyjątkiem punktu 2-go.Ja wypełniam kabinę Bluetack'iem(może być plastelina),w ten sposób nie uszkadzam kabiny nieodwracalnie.Innym sposobem na odzyskanie kabiny po zalaniu klejem jest szlifowanie uszkodzonej powierzchni papierem o coraz większej granulacji np:600-1200-2000 , a następnie polerowanie lekko ścierną pastą AutoMax ( do kupienia w sklepach z cz. samochodowymi).Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś najpierw spróbować tak jak pisze jozik- papierkiem ściernym i pastą automax albo tempo- tą pierwszą znajdziesz w sklepie z częściami samochodowymi, a drugą w każdym supermarkecie.

 

Klej dwuskładnikowy oczywiście przylepi się do kabiny od wewnątrz- jest ona wtedy tylko i wyłącznie kopytem, które musi być umocowane na sztywno- po to też właśnie wklejasz sztyft do umocowania w imadle. Trzech rąk zdaje się nie masz? Bo dwie będą Ci potrzebne do manipulacji płaskoszczypami z gorącą folią.

Link to comment
Share on other sites

Kabinę wypełniam bluetack'iem nie po to aby zrobić z niego kopyto ,ale by stabilnie zamocować kabinę na jakimś patyku w imadle (kabina jest wtedy kopytem).Metoda jest bardzo pomocna jeżeli posiadana kabina jest nieprzejrzysta , lub chcemy wykonać kabinę otwartą a plastik oszklenia jest zbyt gruby.W razie niepowodzenia zawsze możemy wykorzystać kabinę ,która była kopytem.Opisaną metode zastosowałem tutaj:

viewtopic.php?t=22551&highlight=oraz

viewtopic.php?t=24576&highlight=

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.