Skocz do zawartości

[GCE] I-16typ10 Super Mosca 1/48 Eduard


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy, w moim nowym warsztacie. Tym razem po ukończeniu poprzedniego projektu przyszła pora na kolejny projekt z nad nieba Hiszpanii.

 

Tutaj też muszę mocno podziękować Kornikowi 69 za namówienie mnie na ten samolot.

 

Sławną Muszka to jeden z symboli Hiszpańskiej Wojny Domowej, równie rozpoznawalny jak Padający Republikanin, "Guernica' czy kilka innych.

 

Zestaw to tytułowy Eduard Weekend Edition, inboxu chyba mimo wszystko nie będzie bowiem jest chyba na forum zrobiony tylko innej wersji.

 

Składa się go bardzo przyjemnie, wszystko pasuje.

 

Co do wersji malowania planuję możliwości:

-Pudełkowa

-Kalki "Los Moscas Atacan!" Print Scala ( jeżeli mają też do wersji 10 )

-Derek Dickinson CO.Esk."Alas Rojas" ( Tak podaje TBiU )

http://img.wp.scn.ru/camms/ar/317/pics/75_47.jpg

Swoją drogą istnieją o tym Panu jakieś informacje, bo oprócz tego, że miał walczyć z jakimś gościem o nazwisku Mussolini ( rodzina? ) to niewiele mogłem znaleźć.

-Frank Tinker, tylko tutaj mam problem, latał On na typ 5 czy na typ 10 czy może na obydwóch?

-Inny wzór.

 

Prace będą się ślimaczyły z racji studiów a raczej tego, że mam troszkę roboty z projektami i takimi tam pierdółkami. Dlatego studenci jeśli macie zrobić coś później zróbcie to wcześniej bo wam się nawarstwi i po co to wam Nie mogłem się powstrzymać

 

Tyle zrobiłem do tej pory i pewnie jeszcze w takim stanie pooglądam go sobie przez jakiś czas.

 

Czy ktoś robi jakieś zestawy "ułatwiające życie i upiększające model" do tego zestawu?

Wiem tylko o maskach do typ 10, silniku żywicznym i rurach wydechowych. Jakieś blaszki czy coś są do niego może, chodzi mi o wnętrze kabiny, którą sporo widać.

 

1189db3b60712018.jpg

 

054e706baefea8c5.jpg

 

42ef8c422216fe66.jpg

 

6c99d4a93af17b12.jpg

 

425f580a7c58cbc3.jpg

 

d1b0d0d06c72e55d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu życzę powodzenia

 

Mam nadzieję, że już wkrótce wrzucisz kolejne aktualizacje.

 

Co do zestawów waloryzujących to zarówno Eduard jak i Part robią blaszki. Są co prawda dedykowane do modeli Academy/Hobbyboss, ale myślę, że co nieco można z nich wykorzystać.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem troszkę przy Muszce.

Zrobiłem błąd przyciskając obie połówki płata taką ilością spinaczy do bielizny, gdy zdjąłem je, byłem przerażony, obie połówki zostały lekko zgniecione, sam płat miał zbyt małą grubość niż powinien, a złączone taśmą Tamiyi połówki kadłuba, mocno wystawały. W ogóle zrobiłem kaszanę. Zastanawiam się czy nie dokupić drugiego zestawu i nie wykonać skrzydeł od nowa.

Niemniej, postanowiłem jeszcze nad płatem popracować. Aby nabrał odpowiedniej grubości, wstawiłem między połówki fragmenty już nie potrzebnej ramki z tego modelu, dało chyba radę.

 

5b97cf271cbbfe50m.jpg

 

fbd336a10b6f1a0bm.jpg

 

f8e62e3582098684m.jpg

 

40aee27527b3921fm.jpg

 

Tak to wygląda zmontowane "na sucho".

dc63f28e8fd0d078m.jpg

 

Calosć jeszcze pójdzie do kilkukrotnego szlifu, na to podkład, i pewnie znowu szlif. Zestaw jest składalny jak przysłowiowe Klocki Lego ale mój błąd narobił mi pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ mam troszkę czasu więc przy "I-16" trochę pokombinowałem.

Czekało mnie bardzo dużo szlifowania i szpachlowania ale efekt chyba może być, zresztą zobaczę jak dam podkład, jak to będzie wyglądać.

Zestaw dobry tylko sklejający dupa

 

Na razie wszystko w dotyku wygląda na gładkie.

 

48ffe820e33892cam.jpg

 

f4946e0e8bebab3fm.jpg

 

a8dd529927ede3a4m.jpg

 

65f50749873377eem.jpg

 

1770e554ba9504fbm.jpg

 

Kurde, chciałem zmajstrować malowanie F.G.Tinkera, ale jak poczytałem to On latał na typ 6 a nie 10 :(

 

 

A tu taki równoległy projekt, ciągnięty od przełomu stycznia i lutego, malowanie pudełko albo Tomonaga.

 

39b6ce8696680511m.jpg

 

f8deae6891d78998m.jpg

 

0e15b81674d7b203m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak działasz. Bardzo dobrze

 

I-16 będzie jeszcze wymagał szlifowania, bo trochę za dużo tej szpachli tam jeszcze zostało.

 

Staram się kończyć rozpoczęte projekty; wcześniej - to mniej prawdopodobne lub później - to bardziej

 

Tak wyszlifuję jeszcze kilka miejsc. Największą wpadkę mam ze spodem, wszystko przez mój głupi błąd przy składaniu płata :(

 

 

 

 

 

CM-19 Lwa Szestakowa

Lev Shestakov, Polikarpov I-16 to chyba na pewno typ 10? Przynajmniej dla początkującego iszakologa czyli mnie wygląda jak typ 10

Tylko teraz jak wyglądał spód, oj jest szperania"

 

Ta 32-ka też kusi ale jak na razie mam oprócz grafiki tylko ..... skiny z Iłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.