Skocz do zawartości

Peterbilt 377 A/E Italeri 1:24


PsyhoSpider

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziemy dalej. Wycinam część, szlifuję ślady po wypychaczach, oglądam i znów szlifuję szwy. Następnie znów oglądam część i znów szlifuję, w końcu gdy już jest niby ok ... znów szlifuję. Ilość szwów jest oszałamiająca, każda nawet najdrobniejsza część jest wręcz jednym szwem ze śladami po wypychaczach. Wygląda to mniej więcej tak.

 

dsc01192k.jpg

 

Gdy już się uporałem ze szlifowaniem posklejałem ramę mniej więcej do kupy.

 

dsc01194ft.jpg

 

dsc01196z.jpg

 

dsc01198s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Małe postępy, pogoda wręcz zachęcała aby coś porobić przy modelu. Tylne zawieszenie ciąg dalszy.

 

dsc01273sw.jpg

 

dsc01276p.jpg

 

dsc01279hy.jpg

 

dsc01281id.jpg

 

dsc01282g.jpg

 

dsc01284gq.jpg

 

Instrukcja zaleca malować praktycznie wszystko na czarno, chciałem jednak co nie co ożywić. Muszę też poprawić jeszcze malowanie poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki jak poduszki, ale czemu nie oszlifowales laczen na osi napedowej jak i pozostalosci szwow na walach napedowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki jak poduszki, ale czemu nie oszlifowales laczen na osi napedowej jak i pozostalosci szwow na walach napedowych?

 

Szwy na wałach mi uciekły więc będą poprawiane, na mostach spróbuję odwzorować spawy także na pewno tak nie zostanie. Dzięki za zauważenie braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Silnik wygląda jakby go farba nie najlepiej pokryła. Dobrze jest żółtą farbę wymieszać z białą i jasno szarą, proporcji nie pamiętam, ale wtedy wychodzi coś zbliżonego do koloru CAT. Tyle że Twój silnik powinien być zielony tak jak DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wygląda jakby go farba nie najlepiej pokryła. Dobrze jest żółtą farbę wymieszać z białą i jasno szarą, proporcji nie pamiętam, ale wtedy wychodzi coś zbliżonego do koloru CAT. Tyle że Twój silnik powinien być zielony tak jak DD.

 

Co do pokrycia to jest ok, nie chciałem idealnie pomalowanego, tylko lekko wycieniowany. Co do koloru to zależy od silnika, były montowane dwa, Caterpillar żółty i Detroit zielony. To co widziałem na zdjęciach wydaje mi się zbliżone do mojego.

 

13677089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze możesz mieć rację, nie mam tego modelu, ale do 378 włożyli identyczny i był opisany jako DD60. Co gorsze jak teraz patrzę na instrukcję sklejania silnika:

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F5%2F0%2F2%2F1688_2_ita3857_4.jpg

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F2%2F8%2F0%2F1241_2_ita0740_3.jpg

To jest to jeden i ten sam silnik, raz opisany jako DD60 (378), a raz jako CAT 500hp (377).

detroit-diesel-engine.jpg

Do czego jest bardziej podobny zdecyduj sam. Wg. mnie to jednak DD60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze możesz mieć rację, nie mam tego modelu, ale do 378 włożyli identyczny i był opisany jako DD60.

 

Gdzieś w sieci czytałem że do wyboru było 10 wersji silników, przy czym największą popularnością cieszły się Caterpillar Diesel C-10 o mocy 350 KM. Dlatego też poszedłem tą drogą, co więcej, przeglądając zdjęcia widziałem je żółte, zielone, czerwone, chrom itd. W sumie chyba żaden kolor nie byłby błędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.