Jump to content

kzugaj

Members
 • Content Count

  1,473
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by kzugaj

 1. A gdzie się ustawiało żeby otwierało na ostatnim przeczytanym poście w danym temacie??
 2. Menga nie miałem w rekach. W momencie kiedy RMF wszedł a rynek był najlepszy pod względem datalu. W pudełku masz np plastikowe butelki i kilka innych drobiazgow. Ja np będę miał na zbyciu ramki do TUSK1 i 2 bo swojego robię z pierwszej wojny w zatoce
 3. Najlepszy może jest ale roboty z nim co nie miarą. A jeśli chodzi o ślady łączenia form i nadlewki to niestety RFM jest w tym dobry. Nowo wypuszczony na rynek Sherman Firefly był obsrany śladami łączenia form. To chyba ich znak rozpoznawczy
 4. No widzisz Dorotka jak ci o tym wspomniałem kilka miesięcy temu to nie wierzyłeś
 5. Ja tradycyjnie 1. Mercedes - Hamilton 2. Mercedes - Bottas 3. Red Bull - Verstappen
 6. Ok nie byłem świadom iż w PL jest wikol w wersji PVA. A to co sprzedaje MIG to Zwykły PVA Kleiłem blaszki na PVA i wszystko ładnie się kleiło i nic się nie rozpuszczalo. Zaletą PVA jest to iż w razie problemu można zerwać element a PVA z plastiku można usunąć nawet paznokciem. Co firma to inny PVA ale ja mam taki z budowlanego wysycha dosyć szybko i jest bezbarwny po wyschnieciu.
 7. Temat raczej ciężki z chociażby braku wymiarów, kątów nachylenia, grubości itp. Przy ewentualnym dostępie do takich informacji to chyba jedynie druk 3D wchodzi w gre.
 8. Widać na zdjęciu że 7 jest jaśniejsza a pikowi blisko do czrni jaw wew krzyża.
 9. 1. Mercedes - Hamilton 2. Mercedes - Bottas 3. Red Bull - Verstappen
 10. A może autor się sugerował eksponatami z Muzeum? Jaga z Bovington
 11. 1. Mercedes - Hamilton 2. Mercedes - Bottas 3. Red Bull - Verstappen
 12. Nowszy wypust (piaskowy plastik) ma już poprawione zawieszenie.
 13. Np tp ze plamy z blota sa troche jak z d... Brudzenie jest jednym z trudnych i czasochłonnych zabiegów w modelarstwie. Nie sposób jest nawalić pigmentu czy beta czy innych specyfików czy efektów. Ale wyjdzie to slabo lub średnio. Trzeba dużo fotek sie naogladac i wszystko zaplanować i robić etapami warstwa po warstwie. Pomocne mogą być filmiki nightshift-a lub panzermeister36 na YouTube. Próbuj dalej
 14. Co modelarz to inne podejście. Ja osobiście zostawiam wszytko co się da łatwo pomalować osobno i na koniec składam w całość. Ale są modelarze że kleją wszytko do kupy a potem malują. Musisz spr sami zdecydować.
 15. A ja od siebie dodam że z tą podstawka to nie bardzo się to w całość zgrywa. Pomijam brak odciśniętych gasienic za pojazdem ale sam pojazd powinien się trochę zatopić w podłożu. Czy błocie czy nawet na utwardzonym gruncie gąsienice wejdą w podłoże.
 16. Krzychu co tu dużo pisać. Wyszło rewelacja Co następne?
 17. W dobie druku 3D to już się robi bardzo osiągalne biorąc pod uwagę budżetowe żywiczne drukarki 3d gdzie jakość jest naprawdę dobra. Pokrętła, przełączniki można kupić już gotowe o kalkach z zegarami i napisami nie wspomne. Ale fakt poziom mega. Ale osiągalny dla każdego kwestia samozaparcia odpowiedniej dokumentacji i checi.
 18. Nie taki diabeł straszny po 2-3 nabiera się pewnej wprawy i zaczyna to się składać łatwiej i szybciej
 19. 1. Mercedes - Hamilton 2. Mercedes - Bottas 3. Red Bull - Verstappen
 20. Wiesz takiego newsa na FB sprzedał Atlis.
 21. A czemu? Podobno mają jakieś nowe super maszyny więc kolorowe blaszki kabin mają być super jakości. Ale trochę czasu minie zanim stare się wyprzedadza
 22. Na prawym skrzydle widac kawalek czerwonego okregu na bialym tle wiec na 100000% japonczyk
 23. Technika używana w pancerce zupełnie obca dla samolociarzy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.