Skocz do zawartości

<<<<SCANIA 141 V8>>>>


kubamich1

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich Polaków!

I zapraszam do oglądania skróconej relacji z budowy modelu Scani 141 z Hellera. Model robię już od dłuższego czasu , tylko na powstawianie fotek było go niestety mało. Teraz nadrabiam zaległości i pokazuje Wam swój nowy model. Podczas budowy strasznie drażniła mnie wizja modelu na oryginalnych , pudełkowych i wyjątkowo paskudnych kołach z Hellera. Postanowiłem zastąpić je kołami italerowskimi. Początkowo miałem wymieniać całe osie ze starej Scani 143 z Italeri , ale trochę pogłówkowałem

i przerobiłem przednie piasty na wzór tych z Italeri , a na tylne piasty dopasowałem felgi z kół zapasowych od Italeri. Wykonałem też śruby bo koła zapasowe mają dziurki. Wykonałem je ze szpilek które pomalowałem na czerwono i powklejałem kropelką w felgi. Po wklejeniu obciąłem cęgami je z tyłu. Takim sposobem powstało rasowe Scaniowskie koło. Model ma także ruchome siodło. Oto fotki z budowy:

 

dscn4187cq4.jpg

rama

dscn4188wn4.jpg

wnętrze kabiny

dscn4189so7.jpg

wzmocnione mocowanie kabiny (bardzo łamliwy element-wstawki trójkątne)

dscn4190ph5.jpg

silnik

dscn4191yq4.jpg

silnik w ramie

dscn4192ub2.jpg

wnętrze

dscn4193yg8.jpg

 

dscn4194ti4.jpg

tylna oś z italerowskimi kołami

dscn4195sa0.jpg

pomalowane elementy kabiny

dscn4197qk8.jpg

szpilki przed pomalowaniem

dscn4198dt1.jpg

montaż kabiny

dscn4199uz1.jpg

przymiarka kabiny do ramy

dscn4200ic7.jpg

felga ze szpilkami

dscn4201jf8.jpg

tylna strona felgi z nie poobcinanymi szpilkami

dscn4202ou9.jpg

przymiarka z kołami

dscn4203le4.jpg

drzwi

dscn4204if9.jpg jedzcze raz tylne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba czemu silnik zrobiłeś na niebiesko, a nie np.na zółto trochę nie tak coś z tobą chyba, bo silnik na czarno lub na zółto powinien być i przewody powinny być. P.s ogółem jest nawet fajnie tylko ten cholerka silnik jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie jest jeszcze skończony. Przymiarka do naczepki:

 

dscn4207ov2.jpg

 

dscn4208nw6.jpg

 

 

Przewodów nie będzie bo nie mam zwyczaju ich robić a kolor silnika jest Scaniowski , tak jak w innych moich Scaniach .A ze mną kolego Wojtusiu także wszystko w porządku,natomiast zastanawiam się co z tobą że piszesz takie od rzeczy posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma się co denerwować Myślę, że styl Kuby jest już od razu rozpoznawalny Zastanawiam się tylko jak ty to robisz, że całkiem niedawno oglądaliśmy Twój poprzedni model a tu już następny i to prawie gotowiuśki Podoba mi się zestawienie kolorów: kabina - rama, a patent ze szpilkami to prawdziwy majstersztyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota, szczególnie ten kontener ładnie zapuszczony , kabinka też ładna, co do wypowiedzi Wojtak, Wojtek nie kązdy silnik ma kolor żółty ( to raczej amerykańce ), czarny lub srebrny, akurat w scaniach starych modelach właśnie takie kolory silnika były najczęściej spotykane i CHYBA tak malowała je już firma na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie denerwuje tylko nie lubię jak ktoś na podstawie wykonanego modelu , a konkretnie mówiąc jego fotek wystawia opinię

na temat stanu psycho-fizycznego jego wykonawcy ,

co uczynił kolega Wojtek.(cyt.:np.na zółto trochę nie tak coś z tobą chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluje wszystko sprejami.A modele robię nieraz i trzy naraz w zależności od kaprysu a teraz akurat tak się złożyło że wykończyłem dwa naraz ,Scanię 141 i Iveco. Na warsztacie mam jeszcze rozgrzebanego Dafa 95 ATI i Mana TGA - czyli nawet cztery naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit jest jakiś taki jakby beż "życia", wszystko w jednym kolorze i zlewa się do kupy. Natomiast na zewnątrz Scania prezentuje się całkiem fajnie

Ps.

Drzwi są na zawiasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kuba teraz jak podpiąłeś, ten kontener to moje zdanie jest na tak ,nawet pasuje a co do silnika to wszystko cacy nawet go nie widać i spoko. Ps. Kuba w ile dni ty kleisz te modele ile dni ci zajęła ta Scania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanię sklejałem ok. dwa tygodnie i robiłem podczas budowy fotki,potem wstawiłem je jednego dnia na forum i wszyscy myślą że zajeła mi jeden dzień. Co do wnętrza kabiny (ciężarówki mają kabinę a nie kokpit) to tak jak w rzeczywistości nie lubię jak jest tam coś "naćkane" ,nie lubię proporczyków i maskotek za szybą i to samo tyczy się moich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.