Jump to content

SAGITARIUS

Members
 • Content Count

  456
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SAGITARIUS

 1. Ja nie wierzę ... czy to sen czy jawa ... a może sen na Jawie Jacek ... Ty ... Ty zdjęcia umiesz robić jak człowiek Dożyłem jednak tej chwili !! Piękny !
 2. Farby to Gunze C, wszystkie. Rozcieńczenie do transparentnej konsystencji i malowane na małym ciśnieniu. Obicia - kredki, szare odcienie. Srebrna sporadycznie. Farby - metoda tapowania, wykonane "suchą gąbką" ze zmywaka kuchennego - analogicznie do metody suchego pędzla.
 3. Uczyłem się tego 27 lat, a i tak niewiele umiem.
 4. Nikon D5100 z kitowym obiektywem 18-55, namiot bezcieniowy + 2 lampy 5500k białe matowe tło i niewielkie umiejętności obróbki w photoshop.
 5. Kolejna łódzka radosna twórczość ...
 6. Dzięki wszystkim, cieszy mnie to, że temat zaakceptowany.
 7. Młody człowieku, lub kimkolwiek jesteś. Nie chcę Ciebie zniechęcać do modelarstwa ale: Model wygląda jak wycięte, nieoszlifowane, nieogradowane i sklejone, miejscami chyba nawet nie sklejone Coś. Łopaty śmigła są krzywe bo ?? Przecież to jeden element, złamałeś przy wyszarpywaniu z ramki ? Co do działek, etap 3ci w instrukcji wyraźnie wskazuje, że elementów 21A i 22A nie wklejasz do środka skrzydła, tylko łączysz powierzchniowo otworami, dziurami w krawędzi natarcia. Popatrz chociażby na pudełko i dalsze rysunki instrukcji. Dolna część skrzydła, tuż pod nosem (w okolicach silnika) w ogóle nie wygląda na przyklejoną. Wymieniać dalej ? Chyba nie trzeba. Zakładam, że skoro umieściłeś zdjęcia na tym portalu masz dostęp do Internetu. Internet to nie tylko Facebook, Nasza Klasa, gry on-line czy gołedupy.com, to także miejsce w którym znalazłbyś informacje na temat modelu samolotu, który skleiłeś. Wujek Google ma moc !! Korzystaj z niego! http://pl.wikipedia.org/wiki/North_American_P-51_Mustang#P-51_Mustang_Mk._IA Sklejaj dalej, tylko uważaj na palce. To dopiero czubek góry lodowej.
 8. Myślę, że nie tylko fani Bedfordów ale całego sprzętu alianckiego, niegąsienicowego !
 9. Dzięki. Model wykonany według pewnych wytycznych, dlatego nie jest ukurzony. Cena jeszcze nieznana, cierpliwości.
 10. Nowość z tegorocznych targów w Norymberdze. Prezentowany model to egzemplarz testowy, wkrótce w sprzedaży. Figurka i bambetle na pace nie wchodzą w skład zestawu.
 11. No to popatrzym i poczekam na efekt końcowy. Model stary, z błedami ale mnie to nie przeszkadzało przetestować farby Xtracolor i dobrze się przy tym BAWIĆ
 12. Pewnie wymogła to oszczędność czasu ... pod koniec wojny.
 13. Kalki nałożone, model zmatowiony akrylem Italeri 4636AP.
 14. Pewnie nie jeden z Was zjadł własne zęby na kładzeniu kalek. Połysk, kalki, płyny zmiękczające, satyna lub mat i ... kalki tak sie błyszczą, a w dodatku jakby trochę za grubo farby wyszło! Jest na to odpowiedziedź ! Po wielu latach nieobecności, dzięki Martoli na nasz rynek wróćiły Xtracolory ! Emalie o błyszczącej powierzchni. XTRACOLOR W eterze mówią żeby rozcieńczać nitro. Ja rozcieńczam Levelingiem Mr Hobby. Czas schnięcia przy rozcieńczeniu nitro około 24h na 1 warstwę, przy rozcieńczeniu Levelingiem około 15h, przy czym już po około 7-8h można brać w ręce, maskować patafixem, blue-tack czy maskolem. W taki sposób zrobiłem próbę na tym: X002 - Dark Earth X009 - Middle Stone a tu osiągalny połysk po 2-3 cienkich warstwach, mokre na mokre. W kontunuacji tematu pokażę efekt po nałożeniu kalek bez dodatkowej warstwy błyszczącego werniksu.
 15. Ja równiez polecam sidolux lub bezbarwny połysk Gunze, konkretnie GX100. A jak chcesz zmniejszyć ilość nakładanych warstw zmień farby na Xtracolory, które od razy dają niemal idealny połysk pod kalki. Niestety przy Xtracolorach musisz przyzwyczaić się do długiego czasu schnięcia. Mnimium 24h na 1 warstwę. Efekt malowania Xtracolorami, 2-3 warstwy mokre na mokre:
 16. Myślisz, że MATV w ogóle się tego trału doczeka ? Są jakieś realne szanse ?
 17. Kiedy finisz ? Zaraz roczek pyknie odkąd zacząłeś a tu dopiero malowanie przed Tobą. Nie to żebym popędzał, po prostu ciekaw jestem. Co do modelu Panda Hobby ... to niech Ci się nadal wydaje, że jest dobry. Póki co mam niemal gotową bryłe do malowania i model oceniam na 4+/10, a ocena nadal spada. Poczytaj na Armoramie ! Zamierzam skosztowac jeszcze Kinetica ale z opinii, które już do mnie dotarły sądzę, że to będzie Droga Przez Mękę vol II
 18. Chłopaki fajnie ! Tylko po co mam wymieniać łańcuch, jak będę zmieniał cały dźwig ?! Proszę Was, czytajcie co jest napisane, a nie tylko obrazki obrazki obrazki.
 19. Dzieki za opinie. Gulus, masz rację, w tej pozycji byłoby najzwyczajniej fik do tyłu. Zapomniałem wrzucić fotki po "korekcie" tego błędu. Co prawda nie jest to porawienie pozycji podstawy dźwigu ale inny prosty "myk"
 20. Kolejne "luźne majtki". Dźwig będzie wymieniony na taki ze zdjęcia. Żródło: http://www.kfzderwehrmacht.de Czekam na model dźwigu, póki co wyskrobałem coś takiego:
 21. Słoma zrobiona z tajemniczych anielskich włosów hydraulicznych
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.