Skocz do zawartości

Toyota Supra 3.0 GT Turbo A


Marcus05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać Modelarską.

 

Czas słońca nadszedł więc nie ma co długo siedzieć w domu, więc wziąłem na warsztat taki lekki modelik Fujimi Toyota Supra 3.0 GT Turbo A w skali 1:24. Jest to mój pierwszy kontakt z modelem tej firmy i jedno już wiem, papieru do szklifowania pójdzie sporoooooo.. A do rzeczy model jest do wykonania w dwóch wersjach kabiny tj. europejskiej i tzw angielskiej czyli są dwa kokpity do wyboru z kierownią po prawej lub lewej stronie. Wszystko niby jest OK ale mam mały dylemat układ wycieraczek jest tylko do wersji lewostronnej . Może ktoś z Was ma pomysł jak to rozwiązać.

 

74cc2e8a8d5186b2m.jpg

Kasta przeszła już pierwszą warstwe podkładu akrylowego Motip-u

3904970a8a47061cm.jpg

podwozie i koła

386254ebc4f37a44m.jpg c986e99de0b4ed06m.jpg

Jak widać na błotnikach widać ślady od prasy które trzeba mocno wyrównać i co ciekawe idą przez całą długości kasty aż po koniec dachu.

f11cc3374842ab42m.jpg

Prace idą w trybie dwóch, trzech godzin tygodniowo więc i aktualizacja powoli będzie dokonywana, ale obiecuję ją prowadzić .

 

Pozdr Marcus05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na błotnikach widać ślady od prasy które trzeba mocno wyrównać i co ciekawe idą przez całą długości kasty aż po koniec dachu.

Nie jest tak źle, przelecisz papierem i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa relacja sie zapowiada. Życzę powodzenia podczas prac. A jeśli wycieraczki są tylko do wersji lewostronnej, to nie musisz się zastanawiać jaką wersję zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały dylemat układ wycieraczek jest tylko do wersji lewostronnej . Może ktoś z Was ma pomysł jak to rozwiązać.

Zrób fotkę wycieraczek i miejsce ich mocowania, zaocznie ciężko coś doradzić bo nie wiem jak i do czego są mocowane. Możliwe, że wystarczy je obrócić o 180 stopni i przykleić z drugiej strony, ale to zależy od ich kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model Panie Mirku, a jakiś Tir nowy zobaczymy na forum, Pańskiej robutki chodzi o coś nowego z Tirów, powodzonka przy osobówce. Na osobówkach to ja się nie znam i nie będe ukrywać, że je lubie bo nie zabardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju w załączeniu foto szyby czołowej w otworami pod ramiona wycieraczek, oraz foto wycieraczek. Z pierwszym to sobie poradzę i być może da się przekleić pióra do wersji euro, bo taka ma być wersja tego modelu. Dlaczego, a na to odpowiem przy następnej wizycie w warsztacie z moim Fiatem

 

cf902fb4fbb3a330m.jpg 63200dd2fd44c603m.jpg

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prpopnuję odciać pióra wycieraczek od ramion i przykleić je z drugiej strony. Mniemam że miejsca z otworami w szybie bedą zamalowane, wiec zaszpachluj je i nawierć nowe w odpowiednich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli idzie do przodu, po drugiej warstwie podkładu i pomalowaniu alufeli nie mogłem sobie odmówić pierwszej przymiarki.

b0dd1ef92e728bc9m.jpg e04316a3509bad4bm.jpg

Następnie wziąłem się za malowanie wydechu i powiem nie jestem zadowolony żle wymaskowałem taśmą i troche się bokami pomazało

618eb12f3023069fm.jpg

Jednak nie zrażony tym wziąłem na warsztat końcowy tłumnik i pierwsze co to poszedł do przeróbki bo końcówki rur były jakieś takie płaskie, więc wiertarka w dłoń i moim zdaniem wyszło całkiem fajnie, później troche chromu i efekt jak na zdjęciu.

d037a15e6f9d3589m.jpg

 

Pozdr Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.