Skocz do zawartości

T-72M1 Tamiya 1/35


athlon5

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo,ze na forum ukazały się już dziesiątki modeli tego czołgu i ja postanowiłem pokazać co sobie ostatnio skleciłem.

Model z dobrze znanego zestawu Tamki w zasadze pudełkowy nie licząc kilku drucików.W planie były podnoszone błotniki ....ale rychome były tylko kilka razy Miały być inne gąski ale są zestawowe gumki,mieł być sidolux-ale nie dałem,miał być wasch -ale nie zrobiłem itd itp.

Jedyne czego mi osobiście jeszcze brak to jakieś numery ale poprostu narazie nie mam.

aeae749a3d6e.jpg

31b7c48589fa.jpg

d74263876ba2.jpg

8ac5d9bc877a.jpg

a3fe95f15c3b.jpg

94eb1dfb1cbf.jpg

506e6b3f6a4d.jpg

755311d94197.jpg

c428dc246b57.jpg

i na koniec z młodszym bratem

30f9a74667f1.jpg

 

wiem....wiem -ubrudź go ,ubrudź go -NIE

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny MUŁ ( określenie 72-ki w wojskach pancernych ). Jako ten co rył poligony tym cudeńkiem, uważam że najlepiej wyglada gdy jest po sam właz dowódcy, uwalony błotem i kurzem. Ale w tym przypadku, nawet bez tego, prezentuje się świetnie. Wyrazy uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do numerów, to osobiscie uważam, ( nie wiem czy inni się ze mną zgodzą ) to podaruj to sobie. Numery mógłbyś zapodać, gdybyś wzorował sie na konkretnym wozie a przypuszczam że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny z klimatem, ale rzuca się w oczy przyklejony odwrotnie wylot lufy i jarzmo wieżowego km-u przyklejone za wysoko. Ciekawie wycieniowany i świetnie wygląda przeźroczysty reflektor dowódcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuca się w oczy przyklejony odwrotnie wylot lufy

Tak poważnie to nie odwrotnie przyklejony wylot lufy...to nawet nie element tego modelu.Oryginalna końcówka padła ofiarą wiertła{ a reczej temperatury}

Poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wycieniowany i świetnie wygląda przeźroczysty reflektor dowódcy.

 

Właśnie!! Co do tego reflektora, mam pewne wątpliwości. Ten element również powinien być czarny, to reflektor noktowizyjny, więc to też bym poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie brudź ich. Nie zawsze czołgi są utytłane w błocie.Najczęściej jest tak ze stoją sobie w parku wozów bojowych , rzadko kiedy wyjada na przykoszarowy poligonik jeszcze rzadziej na jakiś poligon , a pozostały czas to konserwacja sprzętu (CZYTAJ -pucowanie gazozolem całej skorupy) .NIE daj sie , sam nie jestem zwolennikiem tytłania wozów w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie!! Co do tego reflektora, mam pewne wątpliwości. Ten element również powinien być czarny, to reflektor noktowizyjny, więc to też bym poprawił.

 

Z dowódca nie powinienem dyskutować ale

537118892dca.jpg

213e6bc27ca6.jpg

29a83102c5d4.jpg

to moje wzory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy muszą wszystko wiedzieć najlepiej, a ja wiem, że nic nie wiem i przyznaje sie do błędu. Jak Ci już pisałem w prywatnej wiadomości ja opieram sie tylko i wyłacznie na swoich własnych doświadczeniach z wojska, a powinienem poszukać troszkę dokładniej. 1:0 dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię tylko mojego rozwiązania

 

 

I słusznie, skoro masz ku temu solidne podstawy, to jak najbardziej trzeba się bronić. Tylko napisz, czegoś Ty nawalił na to jarzmo armaty?? Chusteczkę?? Troszke psuje to efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.