Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu BMW 325 czerwonego!!


fojer1

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zrobiłem zdjęcia BMW z JRG w Mysłowicach i VW Golf III z JRG Katowice i jak znalazłem takie modele to nie mogło być inaczej żeby nie były one czerwone.

Jest to model firmy Revell w skali 1:24.

W kolejce czeką jeszcze inne modele których mam zdjęcia z tych i innych jednostek które zrobiłem w czasie tej wycieczki po jednostkach,muszę powiedzieć że nie byłem tam sam towarzyszył mi Ergie i gdyby nie mój przyjaciel Andrzej Kuźma to nie było by takich pięknych zdjęć.

A tak to wszystko wygląda:

ORIGINAŁ BMW 325 JRG MYSŁOWICE

2.jpg

1.jpg

3.jpg

WNĘTRZE ORIGINAŁU

10.jpg

11.jpg

A teraz model

PODWOZIE

5..jpg

WNĘTRZE MODELU PRZED MALOWANIEM

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODEL PRZYGOTOWANY DO MALOWANIA

8.jpg

9.jpg

Model został pomalowany pierwszy raz na właściwy kolor,zostały zaznaczone linie podziału blachy, aby przy drugim malowaniu nie zostały zamalowane, następnie został zeszlifowany papierem ściernym wodnym 1200, otłuszczony i przygotowany do właściwego malowania.

Na drugim zdjęciu jest już pomalowany ostatecznie i teraz będzie szlifowany papierem ściernym wodnym, 2500 aby wyrównać całą powierzchnię i usunąć ewentualne śmieci, które często osiadają na modelu w trakcie malowania lub po malowaniu, następnie będzie polerowany pastą polerską lekko ścierną i dla uzyskania połysku pastą woskową następnie zostanie końcowe składanie modelu.

pict0001_edited.jpg

pict0002_editedc.jpg

pict0001_editedc.jpg

 

Model przeszlifowany i wypastowany teraz dochodzą dodatki i domalowanie szczegółów. Na drugim zdjęciu wnętrze pojazdu przemalowane i uzupełnione o telefon komórkowy i słuchawkę do radiostacji.

1_185.jpg

bmw_wn_trze.jpg

 

Model skończony

obraz_027_618.jpg

obraz_026_639.jpg

obraz_022_187.jpg

obraz_021_173.jpg

obraz_009_114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

fojer1 - widzę , że oryginał ma przekładnię automatyczną , a modelik manualną.Zauważyłem też inne felgi/kołpaki(tutaj zdaję sobie sprawę , że przeróbka, wymiana byłaby bardzo problematyczna) oraz kierownicę.Ale podziwiam chęci z jakimi przerabiasz wszystko na pojazdy straży

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.