Skocz do zawartości

1950 Chevy 3100 Pickup


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na podleczenie nerwów spowodowanych budową Airbus A340 zabrałem się do dużo mniejszego projektu jakim jest 1950 Chevy 3100 Pickup Truck firmy AMT. Jakość odlewek podobna do większości modeli tej firmy czyli sporo czyszczenia części z nadlewek ale za to miłą niespodzianką jest duża ilość szczegółów w silniku jak na tą skalę. Do tej pory złożyłem i pomalowałem silnik, dodałem kable do świec i pomalowałem podłogę paki. Wzoruję się na modelu zaraz po generalnym remoncie i wystawionym na sprzedaż na słynnej aukcji klasyków "Berett-Jackson Auction" czyli czyściutki i błyszczący.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

lamts0679.jpg

DSC_0014.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie moj ulubiony temat, Kiwaczku siedze w pierwszym rzedzie i zacieram lapki, szykuje sie swietny model. Trzymam kciuki, poczatek swietny, mam nadzieje ze wytrwasz do konca. Pozdrawiam AFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam i oglądam. Motorek fajny, deseczki też niczego sobie. Nie myślałeś, żeby zrobić tą podłogę z prawdziwego drewna?

 

pzdr.

Witam.

Myślałem o prawdziwych deseczkach ale podłoga była wykonana tak ładnie i z takimi detalami że aż się prosiła by ją użyć.

Pozdrawiam

Artur

Nareszcie moj ulubiony temat, Kiwaczku siedze w pierwszym rzedzie i zacieram lapki, szykuje sie swietny model. Trzymam kciuki, poczatek swietny, mam nadzieje ze wytrwasz do konca. Pozdrawiam AFI.

Przyjemnie usłyszeć że komuś innemu też się ten temat podoba i dodaje to tylko "większych skrzydeł" żeby dotrwać do końca. Tak więc jeszcze raz dziękuję i spóbuję nie zawieżć.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Bardzo ciekawy model sobie wybrałeś, podoba mi się

Silnik wygląda świetnie, ma bardzo ładny, ciekawy kolor, możesz zdradzić co to za farbka?

Podłoga jest miód malina, nie dziwię się że nie robiłeś jej z deseczek bo ta wygląda znakomicie

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Bardzo ciekawy model sobie wybrałeś, podoba mi się

Silnik wygląda świetnie, ma bardzo ładny, ciekawy kolor, możesz zdradzić co to za farbka?

Podłoga jest miód malina, nie dziwię się że nie robiłeś jej z deseczek bo ta wygląda znakomicie

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości

Witam.

Dziękuję za miłe słowa. Kolor silnika powinien być "Chevrolet Gray" który na zdjęciach wygląda jak dosyć jasny szary lśniący. Ja użyłem mieszanki farb Xtracolor (emalia).

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mały update, położyłem właśnie lakier na kastę i w oczekiwaniu na polerowanie pomalowałem siedzenie oraz tapicerkę wewnątrz drzwi.

Pickup będzie w kolorze "włoskiej czerwieni" a na siedzenia wybrałem naturalny kolor skóry. Mam nadzieję że ta kombinacja będzie pasować.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

DSC_0028.jpg

DSC_0026.jpg

DSC_0022.jpg

http://lh5.ggpht.com/-5Ulc-RUSZcc/ThpIBR2pSWI/AAAAAAAAA5c/0aiduxtTUoE/s800/DSC_0021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mało pickup na forum więc będę częstym gościem. Silnik wygląda elegancko, a kolory w środku jak najbardziej do siebie pasują. Powodzenia w budowie i czekam na kaste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Farba już położona na kastę i zdążyłem położyć kalki przed nałożeniem lakieru bezbarwnego. Po wyschnięciu, polerka i karoseria będzie czekała na resztę. Coraz bardziej jestem przekonany do czerwieni połączonej z kolorem skóry.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

DSC_0054.jpg

DSC_0048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaste cala czerwona robisz??

Witam.

Tak cała karoseria będzie na czerwono, myślałem o takiej wersji jak na pudełku ale po przeszukiwaniu internetu nie znalazłem żadnych zdjęć malowania tego typu pickupów w dwóch kolorach, szczególnie pomocy drogowej.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ze sie czepialem, bo w czerwieni eleganco wyglada. Z ciekawosci mosci panie, z ciekawosci. Jak do tej pory dla mnie bomba, tak trzymamy Panie Kiwaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Rama już na kołach, dodałem mały "wash" między drzwi i ramę, oraz pomalowałem kierownicę ( dorobiłem kierunkowskaz którego producent nie zaplanował ). Położyłem także folię aluminiową na klamkę u drzwi i jedną wycieraczkę ( zrobiłem na razie jedną bo nie jestem pewien czy to najlepsze wyjście).

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

DSC_0022.jpg

DSC_0020.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Po wielu próbach z picasa chyba wreszcie udało mi się umieścić 2 zdjęcia w Picasa2html a nie w Picasa Albums.

Wszystkie próby z linkami Picasa Albums nie zdały egzaminu. Jeśli ktoś już dał radę z nową wersją Picasa to bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Artur

DSC_0047.JPG

DSC_0048.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier wygląda świetnie! Cały "pakiet" z silnikiem, drewienkiem to śliczna całość, którą psują....koła. Są zabawkowe;\ Nic się nie da zmienić tych opon na coś innego? Może jakieś tanie złożone modele będą miały lepsze?.

 

pzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier wygląda świetnie! Cały "pakiet" z silnikiem, drewienkiem to śliczna całość, którą psują....koła. Są zabawkowe;\ Nic się nie da zmienić tych opon na coś innego? Może jakieś tanie złożone modele będą miały lepsze?.

 

pzdro.

Masz rację że te opony wyglądają nie najlepiej. Spróbuję je przeszlifować i zobaczę czy to coś pomoże.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Po próbie szlifowania opon doszedłem do wniosku że chyba nie tędy droga i przemalowałem kolor felg na czarny. Mam nadzieję że prezentują się lepiej niż te "strażackie". Dodałem także blaszki do wnętrza kabiny (pedały i radio) i zamknąłem całość. Ciągle nie wiem jak połączyć wnętrze z szoferką gdyż nie ma żadnych odnośników do dokładnego miejsca. Instrukcja sugeruję wklejenie szyb przed włożeniem wnętrza kabiny ale chyba będzie łatwiej walczyć z kabiną zanim wkleję szyby.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.