Skocz do zawartości

Porsche 911 turbo '85, Fujimi


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

911 uważam za skończoną. Z modelem trochę się pomęczyłem i szczerze go odradzam osobom, które liczą na dobre spasowanie i bezstresowe składanie - tutaj większość motywacji idzie właśnie na te 2 czynności. Lepszą opcją jest produkt Tamiyowski. Tak jak pisałem w warsztacie, nie jest to coś co fajnie ogląda się z bliska. W wielu miejscach lakier nie wygląda dobrze. Poza tym, bawiłem się tylna klapą i w końcu urwałem z zawiasów (brawo dla mnie). Wersja ostateczna ma więc nakładaną tylną pokrywę. Miałem rzucić toto w kąt, ale ostatecznie postanowiłem dokończyć - tak wygląda:

 

103_2382-1.jpg

 

103_2385.jpg

 

103_2387.jpg

 

103_2384.jpg

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poprzez te małe niedociągnięcia sprawia realistyczne wrażenie. Rocznik 85 po delikatnych przejściach ale dobrze zachowany.

Fujimi kusi tym modelem poprzez ilość części ale tak naprawdę to taka mała pułapka.

Uznanie za to że się nie poddałeś a model wygląda przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Porszak jest ok, ale niedoskonałości dają trochę po oczach. Poza wspomnianym przez Ciebie lakierem wymieniłbym jeszcze linie podziału, które możnabyło trochę bardziej i lepiej pogłębić i kilka miejsc, gdzie przejścia kolorów są "poszarpane".

 

Poza tym jest całkiem fajnie

 

Co następnego bierzesz na warsztat ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze. Odnośnie linii podziału-rzeczywiście wyglądają marnie. Co prawda były pogłębione [powiedziałbym,że nawet mocno], ale popełniłem błąd nakładając bezbarwny pistoletem. Co prawda farba wylała się ładnie, bez skórki, ale dosłownie zalała linie podziału i inne, np. uszczelki wokół okien [dlatego miałem problem z ich malowaniem gdyż nie odznaczały się za bardzo]. Na pewno nie jest to model, który pokazuje wzrost formy modelarskiej;], wprost przeciwnie. No ale jest dokończony i jak powiedział Kazik, tabliczka za szybką będzie informowała, że to używane 911 po lekkich przejściach;]

 

Dziękuje i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejnego modelu,to będzie to Ferrari F40 Tamiyi. Wiem, miałem się brać za Alfę, ale Ferrarka jest dosyć prosta i jest to już ostatni model z moich zbiorów,więc jak go skończę będę miał spokojną głowę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh znam ten ból przy pracy na zalanej kaście, ogólnie wyszło Ci to całkiem dobrze, mimo paru niedoskonałości model fajnie się prezentuje, chociaż rzeczywiście nie ma tego postępu w stosunku do ferrarki, ale F40 będzie już pewnie mistrzowskie

Zawiasy miałeś te aberowskie czy sam coś wykombinowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam nadzieje, że F40 wyjdzie lepiej. Oczywiście pojawią się rzeczy, których do tej pory jeszcze nie wałkowałem - tzn. włókno węglowe czy tylna ścianka, którą chcę przerobić, żeby wyglądała bardziej realistycznie (jakub476 zastosował taką od studio27 - wygląda pięknie, ale ja takiej nie mogę znaleźć]. Na pewno odejdzie stres związany z jakością wykonania samego zestawu [choć znów dzięki warsztatowi jakuba wiem, że może być problem z tylną klapą; wstępnie przymierzałem i wygląda w miarę ok.]. Co do zawiasów to użyłem aberowskich, i są naprawdę fajne. Wszystko w miarę dobrze działało, ale przez własną głupotę nieodwracalnie zerwałem z nich klapę. Nie mogę już dojść, żeby oczyścić miejsce styku i dobrze zamocować ją ponownie, musiałbym zdjąć kastę itd, itp...no jest jak jest;] Na pewno wrócę do porszawek już niebawem bo zakochałem się w tych liniach. Ślinka cieknie mi na Tamiyowskie turbo '88, 959, albo gt3.

 

pzdr i dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.