Jump to content

jozik

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jozik

 1. Będzie w 16-tym numerze,już we wrześniu.
 2. Zmień maskowanie wiatrochronu,wykonany jest z jednego elementu ,bez podziału na trzy segmenty.
 3. Instrukcja jest pod tym adresem: http://armahobbynews.pl/blog/2015/11/28/instrukcja-do-ts-11-iskra-deluxe-set-172/
 4. Strona główna | Forum » Tematyka modelarska » Jak to zrobić i jak pokazać
 5. Widzę duży pośpiech w umieszczeniu galerii . Nie zdjąłeś masek z wiatrochronu!Poza tym piękny kawał ,,wieprza"
 6. Na takiego kolosa (nawet w 1:144) ,4 fotki to stanowczo za mało
 7. Instrukcja wstawiania zdjęć viewtopic.php?f=104&t=7808.Model bardzo fajny.Gratuluję.
 8. Widzę ,że popełniłem błąd nie precyzując o które zdjęcie mi chodzi.Porównaj kolory kółka ogonowego ze zdjęcia oryginału i model.
 9. Model bardzo efektowny , do pełnego szczęścia brakuje mi podziału połówek kadłuba na grzbiecie (o spodzie trudno cokolwiek powiedzieć z powodu braku zdjęć),jeżeli jesteśmy przy zdjęciach,to na zamieszczonym przez Ciebie ,kółko ogonowe oraz jego goleń są w innych kolorach i na koniec( być może jest to wina jedynego ujęcia) podwozie główne jest wklejone pod złym kątem.Pozdrawiam
 10. Jeżeli to jest pędzel , to wielki szacun, z zakupem aero nie musisz się spieszyć.Odbiór troszkę psuje kabina , mało przejrzysta.
 11. Brawo! pierwszy model w plastiku i to malowany pędzlem !!! Duży plus za kabinkę.Pozdrawiam.
 12. Technicznie jak zwykle bardzo dobrze ,niestety mimo dobrego materiału zdjęciowego ,nie ustrzegłeś się błędu.Na zdjęciach widać inny typ śmigła,poza tym drążek jest chyba troszkę za wysoki
 13. Wykonanie bardzo dobre,ale mam pewne wątpliwości w sprawie zdjęć .Wydaje mi się ,że przedstawiają dwa różne samoloty.Oba posiadają śmigła Hamilton Standard,ale różne wersje,oraz na dolnym nie widać zielonej osłony silnika.Wydaje mi się ,że Twój model przedstawia samolot z drugiego zdjęcia z nieprawidłową zieloną osłoną silnika.Pozdrawiam.
 14. Oszklenie malowałem sidoluxem.Dwuczęściowa limuzyna to dobry pomysł,trzeba tylko zachować dużą ostrożność przy klejeniu ,ja zastosowałem Clearfix. Jest to już kolejny model Airfixa ,który ostatnio sklejałem i nauczony doświadczeniem(viewtopic.php?f=64&t=31298) wolę do tego tematu podchodzić ostrożnie.Z okopceniami troszkę przesadziłem
 15. Ogon to wkład własny.W sumie nowe modele Airfixa są OK,pod warunkiem delikatnego traktowania linii podziału.W tym przypadku delikatnie zapusciłem linie tylko na żółtym tle.
 16. Dzięki za sprostowanie ,niestety przeglądając zdjęcia 361FG ,nie zwróciłem na to uwagi.Informację o barwach 374 FS podałem za instrukcją Tally Ho
 17. Dzięki Banny za te informacje o pierwowzorze.Okopcenia pod rurami postaram się poprawić.Na brak białych pasów też zwróciłem uwagę,ale przeglądając zdjęcia ,znalazłem kilka brytyjskich Mk III bez i dlatego postanowiłem zostawić jak w instrukcji.
 18. Jak zwykle super wykonany model.Gratuluję
 19. Przedstawiam kolejnego Mustanga jaki powstał w mijającym sezonie .Model przedstawia samolot na jakim w 375FS/361FG latał 1st Lt Urban Drew,do końca wojny odniósł sześć zwycięstw ,w tym dwa nad Me 262.Co ciekawe samolot jest w barwach 374 FS i może dlatego ma oznaczenie ośmiu zwycięstw.W budowie modelu użyłem pasów z AML,kalkomanię z Tally Ho oraz zbiorniki z Revela,poza tym lufy km z igieł. Model sklejało się bardzo przyjemnie.Oczywiście jak zwykle nie do końca jestem zadowolony ze śladów eksploatacji.Niestety na zdjęciach widać srebrzenie kalkomanii na smigle.Zapraszam do oglądania.
 20. Przedstawiam jeden z moich ostatnich modeli w tym sezonie (mam nadzieje , że wiosna wreszcie się ruszy).Mustang w barwach 316 Dywizjonu w sierpniu 1944,niestety nie znalazłem żdnych zdjęć tego samolotu .W budowie modelu użyłem zoom Eduarda ,zbiorniki dodatkowe z Airfixa i własnej roboty osłonę kabiny,malowanie Humbrolami.Zapraszam do oglądania .
 21. Gratuluję pięknego maleństwa.Oczywiście pokrowców na łopaty nie zakładaj , bo szkoda je zakrywać, a poza tym przy załadowanych wyrzutniach,nawet zaślepki na wlotach to moim zdaniem za dużo.
 22. Troszkę sie spóżniłem z tym postem , ale mam nadzieję , że te zdjęcia trochę pomogoą w decyzji co wybrać?Nie mam doświadczenia w ocenie modeli z pudła,ale na moje oko kabina wygląda bardzo ubogo,na dużych elementach bardzo delikatne linie wklęsłe już teraz są ledwo widoczne a co dopiero pod kilkoma warstwami farby,taki sam los czeka wypukłe linie na mniejszych elementach.Na plus ładna osłona kabiny i kalkomania do czterech wersji malowania.
 23. Ogólnie prezentuje się dobrze, jednak jak dla mnie , troszke za mało zużyte powierzchnie malowane na czerwono,a zwłaszcza kołpak ,oraz same łopaty śmigła.No i popraw odwrotnie wklejone osłony podwozia.Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.