Skocz do zawartości

Renault Magnum AE Ice Truck.


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej galeri kilka osób napisało abym założył warsztat. Ogólnie ma to być renault model AE czuli pierwszy produkowany model ranult magnum. Chcę aby było to solo, dlatego rame zapożyczyłem z modelu Tiger Ekspres. Do ramy dołożyłem 3 oś. Jako, że mam kaleczki Ice truck to nakleiłem je wstępnie na kabine, jak wiadomo potrzebne są poprawki lakiernicze. Muszę kupić farby revella takie jak proponuje producent. I tu mam do was pytanie czy opłaca się je kupywać czy są to jakieś paście i lepiej szukać jakiś zastępczych kolorów, ponieważ i tak trzeba będzie mieszać farby i zmieniać ich odcienie.

Narazie wstępnie skleiłem rame oszlifowałem najważniejsze miejsca. Pomalowałem dla testu vo jest to rama z odzysku, a teraz będę niektóre miejsca wypełniał szpachlą natrryskową i miejscami malował jeszcze raz na niebiesko. Do ramy dołożyłem także 2 zbiornik. Oczywiście na ramie beda kable, i po kablach jeszce warstwa lakieru. Ogólnie to jakiś dziwny sposób ale już ostatnio tak robiłem i było git.

Oki fotki ramy:

dsc0215e.jpg

dsc0216lg.jpg

 

 

Wstępnie skleiłem silnik, psikłem jedną cieniutką warstwe farby, teraz kable szlif, jeszcze jedna warstwa bezbarwny i jakies kolorki (filtry pokrywy zaworów itd

Fotki silnika:

dsc0227m.jpg

 

 

 

Wziąłem się również za koła, z przodu SS i opony antisplash(żywica), a także metalowe dekle (KFS)

dsc0225gn.jpg

 

Na jednej feldze jeszcze nie pomalowane śruby.

 

Z tyłu bliźniaki, skrócone piasty przerzucone na wewnętrzną felge:

 

dsc0219mc.jpg

 

x4 (już mam dość cięcia piast ) :

dsc0220u.jpg

 

dsc0233d.jpg

 

 

Na opony powędrują napisy Michelin, ale to pod koniec, żeby ich nie zniszczyć podczas budowy.

 

Pomalowałem na srebrno niektóre detale. Ogólnie cały model ma być niebiesko srebrny. Niektóre wymagają jeszcze jednej warstwy.

dsc0228ip.jpg

 

A także wnętrze( włożone tylko na sucho)

dsc0229z.jpg

 

Wstępnie okleiłem kabine przyłożyłem srebrną owiewke(jeszcze do malowania)

dsc0230br.jpg

 

Przymiarka całości(wszystko na sucho, żebe nie było, że krzywo)

dsc0236w.jpg

 

dsc0231.jpg

 

Postaram się przy następnej aktualce dać kable i pomalowane na srebrno już wszystkie części.

 

P.S. W najbliższych dniach postaram się o lepsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie ostro, ale jak dla mnie wszystko wygląda fajnie, lakierek na ramie wydaje się perfect. Jak to kabina wstępnie oklejona ??? chyba nie będziesz zrywał tych kalek ..... nie wiem czy we wnętrzu nie za dużo tego srebrnego ..... finalnie może się to zlać w jedną srebrną masę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina wstępnie oklejona, bo gdzie niegdzie trzeba zrobić podmalówki. A co do srebrnego to oczywiście, ze będzie dodane sporo niebieskiego. Wnętrze psikłem dzisiaj. A teraz myśle co dodać/ przerobić/zmienić czy domalować. Pozsrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wątpliwości co do wnętrza ale już wyjaśniłeś więc OK

Jak dla mnie nie pasuje srebrna osłona przeciwsłoneczna na kabinie, chyba czarna byłaby lepsza.

Ogólnie wszystko wygląda bardzo dobrze tylko popracuj na zdjęciami

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jakoś nie mam koncepcji na wnętrze,ale mam kilka pomysłów więc może jakiś wciele w życie. Fotki mam zrobione lepsze, ale wrzuce wieczorkiem, bo zaraz muszę lecieć. A co do osłony przeciwsłonecznej to taki plan , myślę, że zmienisz zdanie jak zobaczysz kabine z całą resztą bajzlu, ale jest tego troche do malowania( wycieraczki rączki uchwyty, lusterka schodek itd.) Taki plan, aby rozjaśnić auto troche. Na żywo kabina wygląda fajnie z tym osprzętem srebrnym. Niestety tego nie zmienie bo moim zdaniem jest spoko. A czarną już mam w jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pozbyliście się mnie. To znowu ja i moje renatki.

Miały być kable ale narazie nic nie działałem w tym temacie. Cykłem tylko lepsze fotki całości. Tak na jednej fotce zobaczyłem, że musze oszlifowwać fotele. Zapomniałem o tym. Oszlifowałem narazie tylko silnik. Musze go teraz psiknąć.

Fotki

dsc0237r.jpg

 

dsc0239w.jpg

 

dsc0242e.jpg

 

dsc0243vo.jpg

 

Silniczek i chłodnica(przed oszlifowaniem) w ramie na sucho.

dsc0244nb.jpg

 

dsc0245y.jpg

 

dsc0246mp.jpg

 

dsc0247gt.jpg

 

dsc0249z.jpg

 

I całość:

dsc0238p.jpg

 

Mam nadzieje, że dzisiaj podziałam i pomaluje klamoty na srebrno.

Planuje w najbliższym czasie zająć się kabiną. A i jeszcze jedno co myślicie może skrzynie biegów pomalować na czarno, albo niebiesko? Ale raczej jestem za czarnym.

 

 

Fotki mogą być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Silnik wygląda ciekawie, to już jego finalna kolorystyka czy jakies klamoty będą innego koloru?

Powiem ci że coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten model

Co do zdjęć... Są lepsze ale nie rób zdjęć pod światło

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się zapowiada ta Renia, na razie mi się bardzo podoba, przednie opony były poszerzane? Powodzenia w pracach i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw, jak byłeś w stanie na tak kiepskich fotkach zobaczyć, że fotele są nieoszlifowane? . Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku - oby tak dalej i staraj się o lepsze fotki - najlepiej na dworze .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piątej fotce widać.Nie porzuce projektu bo to magnia. A przednie opony to anti splash odlane z żywicy. Mają one rancik który uniemożliwia zachlapanie samochodu błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak, ale to już odlew po kfs. A i mam pytanie do wszystkich jaka jest dokładna odległość między kłami do kontenera w naczepie italeri. Wiem teoretycznie można to obliczyć bo kontener to 20ft. Ale z italeri różnie to bywa, a potrzebuje dokładnego pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że dzisiaj bez fottek, ale mało zrobiłem. Pomalowałem generalnie klamoty, rzuciłem kable na silnik, a teraz dłubie przy ramie, więc jutro powinny być fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Znowu musicie troche pooglądać moje marne wypociny.

Troche polepiłem.

Kaleczki na gumach:

dsc0252p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tak jak mówiłem inne części też na srebrnoo:

dsc0253ml.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Postanowiłem troszkę zwaloryzować wycieraczki. Odciąłem seryjne pióra i wkleiłem metalowe z KFS

dsc0255dt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I lusterka, antenki itd.:

dsc0257c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Przed oklejeniem folią z czarną ramką:

dsc0258h.jpg

 

Po oklejeniu(mało widać bo folia odbija ale jest to zwykła folia chrom

Uploaded with ImageShack.us

dsc0259ee.jpg

 

Pierwsze kable zagościły w ramie. Narazie hamulce i paliwo w najbliższym czasie elektryka i powietrze:

dsc0261ob.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc0262ye.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Silnik też troche dostał:

dsc0264u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

W modelu chce zrobić hydraulike. Mało spotykane w modelach, a żeby wykiprować wanne czy hakowca czy silos czy jakieś inne urządzenia - niezbędne.

Pieerwszy krok- pompa/przystawka mocy. Urządzenie wprawia w ruch olej hydrauliczny i jest nbapędzane ze skrzyni:

dsc0265m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Krok 2-zbiornik na olej:

dsc0271nb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Potem dojdą przeody hydrauliczne.

Dorobiłem takze filtry paliwowe i lapy pod zbiornik hydrauliczny:

dsc0263m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączyłęm przewody do skrzynki z aku, potem dojdzie jeszcze jedna skrzynka przełącznik i inne kable:

dsc0267rf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zacząłem robić zawieszenie kabiny przednie:

dsc0266qx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A także zacząłęm pracować nad podłogą:

dsc0269q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Za dnia postaram się o lepsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandi - pieknie Ci wychodza detale, rama, lusterka, wycieraczki wygladaja super, ale - kalki na opony przykleja sie na ta gladka strone opony, a nie na ta gdzie juz sa wytloczone inne napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawsze miałem z tym problem i nie wieedzziałem jak mam to zrobić. Znaaczy z przodu w tym przypadku nie miałem wyboru. Ale dzięki będę wiedział na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.