Skocz do zawartości

[1:35] Panzerkampfwagen VI B Königstiger - Tamiya


adalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po dluuuugiej przerwie chcialem pokazac Wam moj kolejny model. Do zestawy Tamiya dodalem gaski Friula i blaszki - zestaw "ogolny" Abera i dwa zestawy blotnikow (boki oraz przod/tyl). Aha, jest tez metalowa lufa od Armorscale.

 

Milego ogladania!

 

img0609me.th.jpg

img0630mh.th.jpg

img0629m.th.jpg

img0627mu.th.jpg

img0625mz.th.jpg

img0620mo.th.jpg

img0618m.th.jpg

img0604m.th.jpg

img0601md.th.jpg

img0583mf.th.jpg

img0574m.th.jpg

img0552mt.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo dodatków, fajnie polozone kamo i ogolnie widać ze sie starałeś, mi osobiscie nie podoba sie kolor ziemi na trackach i ogolnie odcienie tych pigmentów uzytych. No ale to jeszcze ujdzie, jarzmo kuliste z przodu to natomiast masakra, w ogole zimmerit blaszkowy to juz chyba dawno przyzytek, szkoda na niego pieniedzy bo efekt marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ładny kotek! Podoba mi się. Dobrze pomalowany i niezle pobrudzony, aczkolwiek nie jestem zwolennikiem błocenia modeli. Ale twoje błoto jest OK. Blaszany zimmerit jest OK. Myślę że po prostu zle go przykleiłeś (pewnie klej cyjanoakrylowy) , a przedtem nie przetłoczyłeś go czymś tępym od wewnątrz. Układałem takie zimmerity kilka razy i są ok.

Poza tym model jest świetny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem blaszkowy zimmerit jest po prostu zbyt delikatny i słabo widoczny po pomalowaniu, poza tym praktycznie niemożliwe jest prawidłowe przyklejenie go na jarzmie kulistym i co za tym idzie jest to najsłabszy element tego modelu. Reszta fajna, zwłaszcza "ostry" kamuflaż wyszedł bardzo dobrze.

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za mile slowa. co do zimmeritu, to moim zdaniem wyglada calkiem ok - nie mowie ze ten konkretny moj, ogolnie ten fototrawiony wg mnie sie sprawdza. co do jarzma - w instrukcji do Pantery Tamiya, za ktora teraz sie zabieram (i ktora tez ma taki zimmerit) instruuja, zeby przerwy miedzy blaszkami zapelnic szpachla i w niej "wyrzezbic" fakture. Zobaczymy, moze to usunie problem. Bo faktycznie - jak teraz patrze to wyglada to b. słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do jarzma - w instrukcji do Pantery Tamiya, za ktora teraz sie zabieram (i ktora tez ma taki zimmerit) instruuja, zeby przerwy miedzy blaszkami zapelnic szpachla i w niej "wyrzezbic" fakture. Zobaczymy, moze to usunie problem. Bo faktycznie - jak teraz patrze to wyglada to b. słabo.

Moim zdaniem lepiej będzie wyglądało jak na całym jarzmie zrobisz zimmerit ze szpachli lub masy dwuskładnikowej, na pewno model na tym zyska. Życzę powodzenia

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza Cesarska Mość!,

 

ja prosty czeladnik, w sztukach kladzenia zimmeritu nie uczon. Totez, aby poruty na nie poczynic, probe prosta na blaszkowym zimmericie, wbrew radzie Waszej Cesarskiej Mosci, uskutecznie

 

Zobaczymy jak wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.