Skocz do zawartości

Pfalz D. llla eduarda 1/48


Gobain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie masakruję się z w/w modelem Jest to mój 2 model po kilkunastoletniej przerwie w modelarstwie wiec proszę o wyrozumiałość . Model ten wybrałem z kilku powodów. Jednym z nich jest (olinowanie skrzydeł ? osznurowanie ?) nie wiem jak fachowo to nazwać . Blaszki eduarda w zestawie . Dwa te same modele w zestawie wiec ekonomia ( 80 zł za zestaw) . Ale do rzezy model będzie malowany jak w instrukcji Jasta 7 -March,1918 i Jasta 5- Spiring,1918 Pierwsze malowanie farbami Vallejo przygotowane już pod aerograf bo i w tej dziedzinie debiutuje

To zawiera zestaw:

42c6cf5ec27dc5cfm.jpg

8d03345efa8565a9m.jpg

912645115761f316m.jpg

Kokpit

d3f1cda9437d254dm.jpg

246106db872c8273m.jpg

ed10bd311dd3465dm.jpg

Skrzydła i kadłub

62974d80977be333m.jpg

ddf89f1ae444234dm.jpg

259954a073eecc50m.jpg

b6db08cabd5eb5f9m.jpg

80de322c9f6d82e7m.jpg

 

 

To tyle dobrego a teraz problem jaki się pojawił po malowaniu

 

182236d31393865dm.jpg

f0ef2f81ac71984dm.jpg

 

Nie bardzo wiem co z tym zrobić czy czyścić cały model z farby i malować od nowa czy da się jakoś to miejsce poprawić to miejsce ? Może mi ktoś naświetlić tą sprawę ?

Dziękuje za uwagę jeśli dotrwałeś do tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz akrylami? to może aerograf splunął kilka kropelek? a może miejscowo był tłusty fragment? ja szczerze się przyznam, na początku w ogóle nie odtłuszczałem, ale akrylowa pactra trzymała jak złoto, idealna powłoka.

Jak nie akryl tylko emalia to może właśnie kilka kropelek pojechało. Wg mnie wodny papier o gradacji 2000 i delikatnie tylko to miejsce zeszlifować, jako, że malujesz aerografem to bez problemu uzyskasz super cienką warstwę, ze dwie, trzy takie i nawet śladu nie będzie. Dodatkowo na brzegach plamy jeszcze zmniejsz strumień i jak mówię, nie będzie śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem vallejo gotowymi pod aerograf Co do sposobu położenia warstw będzie mały problem ,to mój pierwszy model malowany aerografem W każdym razie dzięki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.