Skocz do zawartości

Challenger I MK 3 1:35 LEE


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Przepak firmy Tamiya w skali 1:35,

W środku oprócz wyprasek z 4 ramkami znajdziemy siatkę, gumowe gąski, silnik i układ przeniesienia napędu , folię na wizjery oraz 2 figurki w wersji pustynnej i NATO. Potrzebuję też konkretnych zdjęć tego pojazdu z numerem 40, ponieważ na nim opiera się moja replika Challengera... Więc za wszelkie możliwe plany -zdjęcia i inne tym podobne pomoce będę bardzo wdzięczny

challenger1l.jpg

In-box:

img0616f.jpg

img0624xp.jpg

img0623iz.jpg

img0621y.jpg

img0620z.jpg

img0618ps.jpg

 

img0635u.jpg

img0636z.jpg

 

Skleciłem w całość wieżyczkę, pancerz reaktywny, skrzynki narzędziowe i takie tam różne uchwyty.

img0679wv.jpg

img0678xf.jpg

img0677hi.jpg

img0675v.jpg

 

Ciąg dalszy

Zabawa z aerografem. Nałożony podkład i preshading.

img0731g.jpg

img0732y.jpg

Zabawa z nakładaniem siatki

img0740y.jpg

img0741tn.jpg

img0742m.jpg

 

 

Dokleiłem panele boczne po obu stronach tanka, a także kilka innych bambetli na wieżyczce. Wymieniłem też zestawową siatkę (obecna wykonana jest z ozdobnej wstążeczki, chyba z jakiegoś bukietu kwiatów).

img0310nl.jpg

img0312h.jpg

Przykleiłem też przedni pancerz reaktywny, który wymaga "dopieszczenia", to samo tyczy się włazu szofera, którego nie ma na poniższym zdjęciu.

img0313d.jpg

Tak wygląda zadek Challengera

img0311c.jpg

Widok ogólny z góry.

 

img0314u.jpg

Na koniec zdjęcie zestawowych lin które będę musiał przerobić. O ile dorobienie linki nie będzie sprawiało żadnych przeszkód, problem stanowić będą uchwyty :(

img0315tv.jpg

 

Nałożona warstwa bazowego koloru, sido, kalki (ta na prawym błotniku w momencie zakupu była uszkodzona i jak się okazały, moje przewidywania co do jej nakładania potwierdziły się, jak widać na poniżej załączonych fotografiach :(. Będę starał się to zatuszować jakimiś brudzingami i rdzewingami na tyle na ile mi się to uda...). Pomalowane i przyklejone narzędzia. Pozostały jeszcze do obróbki liny.

img0707ez.jpg

img0708iy.jpg

img0709hq.jpg

img0711uz.jpg

img0713m.jpg

Zbliżenie na bambetle made in home

img0716r.jpg

Pewnie układ tobołków jeszcze się pozmienia ale jeszcze dużo pracy nad modelem więc narazie tym sobie nie zaprzątam głowy. Obecnie są luźno poukładane i przyklejone na bluetacka.

 

Psiknąłem z aerografu płaskie powierzchnie rozjaśnionym piaskowym i zaczynam robić "deszczówkę" - zacieki - farbami olejnymi, narazie pomalowane są boczne panele kolorem zbliżonym do sieny palonej.

Ta naderwana kalka spędza mi sen z powiek... nie wiem co z tym fantem zrobić? Nawet próbowałem wstrzelić na prawym panelu bocznym biały trójkącik, ale coś kiepsko wyszedł :(

img0724r.jpg

img0721xz.jpg

img0723m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle ci idzie tylko mam małe spostrzeżenia. Mianowicie kosz na wierzy w jednym miejscu nie wszedł na swoje miejsce i ta siatka jakoś słabo się prezentuje jakby niebyło dziurek w niej.

Co do zdjęć czołgu z tym nr to też znalazłem tylko to jedno. Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle ci idzie tylko mam małe spostrzeżenia. Mianowicie kosz na wierzy w jednym miejscu nie wszedł na swoje miejsce i ta siatka jakoś słabo się prezentuje jakby niebyło dziurek w niej.

Co do zdjęć czołgu z tym nr to też znalazłem tylko to jedno. Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.

Z tym koszem, to sam nie wiem czy się nie zagalopowałem - być może, że na lewej stronie wieży jest skrzynia - jednak po jednym zdjęciu znalezionym w czeluściach Internetu ciężko osądzić... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś małe zainteresowanie wzbudza Challenger... :(

Tymczasem na czołgu zrobiłem czarnego, olejnego washa, dorobiłem liny, podmalowałem szczegóły, lampy przednie i tylne, a także wizjery na wieżyczce. Pozostało dorobić mu kilka drobiazgów, m.in. przednie lampy pozycyjne (może jakieś okablowanie...) anteny. No i pewnie bez poprawek w postaci obić się nie obędzie... No i na koniec pasuje jeszcze dopieścić układ jezdny.

Znalazłem też jeszcze jedno zdjęcie tego czołgu w oryginale i wydaje mi się, że boczny kosz na wieżyczce będę zmuszony zastąpić na zasobnik.

img0725c.jpg

img0726j.jpg

img0727wo.jpg

img0728fa.jpg

img0729j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.