Skocz do zawartości

Sopwith Triplane Roden 1:32


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Był Albatros ,czas na przeciwnika ,a jest nim Sopwith Triplane .Bardzo ciekawa konstrukcja .Model oczywiście z Rodena.

Wiadomo że nie jest to Wingnut Wings z tąd jakość wyprasek jest nie taka jak w tamtym modelu.Z tego powodu i ja niezbyt potraktowałem poważnie ten modelik i zrobiłem go na przeciętnym poziomie .Szkoda moich nerwów w walce z tym plastikiem Lepiej spożytkować sily na czymś ciekawszym .A nie wypruwać sobie flaki na Rodenie .Jeszcze nie doszedłem i nie mam zamiaru dojśc do takiego stadium świrowania aby latać mikromierzem czy czyms tam jeszcze No ale dość tych wywodów czas na model.

SopTri.jpg

Sopwith Triplane w barwach 10 eskadry RNAS Drogland Francja 1917

Samolot "Black Maria" pilot Raymond Collishaw .

..."Uzbrojenie strzeleckie stanowił jeden zsynchronizowany karabin maszynowy Vickers kalibru .303 cala (7,7 mm) strzelający przez śmigło, umieszczony przed kabiną na górze kadłuba. Jedynie w sześciu maszynach zastosowano eksperymentalnie po dwa równolegle umieszczone karabiny, za cenę niewielkiego spadku osiągów (m.in. w N533 Raya Collishawa)

Podczas wojny zasłynął jako dowódca słynnego 10 Dywizjonu, zwanego też jako "Czarna Eskadra" (Black Flight) lub "Czarny Klucz". To właśnie walcząc w jego szeregach od kwietnia 1917 roku Raymond Collishaw zapisał się w historii jako jeden z najlepszych asów myśliwskich I wojny światowej. "Czarną Eskadrą" nazywano formację pięciu pilotów (Collishaw, E. Reid, J. E. Sharman, G. E. Nash i M. Alexander)

 

Raymond Collishaw gdy trafił do 10 Dywizjonu wyposażonego w trójpłatowy samolot Sopwith Triplane, ten tak przypadł mu do gustu, że latając jako dowódca eskadry przemalował elementy samolotu na czarno i wkrótce piloci dowodzonej przez niego eskadry uczynili tak samo. Każdy samolot otrzymał indywidualną nazwę z przedrostkiem „Black” (Czarny) w ten sposób powstała „Czarna Eskadra”. Wszyscy latali na samolotach Sopwith Triplane i wszyscy mieli charakterystyczne czarne obudowy silników, czarne koła i kadłuby, na których napisano na biało: Black Maria ("Czarna Maria" - Collishaw), Black Death ("Czarna Śmierć" - Sharman), Black Sheep ("Czarna Owca" - Nash), Black Roger ("Czarny Roger" - Reid) oraz Black Prince ("Czarny Książę" - Alexander). W sumie "Czarna Eskadra" zestrzeliła w ciągu 4 miesięcy 87 wrogich samolotów..

a sam Collishaw zestrzelił na Triplane 34 wrogie samoloty.

 

triplane.jpg

sopwith.jpg

P5130215.jpg

P5130214.jpg

P5130213.jpg

P5130212.jpg

P5130211.jpg

P5130210.jpg

P5130209.jpg

P5130208.jpg

P5130207.jpg

P5130206.jpg

P5130205.jpg

P5130204.jpg

P5130203.jpg

P5130202.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koła definitywnie do poprawki,śruby rzymskie też za duże .Oglądając modele kolegi RH mam wrażenie jakby budował je z pamięci ,nie posiłkując się literaturą.Szkoda bo modele ładnie budowane ale błędy czasami bardzo rażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to prawe jest bardzie "krzywe" w oryginale .Ja tam nic do tych kół nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo fotki różnią się też kątem fotografowanego obiektu.Tak po za tym, to nie złośliwość z mojej strony ,tylko dywagacje na temat modelu kol. RH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.