Skocz do zawartości

M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy ITALERI


Peter 1410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny szybki projekt.Zamierzam zbudować kilka modeli prosto z pudła (w ramach podnoszenia swoich marnych umiejętności modelarskich) W piątkowy poranek ostro podziałałem z modelem firmy Italeri M1097 A2 Cargo Carrier (pamiętam jak podczas projektu grupowego Wszyscy pokładaliśmy ogromne nadzieje związane z nowym produktem Italeri) Rozczarowanie było ogromne,ale model zakupiłem i leżał sobie w moim magazynku.Niestety z tego co otrzymałem od Italeri zbuduję wersje M998,dodając koła od Academy,lusterka starego typu od Tamki.Oto co udało mi się stworzyć w piątek,dużych poprawek wymaga jeszcze plandeka (była szpachlowana i należy jeszcze poświęcić jej trochę czasu)

DSC_0012.jpg

h1-1.jpg

h2-1.jpg

Plandeka,która domaga się szlifowania.

h3.jpg

Pojazd będzie miał trójbarwne kamo (nie mam zdjęć jakiegoś konkretnego pojazdu) Postaram się zastosować suchy pędzel (nigdy nie robiłem suchego pędzla na swoich humvee)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w wersji dla polskiej armii. rzeczywiście mógłby być trochę bardziej szczegółowy ale ujdzie

Model Italeri nie ma nic wspólnego ani z M1097A2 ani z żadnym polskim Humvee. W żadnym wypadku biorąc pod uwagę budowę polskiego HMMWV Cargo Carrier nie ma mowy, że ujdzie. Powiedzmy szczerze, Włosi ostro przesadzili. O ile sam w sobie model jeszcze nadaje się do przeróbek, o tyle to co znajdziemy w pudełku jest parodią lub kpiną z polskich HMMWV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety polskiego humvee nie zbudujemy z tego co nam Italeri oferuje Do budowy polskiej wersji wybrałbym model Academy Gun trucka (mamy nowe lusterka,wyciągarkę z przednią ramą) Z modelu Italeri zabrałbym jednak całą plandekę (bardzo zbliżona jest kształtem i cały dach z drzwiami) Dochodzi jeszcze kwestia opon i oczywiście tylnego zderzaka.Do modelu dokupiłem jeszcze koła starego typu firmy Armorscale.

 

th_koa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Wszystkie elementy pomalowane,pozostało wszystko poskładać (i zrobić kamuflaż)

11111.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć (robione na szybko)

2222222222.jpg

Jestem zadowolony z plandeki,dopracowałem ją i nie widać łączenia.Deska rozdzielcza będzie z modelu Academy (ta z Italeri powędruje do otwartego humvee)Model zyskuje na wymianie kół (tani model a cieszy )Dorobiłem stolik pod radiostację (radiostacja z Academy)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.