Skocz do zawartości

[Warsztat]Supermarine SPITFIRE Mk.22/24, Revell, 1:32


Virgojavier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako iz jestem nowy prosze o wyrozumialosc:)

W moim zyciu modelarza mam wzloty i upadki, ale zawsze kiedy do niego powracam, zaczynam od sklejenia wlasnie Spitfire.

Moim pierwszym modelem ktory udalo mi sie w zyciu skleic byl wlasnie Spitfire 1:72, potem kiedy ponownie wrocilem po paru latach zaczalem od Spitfire 1:48, teraz kiedy mam znowu czas na hobby wracam i zaczynam od 1:32:)

Z czasem bede zamieszczal zdjecia po pokonaniu pewnych etapow.

Jak narazie gotowy jest silnik, choc bardzo prosze o linki do zdjec silnika tego modelu i ogolnie do wszystkich zdjec jakie wam sie nadarza.

 

Pozdro.

Wieczorem wrzuce fotke silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zaczeło się, przypominam że to mój pierwszy model od dość daaaawna.

Jak narazie nie pomalowałem dysz gdyz nie mam w swoich zasobach tej farbki ale jutro wybieram sie do sklepu wiec dokupie.

Pozatym musze wkleic w fotel poduszke, która ma mieć kolor "brunatny jak skóra".

Czekam na wskazówki, które pewnie bardzo mi pomogą.

Starałem się żeby silnik wyglądał na brudny. Gdzieniegdzie są jeszcze prześwity które zamaluje.

Staram sie nakładać cieńką warstwe farby.

P4225112.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spita to wydaje mi się że okładzina tam powinna być ciemnobrązowa. Nie mam co do tego pewności ale w swoim pomalowałem ją po prostu na brązowo. W Kraku w Muzeum Lotnictwa Spit ma okładzinę ciemnobrązową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na instrukcji mam tak:

beztytuu.jpg

 

gdzie F - to matowy czarny

T - beżowy matowy

M - brunatny jak skóra, matowy

 

Ale chyba opre się na fotografiach.

 

Tymczasem dzisiejszy wieczór zakończyłem na :

P4235119.jpg

Wygląda już troche lepiej.

Zrobiłem też :

P4235118.jpg

I tu dałem ciała z środkową kalką:( pozatym czekają mnie pewne poprawki malowania.

Przymierzam sie powoli do wklejania elementów w kadłub:

P4235120.jpg

 

To tyle na dziś:) Jutro być może uda mi się skleić kadłub choć niechce się spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuneły sie na przód. Gotowy i sklejony jest już cały kadłub, teraz kolej na skrzydła.

Wstępnie jestem zadowolony choć wiem że popełniłem mnóstwo głupich błędów.

E tam, nastepny model bedzie jeszcze lepszy:)

A oto pare fotek.

P4245123.jpg

P4255149.jpg

P4255150.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już wiem dlaczego wajcha opuszczania fotela jest czarna płyta pancerna za fotelem powinna być srebrna a reszta taka jak kokpit,zielona. Tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace posuneły się dość naprzód i zbliżam się do finishu:)

P5045325.jpg

 

P5045326.jpg

 

P5045327.jpg

 

Czekam na komentarze i krytyke która napewno czegoś mnie nauczy:)

Weźcie pod uwage że to pierwszy mój model w takiej skali i pierwszy od dooooość dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co razi to kalkomanie, nie weszły dokładnie w linii podziału i po washu są białe a widzę ze reszta linii jest przyciemniona. Spróbuj też domyć czarny po pozostał po washu i nie wygląda to fajnie.

Model po długiej przerwie prezentuje się bardzo dobrze.

Jak możesz to cyknij lepsze fotki silnika i spód

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile czasu minęło od położenia tych kalkomanii i czy już na nie nie dałeś lakieru. Jeżeli jest na nich lakier, to płyny na kalki mogą nie zadziałać, jeżeli nie, to można spróbować delikatnie nakłuć kalkomanię w miejscach, gdzie ma wejść w linie podziału i dać na to płyn na kalkomanie i cierpliwie czekać, jaki będzie efekt. Można to powtórzyć kilkakrotnie. Nie zdziw się, jak początkowo kalkomania Ci się pomarszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby po prostu przeciągnąc po liniach podziału cienkopisem lub długopisem żelowym? Może po zabezpieczeniu bezbarwnym byłby właściwy efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.