Skocz do zawartości

Zadanie dla MiGo-maniaków


Damiano82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Kończę obecnie MiGa-21 PF z zestawu Bilka w skali 1/72. Zamierzam wykonać go w barwach Lotnictwa Północnego Wietnamu. Jest jednak pewien problem, ponieważ Bilek wykonał znaki przynależności państwowej w dwóch rozmiarach. Mniejsze na boki kadłuba, wieksze na powierzchnie płatów. Wiem, że czesto tak bywa, iż insygnia państwowe na płatach są większe, jadnak posidam kalkomanie do kilku innych MiGów wietnamskich i tam zawsze znaki mają krój jednakowej wielkości. Co prawda model to kolejny budowany dla wprawy, bez żadnych wodotrysków, niemniej chciałbym aby był wykonany poprawnie merytorycznie, stąd moja prośba o pomoc do Was.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Jeszcze słowo odnośnie samej maszyny:

MiG-21 PF z 921 PLM bazującego w Phuc Yen, w pobliżu Hanoi, n/b 4324.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem tak:

http://geocities.com/meco17br/Mig/21pf/VIET.GIF

http://br.geocities.com/racc2004/21f/21Fviet.GIF

http://www.geocities.com./meco17br/Mig/21pfm/Viet.GIF

 

i jeszcze MiG-17

http://www.geocities.com./alvmaia/Mig/17f/17Fviet3.gif

 

Tu zawsze znaki sa identycznej wielkosci. Wieczorem jak bede mial czas to poszukam, ale czasu malo mam dzis... terminy, terminy, terminy

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samolot to Mig-21PF "Fishbed-D" stan na 19 Listopad 1967r. Latało na tej maszynie przynajmniej 9 pilotów min. Nguyen Dang Kinh, Vu Ngoc Dhin, Nguyen Van Coc (asiory ) co do malowania to samolot ten nie posiadł kokard na skrzydłach.

 

Źródło: Fighter Pilots of North Vietnam, autor Roger Boniface, wyd. Authors 2006, Anglia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz znalazlem "MiG-21 units of the Wietnam War". Zero fotek na ktorych widac, jak (jakiej wielkosci) byly znaki na skrzydlach. Jest ladny profil "MiG-21PF" czerwona 4326 - czyli ten ktory juz zostal tu wstawiony. Rozni sie ukladem "gwiazdek zwyciestwa". W Osprey'u jest ich rowniez 13, ale w ukladzie (od gory) 5-5-3. Odwrotnie niz na schemacie z internetu. Ten z Ospreya jest datowany na maj 1968.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Kampaniach Lotniczych nr.2 ,,Wietnam 1964-1973,, AJPRESu

znajdziesz na stronie 32 zdjęcie MIG-a 21 PF z 921 Pułku Myśliwskiego Lotnictwa Wietnamu z roku 1967.

Jest to numer boczny 4227- wyraźnie widać że znaki na skrzydłach są większe od znaków na kadłubie.

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie wiem.......wg. książki Ospreya jest to Mig-21PF (tak jak napisałem) a wg książki, którą cytowłem jest to Mig-21PFM czyli samolot z szerokim ogonem, na fotkach ma wąski........pytanie czy to co napisałem na podstawie tej ksiązki jest teraz wiarygodne Na zdjęciach z muzeum samolot ten nie posiada kokard na skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Problem rozwiązany. Otrzymałem od autora zdjęć na airlines.net fotografie powierzchni nośnych interesującego mnie egzemplarza MiGa-21. Brak jest na nich kokard. Dziekuje wszytkim za pomoc.

Pozdrawiam.

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.