Skocz do zawartości

[W] T-55 Italeri 1:35


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

Z ta osłona to faktycznie dałem d**y ale cuż juz z tym nic nie zrobie

A teraz juz pomalowałem teciaka i oczywiście dobrałem troszku za jasną farbę ale ale to nic po washu będzie ciemniejszy:

fafba093a265d750m.jpg

2408d9958d9d9931m.jpg

 

Reszta prac nad teciakiem po powrocie z wekendu

 

 

 

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek mam pytanko , koła z jednej i z drugiej strony są w tych samych kolorach czy to na zdjęciach wyszło tak jakoś dziwnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę, to jedna strona była wash'owana, a druga jeszcze nie:) Nie martw się Hary:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentuje się na chwilę obecną T-55,może nie jest to ideał ale ja znowu jestem zadowolony ze swojej pracy.Jeszcze tylko parę otarć,obić i troszku pigmętu i chyba będzie gallery Dobra daje fotki :

a1d0cce87254d58bm.jpg

1a506048e0bb6fbam.jpg

ab0380d03aea9bf2m.jpg

 

P.S zawieszenie jeszcze będzie upiekszane wiec nie zwracajcie uwagi

Co do reszty komentarz mile widziany

 

 

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat umarł śmiercią naturalną ale ja go wskrzeszę

Tak na chwile obecna wygląda teciak,wanna jest jeszcze nie sklejona i brakuje beczek na paliwo.Oprócz tych dwóch nie dociągnięć model uważam za skończony,troszke przesadziłem z pigmentem na układzie jezdnym ale to tylko dla tego że były to moje pierwsze próby brudzenia.Jak to ktoś mądry powiedział tu na forum "nie spróbujesz to sie nie nauczysz,wiec spróbowałem efekt jest taki jaki widać ja ogólnie jestem zadowolony.A teraz obrazki :

7e7ca2fbbfcf537em.jpg 3ab717d854f92e78m.jpg 1c7994cea3fe86a0m.jpg

 

 

P.S Więcej fotek nie mam ponieważ bakterje w aparacie zdechły

Czekam na komentarze te złe i te dobre Jak się naładują bakterje to pstryknę jeszcze parę fotek.

 

 

 

 

Pozdrawiam Przemek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo się cieszę, że następna osoba walczy z tankiem ze wschodu. Model prezentuje się całkiem nieźle, badzo ładnie poprzecierany, ale...

- w wydechu powinna być dziura, teraz wygląda strasznie dziwnie

- brakuje anteny

- belka z tyłu wozu powinna być na szerokość kadłuba mniej więcej. Zupełnie nie wiem czemu Esci/Italeri dało taką krótką, szczerze mówiąc nie spotkałem na żadnym zdjęciu takiej krótkiej, zresztą biorąc pod uwagę jej zastosowanie to taka jej długość jest bez sensu zupełnie.

- pigmenty troszke dziwnie wyglądają, może należałoby troszke przykurzyć do lini błotników i na przodzie oraz tyle wozu. Wbrew pozorom zabawa pigmentami czy pastelami jest całkiem trudna, mi na Rudym też idealnie nie wyszło.

- brak stelaży na beczki z paliwem, nawet jeśli nie będziesz dawał samych beczek to stelaże muszą być

 

Troszke Cię pojechałem, ale siedzę troszke w tych klimatach, więc mam nadzieję, że się nie obrazisz, a moją krytykę uznasz za konstruktywną.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki FAHR twoja krytyka jest jak najbardziej na miejscu,jako początkujący modelarz robie błędy które staram sie z następnymi pracami niwelować.Ten pigment jest prze....e trudny do opanowania,a co do tego wydech to sie da zrobić Zaczepy na beczki jak najbardziej będą,jak pisałem w stepie ten model ma jeszcze parę rzeczy do dorobienia.I nie wiem o co chodzi z tą anteną,gdzie ona powinna być bo w instrukcji nic nie piszą na ten temat

 

 

P.S Inspiracja do zrobienia tego modelu był twój polski T-55

 

 

 

Pozdrawiam Przemek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi z tą anteną,gdzie ona powinna być bo w instrukcji nic nie piszą na ten temat

Gniazdo antenowe masz pomiędzy włazem dowódcy i celownikiem. Musisz wyciąć kawałek z ramki, ogrzać go nad płomieniem świeczki, jak zrobi się plastyczny to delikatnie ciągniesz w dwie strony i wychodzi ci cienki plastikowy "drucik". Następnie popatrz sobie na zdjęcia realnych wozów i zobacz jaką długość mają w nich anteny, przytnij odpowiedni kawałek i przyklej do gniazda, pomaluj na czarno i gotowe.

 

ps. jeszcze jedna mała uwaga, kalkomanie mogłeś nakleić zanim zabrałeś się za cieniowanie tak, żeby w efekcie numer wozu nie odznaczał się jakoś specjalnie od reszty wozu. Chodzi mi o to, że czołg dostaje oznaczenia taktyczne, że tak powiem na początku swojej kariery i podlega on wszystkim tym samym czynnikom, co kolor podstawowy, tak samo się niszczy, brudzi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeja.

Lato, ciepło, słoneczko to i przy kompie się nie chce siedzieć. A tu taki modelik się struga. Od moje ostatniej wizyty teciak nabiera okazałości. Nie będę wnikał w to, że zestaw Italeri ma masę błędów bo trzeba by pisać o tym do rana. Ale chcę napisać, że z tego zestawu zrobiłeś bardzo ładny czołg. Bardzo mi się podoba malowanie. Nie widać mankamentów modelu bo je zamaskowałeś malowaniem. I nie patrzę na to, że wieża jest za płaska, że przedni pancerz ma zły kąt pochylenia itp. itd. Po czorta to roztrząsać ? Mi się podoba i już. Fajnie pomalowany i przybrudzony. A błędami sie tak bardzo nie stresuj. Nawet model T-55 z Tamiy ma masę błędów. Czekam na kolejne fotki twoich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.